Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Arena Wars Reloaded (PC)

Arena Wars Reloaded PC

Arena Wars Reloaded to druga część opracowanej przez studio exDream Entertainment i wydanej w 2004 roku gry Arena Wars, która łączy w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz dynamicznej strzelaniny.

Strategiczne | science fiction | RTS

PC Windows
Okładka Arena Wars Reloaded (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22czerwca2007

Arena Wars Reloaded to poprawiona i ulepszona wersja opracowanej przez studio exDream Entertainment i wydanej w 2004 roku gry Arena Wars, która łączy w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz dynamicznej strzelaniny. Produkcja zachowała większość zasad rozgrywki znanych z poprzedniej odsłony, a główne zmiany developerzy poczynili w warstwie wizualnej i silniku gry.

W Arena Wars Reloaded, podobnie jak w pierwowzorze, nie musimy trudzić się wznoszeniem całej infrastruktury od podstaw, z czym zazwyczaj mamy do czynienia w grach z gatunku RTS. Rozgrywkę rozpoczynamy posiadając własną, gotową bazę i pewną ilość pieniędzy oraz kilka jednostk. Zrezygnowano z popularnych w tego rodzaju produkcjach misji, polegających na jak najszybszym stworzeniu potężnej armii, a następnie przeprowadzeniu zmasowanego ataku na bazę przeciwnika (w Arena Wars Reloaded bazy wroga zostają szybko odbudowane). Zamiast tego do wykonania otrzymujemy zadania, które mogą bardziej kojarzyć się z grami akcji przedstawionych w perspektywie pierwszej osoby. Wśród przygotowanych przez twórców misji znajdują się między innymi zdobycie flagi przeciwnika, podłożenie bomby we wrogiej bazie czy utrzymywanie strategicznych pozycji na przestrzeni całej mapy przez określony czas.

Oprawa graficzna uległa znacznej poprawie w stosunku do pierwowzoru. Wszystkie jednostki i budynki w Arena Wars Reloaded zostały zaprojektowane od nowa. Modele mają dziesięć razy więcej polygonów w porównaniu ze swoimi odpowiednikami z poprzedniej części gry i zostały oddane w większej ilości detali. Dodano również obsługę nowoczesnych shaderów.

Omawiana produkcja oferuje rozgrywkę zarówno dla jednego gracza jak i tryb multiplayer, w którym może rywalizować ze sobą do ośmiu graczy jednocześnie. W przypadku braku znajomych do wspólnej rozgrywki można powierzyć komputerowi kierowanie wrogimi oddziałami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Arena Wars Reloaded

Klasyfikacja PEGI Arena Wars Reloaded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Arena Wars Reloaded

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 2.4 GHz, 768 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 400 MB HDD, Windows 2000/XP/Vista
Arena Wars Reloaded z miesięcznym poślizgiem
Arena Wars Reloaded z miesięcznym poślizgiem

wiadomość8 maja 2007

Wielbiciele strategii czasu rzeczywistego, którym w 2004 r. dane było spotkać się z grą Arena Wars, z niecierpliwością czekają na ulepszoną wersję tegoż produktu, posiadającą w swej nazwie człon Reloaded. Wszystko wskazuje na to, że wymieniona pozycja nie trafi na rynek 25 maja bieżącego roku, lecz niemal miesiąc później.

Reaktywacja gry Arena Wars
Reaktywacja gry Arena Wars

wiadomość27 grudnia 2006

Z futurystyczną grą strategiczną czasu rzeczywistego firmy exDream entertainment, zatytułowaną Arena Wars, mogliście zapoznać się już przed dwoma laty. Jej autorzy pracują teraz nad odświeżoną wersją swojego dzieła, noszącą nazwę Arena Wars Reloaded i mającą komercyjnie zadebiutować w maju przyszłego roku. Developerzy zmieniają przede wszystkim engine graficzny oraz szereg innych elementów.