Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 maja 2007, 14:19

autor: Major Doktor Upiorna

Nintendo wypowiada wojnę piratom

Odział Nintendo z siedzibą w Korei Południowej postanowił przestać przymykać ono na piractwo szerzące się w przemyśle elektronicznej rozrywki na terenie wymienionego kraju. Przedstawiciele owej firmy zdecydowali się rozpocząć wychwytywane osób czerpiących profity z przygotowywania i rozpowszechniania nielegalnych kopii gier dedykowanych konsolom Wii i NDS.

Odział Nintendo z siedzibą w Korei Południowej postanowił przestać przymykać ono na piractwo szerzące się w przemyśle elektronicznej rozrywki na terenie wymienionego kraju. Przedstawiciele owej firmy zdecydowali się rozpocząć wychwytywane osób czerpiących profity z przygotowywania i rozpowszechniania nielegalnych kopii gier dedykowanych konsolom Wii i NDS. Zapowiedzieli również, że odpowiednie sankcje mają być nakładane na właścicieli stron internetowych służących do sprzedawania pirackich pozycji, a nawet na kupujących.

Sung Hoo-jung, przedstawiciel Nintendo, argumentuje to przedsięwzięcie w następujący sposób: „Mamy zamiar pomóc koreańskiemu rynkowi elektronicznej rozrywki zacząć przynosić zyski. Poprzez wzrastający poziom kopiowania gier i nielegalne pobieranie ich z Internetu nie czerpiemy żadnych profitów. Fakt ten przeszkadza w rozwijaniu przemysłu gier”. Czy rzeczywiście owa akcja ma jakikolwiek sens i jest możliwa do wykonania przekonamy się już w najbliższej przyszłości.