Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2007, 07:03

autor: Major Doktor Upiorna

Sonic i Ecco zmierzają na XBLA

Rok temu podczas konferencji E3 korporacja Microsoft zapowiedziała, że gra Sonic the Hedgehog: High Speed pojawi się w ramach usługi Xbox Live Arcade. Miałby to być tytuł inaugurujący serię klasycznych gier firmy SEGA o nazwie SEGA Vintage Collection. Od tamtej pory w tej kwestii praktycznie niewiele było wiadomo.

Rok temu podczas konferencji E3 korporacja Microsoft zapowiedziała, że gra Sonic the Hedgehog: High Speed pojawi się w ramach usługi Xbox Live Arcade. Miałby to być tytuł inaugurujący serię klasycznych gier firmy SEGA o nazwie SEGA Vintage Collection. Od tamtej pory w tej kwestii praktycznie niewiele było wiadomo. Minionej nocy w sieci pojawiły się informacje (jeszcze nieoficjalne), że pierwszy ze wspomnianych producentów stara się o uzyskanie certyfikatu ESRB dla dwóch pozycji.

Sonic i Ecco zmierzają na XBLA - ilustracja #1

Jeżeli dane się potwierdzą to już w niedługim czasie posiadacze konsoli Xbox 360 będą mogli cieszyć się nie tylko w klasyczną wersją przygód słynnego jeża, ale także otrzymają sposobność do ponownego spotkania z małym delfinkiem, szukającym swojej rodziny. Mowa oczywiście o Ecco the Dolphin – grze, która w świecie elektronicznej rozrywki zadebiutowała w 1992 roku. Rzecz jasna na tych dwóch tytułach się nie zakończy i w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się zapowiedzi kolejnych pozycji z cyklu SEGA Vintage Collection, mających wzbogacić ofertę XBLA.

Wszystkie te dane nie zostały jeszcze ostatecznie potwierdzone przez Microsoft, aczkolwiek jest to tylko formalność. Zachowamy czujność w tej sprawie i na bieżąco będziemy informowali Was o jakichkolwiek zmianach.