Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 maja 2007, 18:36

autor: "Redakcja GRYOnline.pl"

Poradnik: Sam & Max: Season 1

"Gry Sam & Max: Season 1 nie zaliczyłbym do najtrudniejszych przygodówek. Brak w niej skomplikowanych zagadek rodem z Mysta, nie ma też możliwości popełnienia nieodwracalnego błędu. Większość naszych zadań sprowadza się do odnalezienia danego przedmiotu i użycia go w odpowiednim miejscu. Takie rozwiązanie jest przyjemne, ale czasami może prowadzić do sytuacji, w której zatniecie się w pewnym momencie tylko dlatego, że nie odnaleźliście jakiejś nierzucającej się w oczy rzeczy, a co za tym idzie, nie możecie pchnąć akcji do przodu."

„Gry Sam & Max: Season 1 nie zaliczyłbym do najtrudniejszych przygodówek. Brak w niej skomplikowanych zagadek rodem z Mysta, nie ma też możliwości popełnienia nieodwracalnego błędu. Większość naszych zadań sprowadza się do odnalezienia danego przedmiotu i użycia go w odpowiednim miejscu. Takie rozwiązanie jest przyjemne, ale czasami może prowadzić do sytuacji, w której zatniecie się w pewnym momencie tylko dlatego, że nie odnaleźliście jakiejś nierzucającej się w oczy rzeczy, a co za tym idzie, nie możecie pchnąć akcji do przodu. Zazwyczaj takie sytuacje kończą się bieganiem po dostępnych lokacjach i bezmyślnym klikaniem po ekranie z nadzieją, że w końcu natrafi się na brakujący przedmiot. Przyznać trzeba, że mocno to psuje zabawę.

Dlatego właśnie powstał ten poradnik. Pomimo tego, że zawiera on sposób na przejście całej gry, odradzam posiłkowanie się nim na każdym kroku. Drastycznie skróci to czas rozgrywki, a jednocześnie pozbawi was wielu przezabawnych dialogów i scenek. Dlatego proponowałbym samodzielne przechodzenie gry, zapoznawanie się z komentarzami bohaterów dotyczącymi różnych przedmiotów i całkowite wyczerpywanie tematów rozmów z napotkanymi postaciami. Kiedy jednak poczujecie się zagubieni, wesprzyjcie się wskazówkami zamieszczonymi w niniejszym poradniku.

Zanim rozpoczniecie zabawę z dwójką najbardziej zwariowanych detektywów na świecie, weźcie pod uwagę fakt, że większość zawartego w grze humoru opiera się na żartach słownych. Dlatego też pełne zrozumienie nowych przygód Sama i Maksa wymaga dobrej znajomości języka angielskiego.” - „Metatron”

Sam & Max: Season 1 - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Sam & Max: Season 1 w formacie PDF dostępna jest w Strefie Premium oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.