Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 maja 2007

Arena Wars Reloaded z miesięcznym poślizgiem
Arena Wars Reloaded z miesięcznym poślizgiem

Vercetti, 8 maja 2007, 18:20

Wielbiciele strategii czasu rzeczywistego, którym w 2004 r. dane było spotkać się z grą Arena Wars, z niecierpliwością czekają na ulepszoną wersję tegoż produktu, posiadającą w swej nazwie człon Reloaded. Wszystko wskazuje na to, że wymieniona pozycja nie trafi na rynek 25 maja bieżącego roku, lecz niemal miesiąc później.

Czy Resident Evil: Umbrella Chronicles doczeka się gry w trybie kooperacji?
Czy Resident Evil: Umbrella Chronicles doczeka się gry w trybie kooperacji?

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 17:36

Aż osiem stron poświęcili grze Resident Evil: The Umbrella Chronicles redaktorzy brytyjskiego czasopisma Nintendo: The Official Magazine w najnowszym, siedemnastym numerze. W bardzo obszernej zapowiedzi programu, możemy znaleźć m.in. interesujące spekulacje dotyczące trybu multiplayer.

Czeka nas nie jedno, lecz dwa dema gry BlackSite: Area 51
Czeka nas nie jedno, lecz dwa dema gry BlackSite: Area 51

Vercetti, 8 maja 2007, 17:21

W ubiegły piątek światło dzienne ujrzała informacja mówiąca o tym, że panowie z ekipy Midway Studios jeszcze w tym miesiącu udostępnią właścicielom konsol X360 demo swej najnowszej strzelanki, zatytułowanej BlackSite: Area 51. Wywiad, jakiego jeden z przedstawicieli firmy udzielił serwisowi FiringSquad.com, wskazuje natomiast na jeszcze ciekawsze wieści.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Kwiecień 2007

Redakcja GRYOnline.pl, 8 maja 2007, 16:50

W dwudziestym siódmym zestawieniu najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier nadal panuje zamieszanie, lecz mimo to widać wyraźnie, co Was interesuje najbardziej.

Wystartowała oficjalna strona Unreal Tournament 3
Wystartowała oficjalna strona Unreal Tournament 3

Metatron, 8 maja 2007, 16:46

Podczas gdy posiadacze X360 zagrywają się w Gears of War, gracze pecetowi z niecierpliwością oczekują na kolejną produkcję Epic Games, Unreal Tournament 3. Niestety na jej premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Twórcy postanowili jednak umilić okres oczekiwania, a jednocześnie podsycić apetyty graczy za pomocą strony internetowej, którą dopiero co uruchomiono.

Blizzard wkracza na rynek gier na komórki

Metatron, 8 maja 2007, 16:39

Firma Blizzard Entertainment postanowiła wkroczyć na rynek gier na telefony komórkowe. Nie ujawniono jeszcze, w jaki sposób ma to nastąpić, wiemy jednak, że nowa produkcja będzie opierała się na którymś z opracowanych przez twórców Diablo, Starcrafta i Warcrafta tytułów.

Nowe informacje o animowanej serii Castlevania
Nowe informacje o animowanej serii Castlevania

Metatron, 8 maja 2007, 16:28

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy was o tym, że ciesząca się niezwykłą popularnością seria gier Castlevania doczeka się nie tylko adaptacji filmowej, ale również wersji animowanej, nad którą czuwa Warren Ellis, popularny twórca komiksowy (m.in. Transmetropolitan). Po kilku miesiącach znane są już dalsze szczegóły odnośnie tej produkcji.

MTV odnotowuje niezwykle szybki rozwój swoich serwisów dla graczy casual

Metatron, 8 maja 2007, 16:25

Dokonany przez MTV latem ubiegłego roku zakup AddictingGames.com i Shockwave.com, serwisów internetowych zajmujących się dostarczaniem mini-gierek dla tzw. casual players okazał się świetną inwestycją. Strony niezwykle szybko się rozwijają, a na konto ich właściciela wpływa coraz to więcej pieniędzy.

Sześć gier od THQ i Nickelodeon do końca 2007 roku

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 16:06

Koncern THQ, Inc. opublikował listę wszystkich gier przygotowywanych we współpracy z popularną stacją telewizyjną Nickelodeon, które zadebiutują na rynku w 2007 roku.

Wii z zewnętrznym wentylatorem?
Wii z zewnętrznym wentylatorem?

Vercetti, 8 maja 2007, 15:45

Peryferia tworzone z myślą o konsoli Nintendo Wii sprawiają graczom pewien osobliwy problem – trudno jednoznacznie podzielić je na urządzenia szczególnie przydatne w zabawie next-genem oraz te, które są po prostu bezużytecznymi kawałkami plastiku czy żelastwa. Najnowszy produkt chińskiej fabryki Firsting zdaje się jednak nie sprawiać tego kłopotu i przez większość graczy kwalifikowany jest od razu

Ćwicz swój umysł poprzez zabawę z przyjaciółmi

Major Doktor Upiorna, 8 maja 2007, 15:34

Wszystkim doskonale są znane takie pozycje, jak chociażby Big Brain Academy czy Mind Quiz: Your Brain Coach, których główne zadanie polega na ćwiczeniu analitycznego myślenia i rozwijaniu pamięci. Jednak po pewnym czasie owe programy stają się nieco monotonne i odchodzą do lamusa. Z tego względu postanowiono wprowadzić pewne urozmaicenia i przygotować zupełnie nowy produkt.

Liam Neeson wystąpi w Fallout 3
Liam Neeson wystąpi w Fallout 3

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 15:02

W trzeciej odsłonie cyklu Fallout istotną rolę odegra ojciec głównego bohatera, który będzie przewijać się niemal przez całą opowieść. Zgodnie z informacją podaną dziś przez firmę twórców programu, głosu tej postaci użyczy popularny aktor, Liam Neeson.

Shigeru Miyamoto: „Mógłbym stworzyć Halo"

Jiker, 8 maja 2007, 14:57

Shigeru Miyamoto, twarz firmy Nintendo i jedna z osobistości umieszczonych na tegorocznej liście 100 Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata amerykańskiego tygodnika Time, udzielił w swoim życiu wielu interesujących wywiadów. W ostatnim czasie zaszczyt ten spotkał serwis Entertainment Weekly.

Metroid Prime Pinball w końcu pojawi się w Europie
Metroid Prime Pinball w końcu pojawi się w Europie

eLKaeR, 8 maja 2007, 13:23

Osiągalna od prawie półtora roku w Stanach Zjednoczonych gra Metroid Prime Pinball cieszy się spora popularnością wśród amerykańskich posiadaczy Nintendo DS m.in. ze względu na to, że dołączany jest do niej Rumble Pak – specjalny wibrujący kartrydż, wykorzystywany również przez inne pozycje (np. Mario & Luigi: Partners in Time). Wreszcie ustalono dokładny termin europejskiej premiery MPP.

Cisza nt. Haze przerwana zapowiedzią edycji dla PS3. Co z wersją dla PC i X360?

eLKaeR, 8 maja 2007, 12:32

Od prezentacji FPS-a pt. Haze podczas targów E3 2006 minął już prawie dokładnie rok. Ostatnimi czasy na temat tego wspólnego dzieła Free Radical Design (bastion twórców TimeSplitters) i Ubisoft Entertainment było cicho, ale najnowszy numer czasopisma Independent PlayStation Magazine przyniósł obszerną zapowiedź wersji dla PlayStation 3.

Amazon obniża cenę PlayStation Portable

Major Doktor Upiorna, 8 maja 2007, 12:12

To, że Nintendo DS ciesz się ogromną popularnością i schodzi jak ciepłe bułeczki mieliśmy okazję przekonać się już wiele razy. Tego samego jednak nie można powiedzieć o PlayStation Portable, które nie sprzedaje się zbyt dobrze. W związku z tym sklep internetowy Amazon postanawiał obciąć cenę przenośnej konsoli ze stajni Sony o ok. 10 % wartości sprzętu.

EVE Online ma już 4 lata
EVE Online ma już 4 lata

Sargeras, 8 maja 2007, 12:07

W ostatni weekend przypadła czwarta rocznica obecności na rynku gry EVE Online. Jej producent, islandzki developer Crowd Control Productions (CCP) postanowił uczcić ten fakt na oficjalnym forum, gdzie założono rocznicowy topik pt. The Age of EVE. W tym topiku każdy gracz, tester, czy developer może zapisać swoje najbardziej pamiętne wydarzenia związane z grą w EVE.

Wpływ ESRB na decyzję o kupnie gry

Major Doktor Upiorna, 8 maja 2007, 10:37

Entertainment Software Rating Board (ESRB) to organizacja mieszcząca się w Stanach Zjednoczonych i zajmująca się ocenianiem zawartości gier, wydawanych na terenie owego kraju. Na tej podstawie poszczególne tytuły są przyporządkowywane do odpowiednich kategorii wiekowych. W marcu bieżącego roku w USA rozpoczęto badania nad wypływem ESRB na rodziców, których pociechy korzystają z produktów ze świata elektronicznej rozrywki. Uzyskane wyniki są niezwykle zaskakujące.

Aion: The Tower of Eternity ma swoją witrynę
Aion: The Tower of Eternity ma swoją witrynę

Sargeras, 8 maja 2007, 10:25

Koreański koncern NCSoft, jeden z liderów na rynku MMOcRPG, prowadzi zaawansowane prace nad nowym tytułem z tego gatunku: Aion: The Tower of Eternity. Właśnie została otwarta oficjalna witryna produktu, przeznaczona dla graczy europejskich. Zawiera ona screenshoty, szkice, filmy, opis świata i inne. Dostępna jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

Ujawniono nową grę spod znaku Final Fantasy
Ujawniono nową grę spod znaku Final Fantasy

eLKaeR, 8 maja 2007, 09:44

Na liście gier dla PlayStation Portable znajdowały się dotąd w katalogu Square Enix cztery produkty spod znaku Final Fantasy – remake "jedynki", "dwójki" i Final Fantasy Tactics oraz Crisis Core: Final Fantasy VII. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w planie wydawniczym pojawiła się nowa pozycja dla kieszonkowej konsoli firmy Sony.

Podnieś swój wynik w globalnych mistrzostwach w grze Pac-Man

Major Doktor Upiorna, 8 maja 2007, 09:30

Bój w międzynarodowych mistrzostwach w grze Pac-Man toczy się niezwykle zacięcie. Już jutro, tj. 9 maja, zakończy się jego pierwszy etap wyłaniający zawodników, mających stanąć ze sobą w bezpośrednich szrankach w Nowym Jorku. Wszystkich tych, którzy w ciągu ostatniej doby pragnęliby nieco poprawić swój wynik i zająć wyższe miejsce w globalnym rankingu zachęcamy do przeczytania króciutkiej książeczki, zamieszczonej w formacie PDF.

Nowa mapa do Gore: Ultimate Soldier
Nowa mapa do Gore: Ultimate Soldier

Elrond, 8 maja 2007, 09:08

Autorzy gry Gore: Ultimate Soldier, zrzeszeni pod szyldem 4D Rulers, znani z dość nietypowych pomysłów na zarobienie gotówki po raz kolejny usiłują wyrwać nieco grosza od fanów swojego produktu. Tym razem jest to dodatkowy poziom do rozgrywek wieloosobowych, Metal Muse. Płatny oczywiście.

62% amerykańskich graczy gra regularnie przez sieć

Jiker, 8 maja 2007, 09:03

Firma NPD Group, grupa zajmująca się badaniem amerykańskiego rynku gier, opublikowała swój najświeższy raport. Dowiodła w nim, że 62% graczy zamieszkujących Stany Zjednoczone systematycznie gra przez sieć.

The Sims 2: Castaway na konsolach?

Major Doktor Upiorna, 8 maja 2007, 08:57

W pierwszych dniach bieżącego roku informowaliśmy Was, że firma Maxis pracuje nad kolejną produkcją spod znaku The Sims. Historie z bezludnej wyspy zostały wtedy zapowiedziane z myślą o komputerach osobistych klasy PC. Obecnie w sieci pojawiły się wieści, jakby gra The Sims 2: Castaway miałaby być przygotowana także na konsole PlayStation 2, Wii i Nintendo DS.

Spider-Man: Friend or Foe jesienią 2007
Spider-Man: Friend or Foe jesienią 2007

eLKaeR, 8 maja 2007, 08:55

Spider-Man 3: The Game, czyli wirtualna adaptacja nowych kinowych przygód Człowieka-Pająka, zbiera na Zachodzie cokolwiek przeciętne recenzje, o czym pisaliśmy wczoraj. Tymczasem w zakamarkach Internetu natrafiliśmy na tajemniczą stronę, zapowiadającą nadejście kolejnej gry ze wspomnianym bohaterem w roli głównej.

W Rock Band użyjemy kontrolera wzorowanego na gitarze Fender Stratocaster

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 08:33

Odpowiedzialne za powstanie gry Rock Band studio Harmonix, rozpoczęło współpracę z istniejącą od 1946 roku firmą Fender Musical Instruments Corporation. Na mocy zawartego porozumienia, producent wspomnianego wyżej programu przygotuje instrument wzorowany na słynnej gitarze elektrycznej – Fender Stratocaster.

Demo The Darkness przed premierą pełnej wersji

eLKaeR, 8 maja 2007, 08:32

Wrażeniami z testowania przedpremierowej wersji gry The Darkness podzieliliśmy się z Wami w naszym artykule. Do rynkowego debiutu tego mrocznego FPS-a dla PlayStation 3 i Xboxa 360 pozostały jeszcze niespełna dwa miesiące. Właśnie ujawniono, że posiadacze "trzystasześćdziesiątki" zagrają przed premierą w demo.

Wiosenna aktualizacja Xbox Live - Microsoft wyjaśnia kwestię regionalizacji

Jiker, 8 maja 2007, 08:17

Pragniemy uspokoić wszystkich użytkowników konsoli Xbox 360, których zaniepokoiły ostatnie plotki związane z aktualizacją systemu Xbox Live. Nie taki diabeł straszny, jak go malują – chciałoby się rzec.

Transformers: The Game również w ekskluzywnej wersji Cybertron Edition
Transformers: The Game również w ekskluzywnej wersji Cybertron Edition

eLKaeR, 8 maja 2007, 08:08

Mający trafić do kin już latem bieżącego roku nowy pełnometrażowy film o Transformerach w reżyserii Michaela Bay'a będzie wspierany przez grę akcji, którą równolegle wyda korporacja Activision. Wśród docelowych platform sprzętowych figuruje PC, PS2, PS3, X360, Wii, PSP i NDS, ale tylko konsola firmy Microsoft otrzyma wersję standardową oraz kolekcjonerską.

Xbox 360 coraz popularniejszy w Japonii

BK, 8 maja 2007, 08:07

Konsola Xbox 360 nigdy nie cieszyła się dużą popularnością w Kraju Kwitnącej Wiśni. Wraz z pojawieniem się nowych gier, sprzęt Microsoftu powoli trafia jednak do coraz większej liczby japońskich domów.

Pierwsze obrazki wysokiej jakości z nowej odsłony cyklu Tom Clancy's Splinter Cell
Pierwsze obrazki wysokiej jakości z nowej odsłony cyklu Tom Clancy's Splinter Cell

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 07:37

Pierwsze, wysokiej jakości obrazki z wciąż niezapowiedzianej oficjalnie gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction, pojawiły się wczoraj w Internecie, a dokładniej na łamach serwisu GameWallpapers.

Amerykańska usługa Virtual Console bogatsza o trzy tytuły (08/05/07)
Amerykańska usługa Virtual Console bogatsza o trzy tytuły (08/05/07)

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 07:26

Już osiemdziesiąt siedem klasyków jest dostępnych dla amerykańskich użytkowników konsoli Nintendo Wii, w ramach usługi Virtual Console. Jak zwykle w poniedziałek, oferta została poszerzona o trzy tytuły. Co ciekawe – wszystkie gry są konwersjami produktów, które zadebiutowały wpierw na automatach coin-op.

Sequel gry Adventure zadebiutował po 27 latach od premiery pierwowzoru
Sequel gry Adventure zadebiutował po 27 latach od premiery pierwowzoru

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 07:10

Od dwóch dni na łamach serwisu AtariAge sprzedawana jest druga odsłona cyklu Adventure, która zadebiutowała na rynku po dwudziestu siedmiu latach od premiery pierwowzoru. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że produkt ten można uruchomić wyłącznie na konsoli Atari 5200.

Nowa strona dla fanów gry Enemy Territory: Quake Wars
Nowa strona dla fanów gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 07:00

Społeczność skupioną wokół gry Enemy Territory: Quake Wars z pewnością zainteresuje nowa strona internetowa, którą w ubiegłym tygodniu uruchomili pracownicy firm id Software oraz Splash Damage. Witryna ta dedykowana jest przede wszystkim tym internautom, którzy zamierzają intensywnie eksploatować nadciągającą wielkimi krokami strzelaninę.

Top 10 gier w US (08/05/07)
Top 10 gier w US (08/05/07)

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 06:26

Nie udało się trzeciej odsłonie cyklu Command & Conquer uzyskać kolejnego tytułu najlepiej sprzedającej się gry na PC w Stanach Zjednoczonych. Produkt firmy Electronic Arts musiał uznać wyższość m.in. gry The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar.

Współtwórca Lost Odyssey zdradza kolejne szczegóły na temat nadchodzącego megahitu
Współtwórca Lost Odyssey zdradza kolejne szczegóły na temat nadchodzącego megahitu

BK, 8 maja 2007, 06:20

W Lost Odyssey, od dawna oczekiwanej grze jRPG tworzonej z myślą o konsoli Xbox 360, pojawi się około 400 lokacji i 300 postaci – ogłosił w wywiadzie dla serwisu Gamasutra Ray Nakazato, szef japońskiego studia deweloperskiego FeelPlus. Wyjawił on także nieco nowych, konkretnych informacji na temat powstającej gry i opowiedział o tym, jak przebiega współpraca z Hironobu Sakaguchim.

The Last Remnant – nowy jRPG od Square Enix wykorzysta Unreal Engine 3!
The Last Remnant – nowy jRPG od Square Enix wykorzysta Unreal Engine 3!

BK, 8 maja 2007, 06:00

Kolejna gra słynnego japońskiego wydawcy, Square Enix, nie będzie następną odsłoną serii Final Fantasy czy Dragon Quest. The Last Remnant to zupełnie nowy tytuł z gatunku jRPG, który wykorzysta Unreal Engine 3!