Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2007, 06:00

autor: BK

The Last Remnant – nowy jRPG od Square Enix wykorzysta Unreal Engine 3!

Kolejna gra słynnego japońskiego wydawcy, Square Enix, nie będzie następną odsłoną serii Final Fantasy czy Dragon Quest. The Last Remnant to zupełnie nowy tytuł z gatunku jRPG, który wykorzysta Unreal Engine 3!

Kolejna gra słynnego japońskiego wydawcy, Square Enix, nie będzie następną odsłoną serii Final Fantasy czy Dragon Quest. The Last Remnant to zupełnie nowy tytuł z gatunku jRPG, który wykorzysta Unreal Engine 3!

Pierwsze informacje na temat The Last Remnant prezentowaliśmy w zeszłym tygodniu. Świat obiegła wtedy wieść o nowej nazwie zarejestrowanej przez Square Enix, jednak wydawca nie podał żadnych szczegółów związanych z fabułą, gatunkiem czy nawet docelowymi platformami sprzętowymi. Obszerny raport o powstającej grze opublikowano jednak w najnowszym numerze magazynu Game Informer. Jak się okazuje, fani poprzednich hitów wydanych przez Square Enix naprawdę mają na co czekać.

The Last Remnant – nowy jRPG od Square Enix wykorzysta Unreal Engine 3! - ilustracja #1

 

Po pierwsze, nowy jRPG ukaże się wiosną przyszłego roku zarówno na PlayStation 3, jak i Xboxa 360 i wykorzysta najpopularniejszy chyba ostatnio silnik graficzny, czyli Unreal Engine 3 (który sprawdził się między innymi w wyśmienitym Gears of War). Co więcej – premiera The Last Remnant odbędzie jednocześnie w Japonii i Stanach Zjednoczonych, co jest sytuacją wyjątkową (przetłumaczenie Final Fantasy XII na język angielski zajęło firmie grubo ponad pół roku). Oba kraje dostaną jednak inne wersje gry, różniące się postacią głównego bohatera. Azjaci wcielą się w osiemnastoletniego, walczącego mieczem wojownika, znanego jako Rush Sykes. Amerykanie pokierują nieco starszą i podobno bardziej mroczną postacią, którą będzie tajemniczy „The Conqueror”. Na razie nie wiemy, jaka edycja gry trafi do Europy i kiedy to nastąpi.

Tytuł przeznaczony jest dla jednego gracza, a walki odbywać się będą w systemie turowym. Cała historia rozpocznie się na wyspie Eulam, z której zostaje porwana siostra głównego bohatera. Nietrudno się domyślić, że bez większego namysłu ruszy on jej na ratunek. Nasz heros będzie podróżował wraz z drużyną, a poza ludźmi w uniwersum gry pojawią się trzy nietypowe rasy: Yama (stwory rybopodobne), Qsiti (małe, humanoidalne jaszczurki) i Sovanni (koty).

Prace nad grą nadzoruje Hiroshi Takai, twórca doskonale znany fanom japońskich produkcji. To on jest współodpowiedzialny za sukces takich gier, jak Final Fantasy V, SaGa Frontier, Legend of Mana czy The Bouncer.

Gdy tylko wydawca udostępni pierwsze screeny z The Last Remnant lub poznamy bardziej szczegółowe informacje na temat gry, natychmiast napiszemy o tym na łamach serwisu. Prawdopodobnie pozycja ta zostanie oficjalnie zapowiedziana podczas mającej odbyć się za kilka dni imprezy Square-Enix Party 2007.

The Last Remnant

The Last Remnant