Crytek otwiera studio na Węgrzech

Znana z produkcji gier Far Cry oraz Crysis firma Crytek GmbH, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na europejskim rynku. Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że podległe Niemcom studio w Kijowie opracuje zupełnie nowy program, a już dziś możemy donieść, że kolejny oddział zainaugurował działalność na Węgrzech.

Krystian Smoszna

Znana z produkcji gier Far Cry oraz Crysis firma Crytek GmbH,coraz mocniej zaznacza swoją obecność na europejskim rynku.Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że podległe Niemcom studio w Kijowie opracuje zupełnie nowy program, a już dziś możemy donieść, że kolejny oddział zainaugurował działalność na Węgrzech.

Crytek otwiera studio na Węgrzech - ilustracja #1

Szefowie firmy Crytek GmbH przymierzali się do stworzenia nowego studia przez dwa lata. W końcu, po rozważeniu wielu opcji, zdecydowano się na stolicę Węgier. W oficjalnym oświadczeniu prasowym czytamy, że zdaniem Niemców Budapeszt jest nie tylko wspaniałym miastem, ale również doskonałym miejscem na werbunek utalentowanych i doświadczonych pracowników.

Na razie nie wiadomo, nad jaką grą pracować będzie studio w Budapesztu. Pewne jest jedynie to, że produkt wykorzysta technologię CryENGINE 2, której możliwości zobaczymy już niedługo w Crysis.

  • Crytek Studios
Podobało się?

0

Krystian Smoszna

Autor: Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat, do 2023 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

Kalendarz Wiadomości

maj
Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry
2007-05-21
07:24

Selman Generał

Selman

czemu nie w Polsce? Też by sie znalazł ktoś utalentowany;)

Komentarz: Selman
2007-05-21
08:04

zanonimizowany417589 Generał

jak narazie crytek to same hity. farcry, crysis... oby tak dalej

Komentarz: zanonimizowany417589
2007-05-21
11:55

zanonimizowany169157 Generał

Zastanawia mnie, czym sie kierowali Niemcy mowiac ze w Budapeszcie jest najlepsze miejsce na werbunek developerow... jakas gra wyszla z wegier wogole?
selman-> akurat to mi nie przeszkadza. Wole grac w dobre gry niz miec swiadomosc ze jest z Polski.
3w-> zgodze sie, ale o crysisie nie mozna jeszcze mowic ze jest hiciorem. Grafika, racja, przelomowa, ale sama gra niewiadomo. Oczywiscie mam nadzieje ze tak.

Komentarz: zanonimizowany169157
2007-05-21
12:08

zanonimizowany251643 Legend

😁

$aimon - fajne miasto, fajne lokale, fajne panienki :D

spoiler start

W końcu ze 75% werbunku do filmów XXX pochodzi z Węgier

spoiler stop

Komentarz: zanonimizowany251643
2007-05-21
12:15

zanonimizowany4207 Legend

😊

Przypuszczalnie dlatego, że koszta są mniejsze. Jeśli przeglądaliście kiedyś strony korporacyjnych różnych producentów, to powinniście wiedzieć, że np. taki Ubisoft ma całkiem sporą placówkę właśnie tam.

Komentarz: zanonimizowany4207

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl