Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Making History II: The War of the World (PC)

Making History II: The War of the World PC

Druga część złożonej strategii, której akcja osadzona została w realiach II Wojny Światowej. Rozgrywka ponownie zostala zrealizowana w sposób turowy, choć tym razem przedstawiana jest na trójwymiarowej mapie.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Making History II: The War of the World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25maja2010

Making History II: The War of the World jest kontynuacją turowej drugowojennej strategii autorstwa ekipy Muzzy Lane Software. Warto wspomnieć, że nad jak najlepszym oddaniem historycznych realiów czuwał jeden z najbardziej znanych historyków - Niall Ferguson, profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Harvarda współpracujący między innymi z Los Angeles Times.

Gra ponownie przenosi nas do czasów największego konfliktu w dziejach ludzkości, gdzie wcielamy się w dowódcę jednego z rywalizujących ze sobą państw. Tylko od nas zależy czy spróbujemy powstrzymać jednego z tyranów pragnących przejąć kontrolę nad światem, czy też sami staniemy się jednym z nich i będziemy dążyć do opanowania kolejnych terenów.

Bez względu na upatrzony cel, aby go osiągnąć musimy zająć się zarówno rozbudową armii jak i ekonomią oraz prowadzeniem badań nad nowymi technologiami. W trakcie gry nasze jednostki mogą być naprawiane i ulepszane, warto przy tym dbać o jak najdłuższe utrzymanie stałego składu armii, gdyż z czasem żołnierze zdobywają doświadczenie i stają się bardziej skuteczni w boju. Akcja Making History II: The War of the World toczy się na istniejących w rzeczywistości terenach, oczywiście dostępne miasta możemy dowolnie rozbudowywać.

Poszczególne nacje różnią się między sobą statystykami, co z kolei ma wpływ na ich zachowanie. Ponadto istotnym jest, że mieszkańcy różnych rejonów danego kraju często posiadają nieco inną kulturę, wyznanie lub są wierni innej ideologii politycznej. Te różnice mogą stać się przyczyną pewnych nieporozumień i konfliktów, z którymi musimy uporać się odpowiednio szybko, gdyż mogą doprowadzić nawet do wybuchu wojny domowej. Zresztą dyplomacja w grze ma spore znaczenie - odpowiednie prowadzenie polityki zagranicznej z pewnością ułatwi nam zwycięstwo. Między innymi możemy więc nawiązywać i zrywać sojusze lub zająć się kolonizacją.

Z powodu zaawansowanej AI Making History II: The War of the World z pewnością może stanowić spore wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy. Komputerowy przeciwnik na bieżąco analizuje nasze poczynania i dopasowuje swoją taktykę do zmieniającej się sytuacji. Oczywiście gra została wyposażona także w innowacyjny i dopracowany tryb multiplayer oraz specjalną usługę pomagającą między innymi w dobieraniu partnerów o podobnych umiejętnościach. Nasze postępy są na bieżąco śledzone i oceniane wyznaczając nam miejsce w sieciowym rankingu.

W porównaniu do poprzedniej części, w dwójce rozgrywka przedstawiana jest na bardzo szczegółowej, trójwymiarowej mapie dokładnie odzwierciedlającej aktualną sytuację na świecie. Dzięki tej zmianie gra stała się nie tylko atrakcyjniejsza wizualnie, ale też bardziej intuicyjna i przejrzysta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do Making History II: The War of the World

Wymagania wiekowe Making History II: The War of the World

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Making History II: The War of the World

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB, 4 GB HDD, Windows XP/Vista

Wieści ze świata (World of Warcraft, Battlefield Heroes, Fable III) 22/09/09

wiadomość22 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: World of Warcraft ponownie dla Chińczyków, prezes Square Enic o następcy Wii, Direct2Drive z kolejnymi grami za 5 dolarów, Turbine o swoim MMO na konsole, zapowiedziano aktualizację Battlefield Heroes i inne. Zapraszamy do lektury.