Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis III: Napoleon's Ambition (PC)

Europa Universalis III: Napoleon's Ambition PC

Pierwsze duże rozszerzenie DLC do gry Europa Universalis III firmy Paradox Interactive. Dodatek zatytułowany Napoleon’s Ambition skierowany jest głównie do graczy, którym nie spodobała się zbytnia rozbieżność gry podstawowej z faktycznymi wydarzeniami historycznymi.

To jest dodatek do gry Europa Universalis III.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | epoka napoleońska | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Europa Universalis III: Napoleon's Ambition (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22sierpnia2007

21listopada2008

pudełko PL

Europa Universalis III: Napoleon’s Ambition to dodatek do trzeciej części popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych tworzonych przez szwedzkie studio Paradox Interactive. Rozszerzenie powstało głównie z myślą o tych graczach, którym nie przypadła do gustu zbytnia rozbieżność pomiędzy faktami historycznymi, a przedstawionymi w grze wydarzeniami. Dodatek Europa Universalis III: Napoleon’s Ambition dostępny jest jedynie w dystrybucji online za pośrednictwem internetowego portalu Gamer’s Gate.

Jak sama nazwa wskazuje, dodatek rozszerza ramy czasowe rozgrywki, pozwala nam przenieść się do początków dziewiętnastego wieku, przeżyć Wielką Rewolucję Francuską, a także zareagować na terytorialne zapędy Napoleona (albo samemu pokierować francuską ekspansją). Wraz z wprowadzeniem nowego okresu do gry, twórcy zadbali o to, byśmy mogli korzystać z porad odpowiadających historycznym realiom doradców, podziwiać (a także podbijać) uaktualnioną polityczną mapę świata oraz wprowadzać do rozgrywki nowe idee narodowe i jednostki wojskowe.

Na tym jednak nie kończą się zmiany wprowadzone przez Napoleon’s Ambition. Miłośnicy historii z pewnością ucieszą się z tego, że gra jest bardziej zgodna z rzeczywistym biegiem wydarzeń. Dlatego też można liczyć na to, że poszczególni władcy, przywódcy i doradcy pojawią się w okresach czasowych, w których żyły i pracowały ich pierwowzory. Ponadto w stosunku do podstawowej wersji gry poprawiono interfejs i rozbudowano rozgrywkę o nowe możliwości wpływania na rozwój państwa (między innymi wprowadzono bardziej szczegółowe zarządzanie handlem). Dla osób lubiących grać według własnych zasad ekipa z Paradox Interactive przygotowała szereg ustawień, które pozwalają na dostosowanie rozgrywki do własnych preferencji. Możemy zatem wpływać na takie aspekty gry, jak między innymi inflacja czy poziom agresji sterowanych przez komputer przywódców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Europa Universalis III: Napoleon's Ambition

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis III: Napoleon's Ambition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis III: Napoleon's Ambition

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP

Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III
Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III

wiadomość10 września 2010

Dobre wiadomości dla fanów strategii Paradox Interactive. Firma ogłosiła, że pracuje nad kolejnym, czwartym już rozszerzeniem do ostatniej części swojej flagowej serii Europa Universalis – Europa Universalis 3: Divine Wind. Nie znamy jeszcze daty wydania dodatku.

Paradox Interactive odnosi sukcesy dzięki dystrybucji cyfrowej

wiadomość16 kwietnia 2010

W 2009 roku Paradox Interactive, firma znana przede wszystkim fanom wymagających strategii (Hearts of Iron, Europa Universalis), sprzedała więcej pecetowych gier niż kiedykolwiek. Tak przynajmniej twierdzi prezes przedsiębiorstwa, Fredrik Wester, który w wywiadzie dla Gamesindustry.biz powiedział, że sukces kryje się w dystrybucji elektronicznej.

Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive
Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive

wiadomość23 stycznia 2010

Pisaliśmy już o Paradox Interactive Convention 2010, czyli imprezie zorganizowanej przez znanego głównie ze skomplikowanych gier strategicznych szwedzkiego wydawcę. Zlot dobiegł już końca, przynosząc nam masę ciekawych wieści. Wśród nich znalazły się także informacje o nowych tytułach, jakie Paradox ma obecnie w produkcji.

Paradox Interactive zapowiada trzy nowe gry
Paradox Interactive zapowiada trzy nowe gry

wiadomość19 sierpnia 2009

Paradox Interactive, producent odpowiedzialny między innymi za serie Europa Universalis czy Hearts of Iron ogłosił dziś podczas targów gamescom kilka nowych projektów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 października 2008)

wiadomość8 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.