Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2007, 18:20

autor: Metatron

Zapowiedziano Napoleon’s Ambition - dodatek do Europy Universalis III

Gra Europa Universalis III została przyjęta z mieszanymi odczuciami. Niektórym fanom rozwiązania proponowane przez Paradox Interactive przypadły do gustu, inni narzekali na zbytnie odejście od historycznych realiów. To właśnie z myślą o nich powstaje, dopiero co zapowiedziany dodatek, Napoleon’s Ambition.

Gra Europa Universalis III została przyjęta z mieszanymi odczuciami. Niektórym fanom rozwiązania proponowane przez Paradox Interactive przypadły do gustu, inni narzekali na zbytnie odejście od historycznych realiów. To właśnie z myślą o nich powstaje dopiero co zapowiedziany dodatek, Napoleon’s Ambition.

Zapowiedziano Napoleon’s Ambition - dodatek do Europy Universalis III  - ilustracja #1

Jak sama nazwa wskazuje, rozwinięcie gry pozwoli nam przenieść się w mniej odległe czasy, do początków dziewiętnastego wieku, przeżyć Wielką Rewolucję Francuską, a także odpowiednio zareagować na terytorialne zapędy Napoleona (albo samemu pokierować francuską ekspansją). Wraz z wprowadzeniem nowego okresu do gry, będziemy mogli liczyć na zgodnych z realiami historycznymi doradców, uaktualnioną polityczną mapę świata, nowe idee narodowe oraz jednostki wojskowe.

Na tym jednak nie kończą się zmiany wprowadzone przez wspomniany dodatek. Miłośnicy historii z pewnością ucieszą się z tego, że gra będzie bardziej zgodna z rzeczywistym biegiem wydarzeń. Dlatego też będzie można się spodziewać, że poszczególni władcy, przywódcy i doradcy pojawią się w odpowiednich okresach czasowych. Ponadto twórcy obiecują poprawienie interfejsu i rozbudowanie rozgrywki o nowe możliwości wpływania na rozwój państwa. Nieco zmian czeka również system handlu.

Dla osób lubiących grać według własnych zasad twórcy przygotowują szereg ustawień, które pozwolą na dostosowanie rozgrywki do własnych preferencji. Będziemy mogli spodziewać się między innymi możliwości wyłączenia inflacji oraz ustawienia poziomu agresji sterowanych przez komputer państw.

Premiera wspomnianego dodatku odbędzie się pod koniec sierpnia bieżącego roku. Grę będzie można nabyć wyłącznie za pośrednictwem zajmującego się e-dystrybucją portalu Gamer’s Gate.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.