Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2007, 20:46

Już za miesiąc przetestujemy za darmo kilkadziesiąt gier z oferty serwisu GameTap

Popularny serwis GameTap, udostępniający ponad 850 gier z przeróżnych platform sprzętowych, otwiera się na nowych użytkowników. Z dniem 31 maja 2007 roku, twórcy witryny uruchomią dwie kolejne usługi, pozwalające wypróbować za darmo kilkadziesiąt tytułów z bardzo bogatej oferty.

Popularny serwis GameTap, udostępniający ponad 850 gier z przeróżnych platform sprzętowych, otwiera się na nowych użytkowników. Z dniem 31 maja 2007 roku, twórcy witryny uruchomią dwie kolejne usługi, pozwalające wypróbować za darmo kilkadziesiąt tytułów z bardzo bogatej oferty.

Już za miesiąc przetestujemy za darmo kilkadziesiąt gier z oferty serwisu GameTap - ilustracja #1

Aby obecnie korzystać z serwisu GameTap, należy opłacać miesięczny abonament w wysokości 9.95$ (około 30 złotych). W zamian użytkownicy mają dostęp do ponad 850 tytułów, wliczając w to zarówno gry stare, jak i nowe (np. publikowaną w odcinkach serię Sam & Max). W tej kwestii nic się po 31 maja nie zmieni. Jeśli ktoś pragnie korzystać z pełnej wersji usługi, nadal będzie zmuszony do uiszczania stałej opłaty.

Promocja skierowana jest do tych internautów, którzy na serwis GameTap nie mają zamiaru wydać choćby jednego centa. Pierwsza inicjatywa polega na uruchamianiu gier za pośrednictwem specjalnej aplikacji, noszącej nazwę Lite Player. Użytkownik będzie mógł wypróbować w tym wariancie od 30 do 60 tytułów, ale nie znajdzie wśród nich produktów dla starszych graczy (oznaczonych literą M przez amerykańską organizację ESRB – to samo tyczy się audycji w internetowej telewizji GameTap TV, która również dostępna jest na łamach serwisu). Jeśli zamierzamy korzystać z Lite Playera, musimy przygotować się na wyświetlanie bannerów. Twórcy witryny zapewniają, że reklamy nie będą nachalne.

Aby skorzystać z drugiej inicjatywy (Green Level), gracz musi dokonać darmowej rejestracji. Po pomyślnym przebrnięciu przez ten proces, świeżo upieczony użytkownik będzie mógł wypróbować od 30 do 60 tytułów za pośrednictwem aplikacji Lite Player lub Deluxe Player. W pierwszym przypadku wyświetlane będą wyłącznie bannery, w drugim natomiast należy liczyć się z reklamami video. Utworzone konto przyniesie kilka udogodnień. Gracz nie zostanie w żaden sposób ograniczony kategoriami wiekowymi, na dodatek będzie mógł korzystać z trybu multiplayer w eksploatowanych tytułach.

Jakie gry zaoferuje GameTap za darmo? W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie podać Wam pełnej listy. W oficjalnym oświadczeniu prasowym twórcy wymienili zaledwie kilka tytułów: Metal Slug, Bust-a-Move, Space Invaders, Tomb Raider: Legend, Joust, Robotron: 2084 i Rampage.

Zmiany w GameTap nie będą polegać wyłącznie na darmowej promocji. Autorzy przymierzają się do uruchomienia pełnoprawnego systemu elektronicznej dystrybucji, z możliwością kupna wybranej gry – podobnie jak np. w Steam. Pierwszym tytułem dystrybuowanym w ten sposób będzie Tomb Raider: Anniversary. Elektroniczna wersja tego produktu stanie się dostępna w dniu amerykańskiej premiery edycji pudełkowej.