Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 maja 2007

Zagraj w Zeldę przy użyciu miecza i tarczy!
Zagraj w Zeldę przy użyciu miecza i tarczy!

Vercetti, 7 maja 2007, 16:50

Producenci akcesoriów do konsoli Nintendo Wii rozpędzili się na dobre. Przed niemal dwoma tygodniami informowaliśmy Was o nietypowym pistolecie – specjalnym uchwycie na pilota do japońskiego next-gena. Dzisiaj natomiast przyszedł czas na sprzęt reprezentujący broń białą.

EMPiK - Top Lista nr 18 (07/05/07)
EMPiK - Top Lista nr 18 (07/05/07)

Metatron, 7 maja 2007, 16:36

Zapraszamy do zapoznania się z listą najchętniej kupowanych gier w salonach EMPiK. Co prawda ubiegły tydzień był nieco zwariowany z powodu niezmiernie długiego weekendu, jednak fanom elektronicznej rozrywki nie przeszkodziło to w nabywaniu kolejnych produkcji.

Głosowanie na Grę Roku 2006 zakończone
Głosowanie na Grę Roku 2006 zakończone

Redakcja GRYOnline.pl, 7 maja 2007, 16:27

Wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie głosów na Grę Roku 2006.

Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją
Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją

Vercetti, 7 maja 2007, 16:05

Przed kilkoma dniami w Stuttgarcie odbyła się konferencja o wiele mówiącej nazwie 12. International Conference on Animation, Effects, Realtime and Content, zwana w skrócie FMX 07. Wśród zgromadzonych na niej developerów znaleźli się również programiści zespołu Crytek Studios, pracujący obecnie nad FPS-em Crysis. Z ich krótkiego opisu, jaki przygotowano w związku z niemiecką imprezą, można dowiedzi

World of Warcraft lżejszy o 114 000 oszustów
World of Warcraft lżejszy o 114 000 oszustów

Vercetti, 7 maja 2007, 15:15

Wiosenne porządki idą pełną parą – tak najkrócej można skomentować ostatnie postępy Blizzarda w walce z cheaterami zamieszkującymi wirtualną krainę Azeroth. Producent najpopularniejszej gry MMORPG na naszym globie poinformował ostatnio, że w ubiegłym miesiącu pozbył się kont, uwaga, 114 000 oszustów, którzy regularnie zajmowali się nielegalnymi praktykami w World of Warcraft.

Nintendo wypowiada wojnę piratom

Major Doktor Upiorna, 7 maja 2007, 14:19

Odział Nintendo z siedzibą w Korei Południowej postanowił przestać przymykać ono na piractwo szerzące się w przemyśle elektronicznej rozrywki na terenie wymienionego kraju. Przedstawiciele owej firmy zdecydowali się rozpocząć wychwytywane osób czerpiących profity z przygotowywania i rozpowszechniania nielegalnych kopii gier dedykowanych konsolom Wii i NDS.

Projekt Kameleon wsparciem producentów gier

Sargeras, 7 maja 2007, 14:14

Jeden z producentów gier, brytyjski Slitherin Software, znalazł sposób, jak pomóc innym niezależnym producentom, którzy mają problemy z wydaniem swoich dzieł. Sposób ów nosi nazwę „Kameleon Project”.

Vib Ribbon dla PlayStation 3?
Vib Ribbon dla PlayStation 3?

eLKaeR, 7 maja 2007, 11:55

Zapewne miłośnikowi typowych gier pokroju Gothic, Need for Speed i Call of Duty jako cokolwiek niestrawna jawi się pozycja pt. Vib Ribbon, wydana w 1999 roku na platformie PlayStation. W tej prostej zręcznościówce trzeba odpowiednio wciskać cztery guziki pada, sterując postacią przemierzającą poziomy, generowane zgodnie z rytmem samodzielnie dobranej muzyki. Jest szansa na Vib Ribbon dla PS3!

Spider-Man 3 The Game otrzymuje negatywne recenzje
Spider-Man 3 The Game otrzymuje negatywne recenzje

Major Doktor Upiorna, 7 maja 2007, 11:41

To, że odgrzewane danie nie smakuje już tak dobrze wiedzą chyba wszyscy. Twierdzenie to nie tyczy się tylko sfery kulinarnej, ale stosunkowo często sprawdza się także w świecie elektronicznej rozrywki. Mając w pamięci wrażenia z pierwszej odsłony danej serii od kolejnych oczekuje się coraz więcej zwłaszcza, jeżeli pierwowzorem gry uczyniono doskonale znany obraz kinematograficzny. Tak właśnie stało się w przypadku kolejnej produkcji z cyklu Spider-Man.

Test Drive Unlimited 2 w produkcji?

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 11:36

Jeśli wierzyć anonimowemu informatorowi z europejskiego oddziału koncernu Atari, w marcu 2008 roku na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutuje druga odsłona cyklu Test Drive Unlimited. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwowzoru, produkt będzie opracowany przez firmę Eden Studios.

Nowa gra z Simpsonami w rolach głównych zostanie ujawniona już za dwa dni?
Nowa gra z Simpsonami w rolach głównych zostanie ujawniona już za dwa dni?

eLKaeR, 7 maja 2007, 11:23

Pełnometrażowy film animowany, powstający na kanwie telewizyjnego serialu pt. The Simpsons (Simpsonowie), zadebiutować ma w Stanach Zjednoczonych dokładnie 27 lipca 2007. Z kolei za dwa dni dobiegnie końca tajemnicze internetowe odliczanie wsteczne, prowadzone właśnie przez korporację Electronic Arts i wydające się mieć związek z kinowymi przygodami ferajny Homera Simpsona.

Batman z klocków LEGO w wersji pecetowej i konsolowej wiosną przyszłego roku
Batman z klocków LEGO w wersji pecetowej i konsolowej wiosną przyszłego roku

eLKaeR, 7 maja 2007, 10:55

Po początkowych zakulisowych doniesieniach na temat gry LEGO Batman: The Videogame przyszedł pod koniec marca bieżącego roku czas na krótką zapowiedź oficjalną tego produktu, tworzonego przez fachowców z Traveller's Tales (autorzy obu części LEGO Star Wars). Dziś powracamy do sprawy, ponieważ korporacja wydawnicza Warner Bros Interactive Entertainment sypnęła garścią dodatkowych szczegółów.

PlayStation Network offline przez kilka godzin

eLKaeR, 7 maja 2007, 10:32

PlayStation Network jest bardzo ważnym elementem dla społeczności posiadaczy PlayStation 3, gdyż dzięki temu serwisowi można przykładowo toczyć czterdziestoosobowe internetowe walki w Resistance: Fall of Man. Dlatego właśnie europejski oddział Sony Computer Entertainment poinformował, że jutro nastąpi niezbyt długa przerwa techniczna w działaniu części sieciowej infrastruktury.

Blizzard oferuje karty kredytowe World of Warcraft
Blizzard oferuje karty kredytowe World of Warcraft

Metatron, 7 maja 2007, 09:42

Ostatnie oświadczenie firmy Blizzard Entertainment było niemałym zaskoczeniem. Ogłoszono bowiem, że nawiązana została współpraca z First National Bank Omaha, w wyniku której fani World of Warcraft mogą wyposażyć się w kartę kredytową Visa ozdobioną motywami tematycznie nawiązującymi do gry.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (30 kwietnia - 6 maja)

Metatron, 7 maja 2007, 09:37

Wraz z upływem kolejnego tygodnia Larry Hryb z Microsoftu, znany również jako Major Nelson, tradycyjnie już przygotował zestawienie gier, w które najczęściej grali użytkownicy Xbox LIVE w zeszłym tygodniu. Warto zauważyć, że nie chodzi tutaj o rozgrywki online, lecz sam fakt uruchomienia danej produkcji, który jest odnotowywany przez system.

Valve zbliża się do końca prac nad Half-Life 2: Episode Two
Valve zbliża się do końca prac nad Half-Life 2: Episode Two

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 09:12

Prace nad drugim dodatkiem do gry Half-Life 2 powoli zbliżają się do końca – zakomunikowała firma Valve Corporation w ubiegły piątek. Aktualnie twórcy programu próbują poskładać ostatnie elementy programu w jedną całość. Jeśli się pospieszą, być może uda się faktycznie wydać produkt we wrześniu, co sugerowano kilka tygodni temu.

Zapoznaj się z filmikami z gier dostępnych na Virtual Console

Metatron, 7 maja 2007, 09:00

Posiadacze Wii pragnący skorzystać ze stale poszerzającej się oferty gier dostępnych w ramach usługi Virtual Console, uskarżali się na to, że Nintendo nie przewidziało możliwości nieodpłatnego testowania produkcji przed ich zakupem. W odpowiedzi utworzono stronę internetową, na której można zapoznać się z krótkimi filmikami przedstawiającymi rozgrywkę.

Wkrótce w Second Life rusza nowy system weryfikacji wieku

Metatron, 7 maja 2007, 08:53

W wirtualnym świecie Second Life jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się miejsca, w których oferuje się różne aspekty rozrywki dla dorosłych, słynne już stały się dzielnice czerwonych latarni czy też kluby z tańcami, bynajmniej nie towarzyskimi.

Resident Evil 4: Wii Edition w niższej cenie
Resident Evil 4: Wii Edition w niższej cenie

Metatron, 7 maja 2007, 08:46

Dla wielu osób informacja o tym, że konsola Wii dostanie swoją wersję gry Resident Evil 4 świadczyła głównie o zachłanności Capcomu. Firma po raz kolejny będzie próbowała sprzedać stary tytuł, nie zwracając uwagi na to, że pierwotnie wspomniana produkcja ukazała się na GameCube, z którym Wii, jak dobrze wiemy, jest kompatybilne.

Twórcy gry Splinter Cell: Conviction nie wyrazili się negatywnie o konsoli PlayStation 3
Twórcy gry Splinter Cell: Conviction nie wyrazili się negatywnie o konsoli PlayStation 3

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 08:36

Wczoraj zaprezentowaliśmy na łamach naszego serwisu zbiór nowych informacji dotyczących gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction, które zostały ujawnione przez fiński magazyn Pelaaja. Z naszego tekstu wynikało, że konsola PlayStation 3 jest zbyt słaba, aby udźwignąć produkt Ubisoftu w takiej samej postaci, jak na konkurencyjnym Xboksie 360. Dziś czas sprostować te rewelacje...

Druga odsłona cyklu Thrillville w produkcji?
Druga odsłona cyklu Thrillville w produkcji?

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 07:56

Internetowy serwis Codename Revolution utrzymuje, że już w październiku bieżącego roku, na rynek trafi druga odsłona cyklu Thrillville, dedykowana konsoli Nintendo Wii.

Kolejowa aktualizacja w systemie elektronicznej dystrybucji Steam
Kolejowa aktualizacja w systemie elektronicznej dystrybucji Steam

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 07:16

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że oferta systemu elektronicznej dystrybucji Steam została poszerzona o grę X-COM: Terror from the Deep. Jak się okazało, to nie jedyny produkt, którego sprzedaż rozpoczęła w ubiegły piątek firma Valve Corporation.

Jakie zdanie na temat terminu premiery przygód Alana Wake'a ma Microsoft?
Jakie zdanie na temat terminu premiery przygód Alana Wake'a ma Microsoft?

eLKaeR, 7 maja 2007, 07:07

Duża część graczy życzyłaby sobie zapewne, aby premiera długo oczekiwanej pozycji pt. Alan Wake, przygotowywanej przez twórców cyklu Max Payne, nastąpiła jeszcze w bieżącym roku. Wprawdzie fińska ekipa developerska z Remedy Entertainment nie podała żadnego konkretnego terminu debiutu tego produktu, ale już przedstawiciele korporacji Microsoft są mniej oszczędni w słowach.

Microsoft potwierdza - premiera gry Halo 2 później niż planowano
Microsoft potwierdza - premiera gry Halo 2 później niż planowano

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 06:55

Przedstawiciele koncernu Microsoft Game Studios potwierdzili doniesienia z ubiegłego tygodnia, mówiące o opóźnieniu premiery gry Halo 2 w wersji na PC.

Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry
Uwe Boll znalazł odtwórcę głównej roli w filmie Far Cry

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 06:50

Dzięki piątkowemu artykułowi opublikowanemu na łamach serwisu IGN, możemy Wam zdradzić nazwisko człowieka, który odegra pierwsze skrzypce w nowym filmie Uwe Bolla, zatytułowanym Far Cry. Niemiecki reżyser zaangażował do głównej roli znanego za zachodnią granicą aktora – Tila Schweigera.

Trójwymiarowy screenshot z Call of Duty 4: Modern Warfare
Trójwymiarowy screenshot z Call of Duty 4: Modern Warfare

eLKaeR, 7 maja 2007, 06:44

Wiadomo już, że dotąd związana z II Wojną Światową seria Call of Duty zmierza teraz ku czasom współczesnym, gdyż w najnowszej jej odsłonie ujrzymy działania militarne z przełomu XX i XXI wieku. Dla tych graczy, którym nie wystarcza pierwszy trailer (27,6 MB) Call of Duty 4: Modern Warfare, redakcja popularnego magazynu Game Informer przygotowała specjalny trójwymiarowy screenshot.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 06:30

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Gra Disciples III ma już swoją oficjalną stronę internetową
Gra Disciples III ma już swoją oficjalną stronę internetową

Krystian Smoszna, 7 maja 2007, 06:26

Wielbiciele gier z serii Disciples mogą już zasięgnąć informacji na temat trzeciej odsłony cyklu za pośrednictwem jej strony internetowej. O uruchomieniu witryny poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym kanadyjska firma Strategy First, Inc.