Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2007, 18:20

autor: Vercetti

Arena Wars Reloaded z miesięcznym poślizgiem

Wielbiciele strategii czasu rzeczywistego, którym w 2004 r. dane było spotkać się z grą Arena Wars, z niecierpliwością czekają na ulepszoną wersję tegoż produktu, posiadającą w swej nazwie człon Reloaded. Wszystko wskazuje na to, że wymieniona pozycja nie trafi na rynek 25 maja bieżącego roku, lecz niemal miesiąc później.

Wielbiciele strategii czasu rzeczywistego, którym w 2004 r. dane było spotkać się z grą Arena Wars, z niecierpliwością czekają na ulepszoną wersję tegoż produktu, posiadającą w swej nazwie człon Reloaded. Wszystko wskazuje na to, że wymieniona pozycja trafi na rynek nie 25 maja bieżącego roku, lecz niemal miesiąc później.

Arena Wars Reloaded z miesięcznym poślizgiem - ilustracja #1

Studio exDream entertainment, zajmujące się developingiem RTS-a stwierdziło bowiem, że potrzebuje jeszcze nieco czasu na doszlifowanie swojego projektu, w związku z czym zadebiutuje on w sklepach dopiero 22 czerwca 2007. Taką właśnie datę podał dziś europejski wydawca tytułu, koncern Ascaron Interactive. Nie wiadomo natomiast, czy i kiedy pozycja ukaże się w Polsce.

W Arena Wars Reloaded, podobnie jak w pierwowzorze, nie będziemy musieli trudzić się wznoszeniem całej infrastruktury od podstaw, z czym częstokroć mamy do czynienia w grach z gatunku strategii. Rozgrywkę rozpoczniemy posiadając własną, gotową bazę i pewną ilość pieniędzy oraz kilka jednostek. Zrezygnowano z wprowadzenia popularnych w tego rodzaju produkcjach misji, polegających na jak najszybszym stworzeniu potężnej armii, a następnie przeprowadzeniu zmasowanego ataku na bazę przeciwnika. Zamiast tego do wykonania otrzymamy zadania, które mogą bardziej kojarzyć się z grami akcji przedstawionych w perspektywie pierwszej osoby. Wśród przygotowanych przez twórców misji znajdą się między innymi: zdobycie flagi przeciwnika, podłożenie bomby we wrogiej bazie czy utrzymywanie strategicznych pozycji na przestrzeni całej mapy przez określony czas. Więcej informacji na temat opisywanego tytułu znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii.