Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2009, 11:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (World of Warcraft, Battlefield Heroes, Fable III) 22/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: World of Warcraft ponownie dla Chińczyków, prezes Square Enic o następcy Wii, Direct2Drive z kolejnymi grami za 5 dolarów, Turbine o swoim MMO na konsole, zapowiedziano aktualizację Battlefield Heroes i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: World of Warcraft ponownie dla Chińczyków, prezes Square Enic o następcy Wii, Direct2Drive z kolejnymi grami za 5 dolarów, Turbine o swoim MMO na konsole, zapowiedziano aktualizację Battlefield Heroes i inne. Zapraszamy do lektury.

World of Warcraft

Najpopularniejsza produkcja MMO - World of Warcraft firmy Blizzard – jest już oficjalnie dostępna w Chinach. Po problemach z serwerami, chińskim rządem i zmianie operatora z The9 na NetEase oraz kilku tygodniach beta-testów gra ponownie wystartowała. Wprowadzono do niej jednak kilka zmian, dotyczących m.in. klasy nieumarłych oraz cenzury (krew o czarnej barwie).

Square Enix

Yoichi Wada, prezes japońskiej firmy Square Enix (producent m.in. serii Final Fantasy), przewiduje na łamach Financial Times, że nowa konsola koncernu Nintendo trafi do sprzedaży w 2011 roku i będzie rywalizować z Xboksem 360 i PlayStation 3 m.in. na polu kontrolerów. Według Wady Wiimote może zostać zastąpiony przez urządzenie o wiele bardziej zaawansowane technologicznie.

Xbox 360

Koncern Microsoft potwierdził dotychczasowe plotki na temat prac nad nową, bezprzewodową kartą sieciową przeznaczoną dla konsoli Xbox 360. Urządzenie będzie pracować w standardzie 802.11n. Jego cenę i datę premiery poznamy wkrótce.

Direct2Drive

Serwis dystrybucji cyfrowej Direct2Drive kontynuuje promocję „Turns 5”, w ramach której oferuje swoim klientom ciekawe gry za jedyne 5 dolarów. Do grona dziesięciu dostępnych już tytułów dołączyły tym razem: Elven Legacy, EVE Online, Age of Conan: Hyborian Adventures, Titan Quest Bundle, Penumbra Colletion oraz Grand Theft Auto: Vice City.

Making History II: The War of the World

Firma Muzzy Lane Software poinformowała, że pecetowa gra strategiczna o tytule Making History II: The War of the World zostanie wydana w Stanach Zjednoczonych 2 lutego 2010 roku. Przypominamy, że została ona osadzona w realiach II wojny światowej.

Xbox Live Arcade

Jutro w ramach serwisu Xbox Live Arcade zadebiutują nie dwie, lecz trzy produkcje – chodza bijatyka The Warriors, strzelanina Ion Assault oraz gra akcji Zombie Apocalypse, utrzymana w stylu legendarnego Smash TV. Każda z nich będzie kosztować 800 punktów MS.

Turbine

Nowe, konsolowe MMO firmy Turbine (autorzy The Lord of the Rings Online) powstaje już od pewnego czasu. Z informacji pozyskanych przez serwis MCV wynika, że do jego premiery dojdzie w 2011 roku. Zaskakujące jest to, że deweloping pochłonął już 20 milionów dolarów. Nie powinno to jednak zmienić dotychczasowych planów Turbine – za grę zapłacimy jedynie w chwili zakupu. Sama rozgrywka będzie darmowa.

Battlefield Heroes

Jeszcze tej jesieni firma EA DICE dokona sporej aktualizacji darmowej, sieciowej strzelaniny z systemem mikrotransakcji Battlefield Heroes. Póki co wiemy, że w ramach Heroes of the Fall zmianom poddana zostanie klasa Gunnera, a gracze otrzymają stopnie wojskowe (które uzupełnią poziomy doświadczenia). Ułatwione będzie ponadto śledzenie postępów wśród przyjaciół.

Fable III

Prace nad Fable III wrą. Potwierdzili to za pośrednictwem Twittera producenci ze studia Lionhead. Przypominamy, że nowe dzieło Petera Molyneux zostało zapowiedziane w zeszłym miesiącu, podczas targów gamescom. Jego premiera powinna się odbyć pod koniec przyszłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Women's Murder Club: Death in Scarlet

G.I. Joe: The Rise of Cobra

Ankh: Battle of the Gods

GTR Evolution

NBA 10: The Inside

Jekyll & Hyde

Drawn to Life: The Next Chapter

LEGO Rock Band

NBA 2K10

The Secret Saturdays: Beasts of the 5th Sun

World of Zoo

SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 3

Batman: Arkham Asylum

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

NieR RepliCant

Wacky World of Sports

LostWinds: Winter of the Melodias

Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3

APB: All Points Bulletin

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Super Tokyo HD Combo - figurki i gadżety video reportaż

Gramy w Halo 3: ODST - kampania Gramy!

Empire: Total War – The Warpath

CSI: Deadly Intent - z dziennika dewelopera

gry