Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 maja 2007

Simpsonowie po raz dwudziesty drugi w grze!
Simpsonowie po raz dwudziesty drugi w grze!

eLKaeR, 9 maja 2007, 18:44

Wiadomo już oficjalnie – tajemnicze odliczanie, o którym pisaliśmy przedwczoraj, dotyczy nowej gry spod znaku The Simpsons ze stajni Electronic Arts. Będzie to dwudziesty drugi (stąd właśnie rzymska liczba XXII, wymieniona w naszym poprzednim newsie) elektroniczno-rozrywkowy produkt, związany z popularną kreskówkową rodziną Simpsonów.

Telewizyjna kreskówka Ben 10 w formie gry
Telewizyjna kreskówka Ben 10 w formie gry

eLKaeR, 9 maja 2007, 18:23

Znany również polskim widzom kanału Cartoon Network serial Ben 10 przenoszony jest do rzeczywistości wirtualnej. Jesienią bieżącego roku korporacja D3 Publisher of America wprowadzi na sklepowe półki grę Ben 10: Protector of Earth, przeznaczoną dla PlayStation 2, Wii i PlayStation Portable (developingiem tych wersji zajmuje się High Voltage Software) oraz Nintendo DS (1st Playable Productions).

Sukces Wing Commander Arena może zaowocować dalszym rozwojem marki

eLKaeR, 9 maja 2007, 17:32

Wing Commander Arena to pierwsza od dziewięciu lat nowa gra ze słynnej serii, zapoczątkowanej w roku 1990. Premiera gotowego produktu nastąpi w ciągu nadchodzącego lata – platformą docelową jest konsola Xbox 360, a dystrybucja prowadzona będzie za pośrednictwem Xbox Live Arcade. Co jednak potem z cyklem Wing Commander?

Ritual Entertainment ma na celowniku rozmaite komputery i konsole

eLKaeR, 9 maja 2007, 16:55

Marka SiN Episodes wygląda na razie na sporą porażkę ekipy Ritual Entertainment, która ma przecież na swoim koncie kilka udanych produktów i nie chodzi tu wyłącznie o pierwszą część SiN z roku 1998. Teraz zespół ów stanowi część firmy MumboJumbo i najwyraźniej obrał nowy kurs rynkowy, o czym może świadczyć opublikowana właśnie oferta pracy w teksańskiej siedzibie RE.

Stwórz własną broń do Army of Two!
Stwórz własną broń do Army of Two!

Vercetti, 9 maja 2007, 16:35

Przed kilkoma dniami koncern Electronic Arts zorganizował konkurs dotyczący trzecioosobowej gry akcji o nazwie Army of Two. Świeżo uruchomiona inicjatywa jest o tyle atrakcyjna, że pozwala odbiorcom na zaprojektowanie własnej „broni marzeń”, która przy odrobinie szczęścia może znaleźć się w finalnej wersji tytułu.

Call of Juarez z obsługą DirectX 10
Call of Juarez z obsługą DirectX 10

Vercetti, 9 maja 2007, 15:59

Posiadacze kart graficznych z obsługą bibliotek DirectX 10 ciągle cierpią na niedobór gier, które byłyby w stanie wykorzystać potencjał owej technologii. Już wkrótce jednak rodzimy Techland zaserwuje im miły prezent w postaci patcha, modyfikującego właściwości ostatniej strzelanki wymienionego zespołu – Call of Juarez.

Oferta sklepu PlayStation Store zostanie powiększona o grę Rampart
Oferta sklepu PlayStation Store zostanie powiększona o grę Rampart

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 15:33

Już w najbliższy czwartek, 10 maja, użytkownicy konsoli PlayStation 3 będą mogli kupić kolejną grę za pośrednictwem usługi PlayStation Store. Tym razem ofertę wirtualnego sklepu poszerzy produkt z 1990 roku, zatytułowany Rampart.

Obie powstające wersje EA Playground bez trybu rozgrywki sieciowej

Jiker, 9 maja 2007, 15:21

Serwis GameDaily poinformował, za sprawą publikacji zapowiedzi gry EA Playground, że żadna z dwóch wersji tejże pozycji nie będzie wspierać rozgrywki sieciowej. Posiadacze Wii i Nintendo DS przetestują ją zatem jedynie z najbliższymi przyjaciółmi.

Two Worlds – premiera w Niemczech
Two Worlds – premiera w Niemczech

Vercetti, 9 maja 2007, 15:20

Polska odpowiedź na takie tytuły, jak Gothic 3 czy The Elder Scrolls IV: Oblivion doczekała się wreszcie swojej premiery. Jak poinformował dzisiaj niemiecki koncern Zuxxez, pecetowa wersja gry Two Worlds, czyli sztandarowego cRPG krakowskiego studia Reality Pump, trafiła oficjalnie do sprzedaży w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Cena produktu oscyluje wokół 50 euro.

Pierwszy dodatek do Ghost Recon Advanced Warfighter 2 już w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 9 maja 2007, 14:50

W ramach usługi Xbox Live Marketplace zadebiutował właśnie pierwszy dodatek do gry Ghost Recon Advanced Warfighter 2. Throwback Pack składa się z siedmiu map, znanych już jednak fanom serii Ghost Recon.

Chcesz nauczyć się biznesu? Graj w EVE Online
Chcesz nauczyć się biznesu? Graj w EVE Online

Sargeras, 9 maja 2007, 14:45

Nie dalej, jak wczoraj informowaliśmy o czwartych urodzinach jedynej w swoim rodzaju gry sieciowej EVE Online. Okazuje się, że tytuł zwrócił uwagę ludzi zajmujących się na co dzień gospodarką i finansami, co zaowocowało artykułem w brytyjskiej gazecie Financial Times.

15 lipca dniem PAL-wskiej premiery 120 GB dysku twardego do Xboksa 360?

Jiker, 9 maja 2007, 14:21

Australijskie sklepy internetowe rozpoczęły przedsprzedaż 120 GB dysków twardych przeznaczonych dla konsoli Xbox 360. Sprzedawcy przewidują, że premiera urządzenia na terenach należących do regionu PAL (a do takiego właśnie przynależy zarówno Europa, jak i Australia) odbędzie się 15 lipca 2007 roku.

Najlepiej sprzedające się gry na Nintendo DS w zeszłym roku fiskalnym

Jiker, 9 maja 2007, 13:57

Firma Nintendo opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier wydanych na Nintendo DS w okresie 1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007 (czyli w 2007 roku fiskalnym). Poinformowała również, że od momentu światowej premiery konsoli klienci zakupili 184 miliony egzemplarzy gier, z czego aż 123 miliony znalazły nabywców w trakcie określonych wyżej ram czasowych.

Spore dopiero w 2008 roku?

Jiker, 9 maja 2007, 13:28

Zaskoczeniem dla wielu osób mógł być brak uwzględnienia Spore - długo oczekiwanej, najnowszej gry Willa Wrighta, legendarnego twórcy serii SimCity i The Sims – w planie wydawniczym firmy Electronic Arts na 2008 rok fiskalny, o którym wspomnieliśmy przy okazji publikacji wiadomości poświęconej najświeższemu raportowi finansowemu koncernu.

Losowe mapy w Team Fortress 2

Elrond, 9 maja 2007, 13:12

Na Team Fortress 2, będącą częścią składową Half Life 2: Episode Two, przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka dobrych miesięcy, jednak już od jakiegoś czasu docierają do nas wiadomości zaostrzające apetyt na wspomnianą pozycję. Najnowsza z nich to informacja o ... losowych mapach.

Midway obwinia Nintendo za brak trybu online w Mortal Kombat: Armageddon
Midway obwinia Nintendo za brak trybu online w Mortal Kombat: Armageddon

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 12:17

25 maja na europejskim rynku zadebiutuje pierwsza gra – Mario Strikers Charged Football – która umożliwi internetową rozgrywkę na konsoli Nintendo Wii. Zapowiadany na czerwiec produkt o nazwie Mortal Kombat: Armageddon mógłby być drugi, ale nie będzie. Winna jest bowiem firma Nintendo.

Ulepszony Double Dragon w Xbox Live Arcade

Sargeras, 9 maja 2007, 12:17

Microsoft oficjalnie ogłosił, iż odnowiona wersja klasycznej bijatyki sprzed lat pod tytułem Double Dragon, znalazła się w ofercie Xbox Live Arcade. Gra obsługuje tryb co-op (przez sieć lokalną lub usługę Xbox Live). Możemy też wybrać grafikę oryginalną lub zmodyfikowaną. Ponadto nowoczesna wersja klasyka posiada zupełnie nową muzykę, a także wskazówki dla tych, którzy po raz pierwszy się z nim zetknęli. Double Dragon na Xboxa 360 opracowało Empire Interactive.

Alone in the Dark 5 na Wii?
Alone in the Dark 5 na Wii?

Sargeras, 9 maja 2007, 12:03

Internet stanowi nieocenione źródło informacji na temat planów wydawniczych. Dzięki publikowanym przeciekom, domysłom i pogłoskom możemy poznać niektóre zamiary, zanim zostaną oficjalnie potwierdzone. Jeden z takich przecieków dotyczy firmy Atari.

Złota Orda w ujęciu RTS-owym
Złota Orda w ujęciu RTS-owym

eLKaeR, 9 maja 2007, 11:55

Ekipa developerska z firmy World Forge pracuje teraz nad kolejną pecetową strategią czasu rzeczywistego. Nadchodząca pozycja nosi nazwę The Golden Horde i bazuje na silniku AWE Engine, użytym już przez wspomnianych twórców w Ancient Wars: Sparta. Komercyjny debiut gotowego produktu powinien nastąpić jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Nowa odsłona cyklu Soul Calibur tylko dla konsoli Nintendo Wii?

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 11:39

Firma Namco Bandai Games Inc. pracuje nad nową odsłoną cyklu Soul Calibur, tym razem dedykowaną konsoli Nintendo Wii. Pierwszych, bardzo skąpych informacji o produkcie noszącym podtytuł Legends, udzielił popularny japoński magazyn Famitsu.

Wiosenna aktualizacja Xbox Live już dostępna. Jest polska wersja dashboardu!

Jiker, 9 maja 2007, 11:29

Na wiosenną aktualizację usługi Xbox Live przyszło nam czekać nieco dłużej niż pierwotnie zapowiadano (pierwsze informacje mówiły o 7 maja). Zmiany, choć po części uderzające w mieszkańców krajów, w których usługa Xbox Live nie jest oficjalnie dostępna, należy uznać za pozytywne. Jedną z najgorętszych jest udostępnienie polskiej wersji dashboardu!

Raport finansowy firmy Electronic Arts

Jiker, 9 maja 2007, 10:59

Koncern Electronic Arts, największy wydawca gier komputerowych, opublikował raport finansowy za rok fiskalny 2007 (okres 1 kwietnia 2006 – 31 marca 2007). Standardowo znalazła się w nim również informacja poświęcona ostatniemu kwartałowi owego okresu.

Usługa Google Reader przystosowana do możliwości konsoli Nintendo Wii

Jiker, 9 maja 2007, 10:07

Jednymi z pierwszych serwisów internetowych, które przystosowano do możliwości przeglądarki Opera w wersji na Wii były te traktujące o pornografii. W miarę upływu czasu liczba stron przyjaznych dla użytkowników najnowszej stacjonarnej konsoli Nintendo systematycznie wzrastała. Tym razem grupa ta została wzbogacona o Google Reader – jedną z ciekawszych usług serwisu Google.

Darmowa wersja gry CellFactor: Revolution jest już dostępna
Darmowa wersja gry CellFactor: Revolution jest już dostępna

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 09:57

Zgodnie z obietnicą daną w drugim tygodniu kwietnia, twórcy gry CellFactor: Revolution opublikowali wczoraj w Internecie pełną i – co najważniejsze – darmową wersję tego programu. Fani pierwszoosobowych strzelanin mogą już teraz sprawdzić, jak duże postępy poczynili autorzy przez ostatni rok.

Ojciec Xboxa zmienia fryzurę… z powodu PSP!
Ojciec Xboxa zmienia fryzurę… z powodu PSP!

BK, 9 maja 2007, 09:33

Poznajcie historię jednego z najzabawniejszych zakładów w historii gier video! J. Allard, pracownik Microsoftu (niegdyś szef działu Xboxa, obecnie zajmujący się odtwarzaczem multimedialnym Zune), niedawno zmienił swój wizerunek. Doszło do tego z powodu przenośnej konsoli PlayStation Portable i jej zaskakująco dobrej sprzedaży, a w całą sprawę zamieszany był pewien dziennikarz magazynu Newsweek.

Co jest, a co nie jest miarą sukcesu w branży gier według firmy Midway?

Metatron, 9 maja 2007, 09:31

Znany publicysta Newsweeka zajmujący się tematyką gier komputerowych i konsolowych, N'Gai Croal, zamieścił na swoim blogu wypowiedź Steve’a Allisona z firmy Midway. Dzięki niej mogliśmy zapoznać się z kilkoma interesującymi faktami, o których teoretycznie wszyscy wiedzą, ale rzadko kiedy głośno się o nich mówi.

Kwestia płatności za rozgrywkę online w Hellgate: London wyjaśniona
Kwestia płatności za rozgrywkę online w Hellgate: London wyjaśniona

Metatron, 9 maja 2007, 09:20

W końcu firma Flagship Studios ujawniła informacje o opłatach abonamentowych za granie w oczekiwaną przez wielu produkcję Hellgate: London. Jak się okazało, rozwiązanie, na jakie wpadli autorzy, pogodziło dwie z pozoru wykluczające się pogłoski: że za granie trzeba będzie płacić, i że rozgrywka będzie darmowa.

Halo 2 zadebiutuje na rynku za niespełna dwa tygodnie
Halo 2 zadebiutuje na rynku za niespełna dwa tygodnie

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 09:18

Data premiery drugiej odsłony cyklu Halo na PC, którą podawała strona internetowa sklepu Gamestop, okazała się prawdziwa. Koncern Microsoft Game Studios zakomunikował wczoraj, że produkt trafi ostatecznie na rynek 22 maja bieżącego roku.

Nowe informacje o Glory Days 2

Metatron, 9 maja 2007, 09:11

W kwietniu informowaliśmy was o tym, że powstaje przeznaczona na Nintendo DS produkcja Glory Days 2, która odznaczać się będzie tym, że dołączone do niej zostaną specjalne okulary mające umożliwić zwiększenie wrażenia trójwymiarowości. Obecnie twórcy gry, ODenis Studio, znaleźli dla niej wydawcę. Została nią firma Eidos, dzięki której tytuł trafi na amerykańskie półki.

Wiemy, kiedy Wiedźmin pojawi się na rynku
Wiemy, kiedy Wiedźmin pojawi się na rynku

Elrond, 9 maja 2007, 09:00

Pod koniec marca informowaliśmy Was, iż długo oczekiwana pozycja naszego rodzimego CDProjekt Red Studio, The Witcher (czyli „stary”, dobry Wiedźmin), pojawi się na rynku we wrześniu tego roku. Teraz dopowiedzieć możemy natomiast, iż premiera gry zaplanowana została na 13 dzień tegoż miesiąca.

Wydana przez Capcom książka wprowadzi japońskie dzieci w świat gier
Wydana przez Capcom książka wprowadzi japońskie dzieci w świat gier

Metatron, 9 maja 2007, 08:56

O tym, że gry stały się częścią współczesnej kultury, nie trzeba chyba przekonywać osób odwiedzających nasz serwis. Nie jest również tajemnicą, że Japonia to kraj, w którym granie jest na porządku dziennym i nikt nikogo nie potępia za ten rodzaj rozrywki. W dodatku jak się okazuje, mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni już od małego przyzwyczajeni są do tego rodzaju myślenia. Świadczyć o tym może choćby wydana ostatnio przez Capcom książka wprowadzająca dzieci w świat elektronicznej rozrywki.

HydroPhobia nowym produktem firmy Blade Interactive Studios
HydroPhobia nowym produktem firmy Blade Interactive Studios

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 08:56

Brytyjską firmę Blade Interactive Studios Ltd. kojarzyliśmy dotąd z serii World Championship Snooker oraz innych tytułów, które koncentrowały się na wbijaniu bil do łuz na zielonym stole. Być może postrzeganie to zmieni się po premierze produktu o nazwie HydroPhobia, który na tle konkurencyjnych gier akcji wyróżnia się oryginalnym oraz niezwykle interesującym pomysłem.

Jack Thompson: Wii nie dla dzieci

Metatron, 9 maja 2007, 08:40

Jeżeli myśleliście, że po ugodzie między Take-Two a Jackiem Thompsonem nie usłyszycie już więcej o ulubionym prawniku wszystkich graczy, byliście w błędzie. Tym razem w ramach niekończącej się krucjaty przeciwko przemocy w grach nasz ulubieniec zaatakował sieć fast foodów Wendy’s (trzecia po McDonald’s i Burger Kingu).

Sony wprowadza nowy system opłat za zawartość PlayStation Network

Metatron, 9 maja 2007, 08:27

Do tej pory osoby chcące pobrać płatną zawartość z serwisu PlayStation Network musiały posiadać kartę kredytową albo korzystać ze specjalnych, elektronicznych przelewów. Sony postanowiło ułatwić nieco życie pozostałym użytkownikom PS3, wprowadzając specjalne karty doładowujące wirtualne konto.

Zapowiedziano grę Project WITCHES
Zapowiedziano grę Project WITCHES

Metatron, 9 maja 2007, 08:19

Hiszpańskie studio deweloperskie Revistronic zapowiedziało przedstawioną w perspektywie trzeciej osoby grę akcji z elementami taktyki. Produkcja nosi roboczy tytuł Project WITCHES i pozwoli nam przenieść się do fantastycznego świata inspirowanego stereotypowaną wizją mrocznego średniowiecza. Gra ukaże się na konsole nowej generacji.

Darmowy dodatek do Killzone: Liberation już za niespełna dwa tygodnie?
Darmowy dodatek do Killzone: Liberation już za niespełna dwa tygodnie?

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 07:31

Nowozelandzki sklep Gameplanet poinformował przedwczoraj, że już w poniedziałek, 21 maja, w Internecie zadebiutuje darmowy dodatek do gry Killzone: Liberation, który sympatykom tego programu przyniesie mnóstwo interesujących nowości.

World in Conflict na konsolach?
World in Conflict na konsolach?

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 07:31

Na łamach serwisu BritXbox pojawiła się wczoraj interesująca plotka dotycząca gry World in Conflict. Z informacji uzyskanych przez twórców witryny wynika, że produkt firmy Massive Entertainment doczeka się konwersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Pierwsze screenshoty z Tom Clancy's EndWar
Pierwsze screenshoty z Tom Clancy's EndWar

eLKaeR, 9 maja 2007, 07:23

Czerwcowy numer amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly stoi pod znakiem Tom Clancy's EndWar. Do odpowiedniego artykułu z owego periodyku odnosiliśmy się już w pierwszym dniu bieżącego miesiąca, ale teraz wreszcie możemy zaprezentować Wam premierowe screenshoty z tej nowej gry ze stajni Ubisoft Entertainment.

Sześć nowych gier zmierza do Xbox Live Arcade
Sześć nowych gier zmierza do Xbox Live Arcade

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 07:21

Użytkowników konsol Xbox 360, którzy często pobierają gry za pośrednictwem Internetu, z pewnością zainteresuje lista nowych tytułów, jakie w niedalekiej przyszłości poszerzą ofertę usługi Xbox Live Arcade.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (09/05/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (09/05/07)

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 07:13

Niedługo cieszyliśmy się z panowania gry God of War II w brytyjskim rankingu bestsellerów. Lider poprzedniego notowania musiał w tym tygodniu (zakończonym 5 maja 2007 roku) uznać wyższość kolejnego debiutanta – produktu firmy Treyarch o nazwie Spider-Man 3.

Posiadacze Dual Screenów doczekają się przeróbki gry Final Fantasy IV?
Posiadacze Dual Screenów doczekają się przeróbki gry Final Fantasy IV?

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 07:08

Jeżeli internetowe plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, zapowiedziana wczoraj Dissidia nie będzie jedyną grą z serii Final Fantasy, jaką firma Square Enix przygotuje dla posiadaczy handheldów. Wieść gminna niesie, że japoński koncern planuje stworzyć przeróbkę czwartej odsłony cyklu, która dedykowana będzie konsolom Nintendo DS.

Pecetowo-xboxowe Kroniki Riddicka powrócą w szatach nowej generacji?

eLKaeR, 9 maja 2007, 06:44

Dwuletni już Resident Evil 4 zadebiutuje wkrótce na platformie Wii, więc nikogo nie powinny dziwić nieoficjalne wieści, zaczerpnięte z najnowszego numeru magazynu Game Informer i dotyczące odświeżonej wersji The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay. Redakcja owego periodyku twierdzi, że remake tej słynnej gry akcji zmierza właśnie ku konsoli PlayStation 3 i Xbox 360.

Enemy Territory: Quake Wars - edycja kolekcjonerska potwierdzona
Enemy Territory: Quake Wars - edycja kolekcjonerska potwierdzona

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 06:42

Jest już pewne, że wersja kolekcjonerska gry Enemy Territory: Quake Wars, o której pod koniec marca wspominał koncern Activision, Inc., faktycznie pojawi się na rynku. Autorzy programu zaprezentowali wczoraj zdjęcia pudełek, potwierdzając tym samym to, że limitowana edycja specjalna zadebiutuje równoległe ze standardową.