Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2009, 12:40

autor: Jiker

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Jedi Knight/Dark Forces, Pokemon) 15/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: WipEout HD także na płycie Blu-ray, projektant Tomb Raider opuszcza Crystal Dynamics, ścieżka dźwiękowa do Halo 3: ODST, Garry’s Mod za połowę ceny, świetna sprzedaż nowych części marki Pokemon i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: WipEout HD także na płycie Blu-ray, projektant Tomb Raider opuszcza Crystal Dynamics, ścieżka dźwiękowa do Halo 3: ODST, Garry’s Mod za połowę ceny, świetna sprzedaż nowych części marki Pokemon i inne. Zapraszamy do lektury.

WipEout HD

Koncern Sony Computer Entertainment poinformował, że 16 października trafi do europejskich sklepów specjalna wersja gry wyścigowej WipEout HD zapisana na płycie Blu-ray. W jej skład oprócz „podstawki” wejdzie wydany w ostatnim czasie dodatek Fury. Brytyjska cena zestawu została ustalona na poziomie 19,99 funtów.

Toby Gard

Toby Gard, legendarny już twórca marki Tomb Raider, po raz kolejny opuścił ekipę Crystal Dynamics. Takie wnioski można wysnuć po lekturze jego CV zamieszczonego na łamach serwisu LinkedIn. W wywiadzie dla serwisu DevelopGard oznajmił, że zajmie się teraz rozkręcaniem własnego biznesu. Według plotek, projektant miał się w ostatnim czasie zajmować nową odsłoną przygód Lary Croft.

Killing Floor

Poznaliśmy zwycięzcę pierwszego etapu konkursu „Killing Floor Grindhouse Custom Map Making Competition” organizowanego przez firmę Tripwire Interactive, producenta pecetowej strzelaniny FPP Killing Floor. Został nim Damien “DamDam” Laurent, twórca mapy KF-WaterworksV2, który otrzymał nagrodę w wysokości 5000 dolarów. Drugi etap – za pierwsze miejsce będzie można dostać 10 tysięcy dolarów – wystartuje 2 października. Więcej na temat konkursu przeczytacie w tym miejscu.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Jedi Knight/Dark Forces, Pokemon) 15/09/09 - ilustracja #1

Halo 3: ODST

22 września dojdzie do premiery ścieżki dźwiękowej do gry Halo 3: ODST (w tym samym dniu odbędzie się światowa premiera dzieła Bungie Software). Soundtrack zostanie wydany nakładem firmy Sumthing Digital. Jego zakupu będzie można dokonać za pośrednictwem internetowego sklepu wytwórni. Kompozytorami ścieżki są oczywiście Martin O'Donnell oraz Michael Salvatori, etatowi twórcy muzyki do gier z serii Halo.

Guitar Hero 5

Włosi pokonali resztę Europy w niecodziennym konkursie „Guitar Hero 5 Jump in Jump Out Challenge”, wykorzystującym w pełni jedną z nowych funkcji zawartych w najnowszej odsłonie popularnej serii gier rytmiczno-muzycznych od firmy Activision – Party Play Mode. W ciągu 24-godzinnego konkursu w grę zagrało 594 mieszkańców słonecznej Italii.

Garry’s Mod

Myślałeś o zakupie Garry’s Mod – szalenie popularnej modyfikacji silnika Source, wprowadzającej do niego tryb piaskownicy (robimy co nam się żywnie podoba)? Do końca bieżącego tygodnia będziesz to mógł zrobić za połowę ceny, czyli 3,99 euro. Oczywiście za pośrednictwem Steama.

Dark Forces/Jedi Knight

Już jutro do oferty Steama i Direct2Drive trafi specjalny zestaw, w skład którego wejdą wszystkie odsłony marki Dark Forces / Jedi Knight. Kompilacja zostanie oczywiście przygotowana przez firmę LucasArts.

Direct2Drive

Wystartowała nowa promocja serwisu cyfrowej dystrybucji Direct2Drive„Turns 5”. W jej ramach w każdy poniedziałek przez kolejnych pięć tygodni sklep umożliwi nam zakup wybranych tytułów za jedyne 5 funtów. Od wczoraj w ofercie znajduje się m.in. BioShock oraz Saints Row 2.

Xbox Live Arcade

Poznaliśmy tytuły produkcji, jakie zawitają już jutro do bazy serwisu Xbox Live Arcade. Pierwszą z nich jest BUBBLE BOBBLE Neo! od firmy Taito, natomiast drugą Command & Conquer: Red Alert 3 Commander's Challenge, będący samodzielnym dodatkiem do Red Alert 3. Obie pozycje będzie można zakupić za równowartość 800 punktów MS.

Command & Conquer: Red Alert 3

Z informacji udostępnionych przez studio Electronic Arts Los Angeles wynika, że spośród wszystkich osób, które zagrały w ostatnią odsłonę cyklu C&C, czyli Command & Conquer: Red Alert 3 (PC, X360, PS3) aż 40% przetestowało również tryb rozgrywki sieciowej. Według szefa ekipy EALA, Seana Deckera, duża w tym zasługa konsolowych edycji gry. Przy okazji oznajmił on, że producenci będą dążyć do tego, by w przypadku Command & Conquer 4 wskaźnik ten był jeszcze okazalszy.

Spawn Labs

W trakcie TechCrunch 50 firma Spawn Labs zaprezentowała swój najnowszy produkt – HD-720 Box. Urządzenie współpracuje z Xboksem 360, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube, pozwalając ich posiadaczom na granie w gry bez konieczności zabierania ze sobą konsoli. Wszystko odbywa się przy wykorzystaniu bezprzewodowego połączenia z Internetem, jakie nawiązuje się między konsolą a HD-720 Box, umożliwiając bezpośredni streaming danych (na zasadzie OnLive, gdzie serwerem jest nasza własna konsola). Urządzenie kosztuje 199,99 dolarów, jednak należy doliczyć do tego 30 dolarów – tyle kosztuje bezprzewodowy pad.

Pokémon Soul Silver/Heart Gold

Kolejny sukces Nintendo.Gry Pokémon Soul Silver oraz Pokémon Heart Gold na Nintendo DS, będące remake’ami klasycznych Pokemon Silver i Gold znanymi z konsoli Game Boy Color, trafiły na japoński rynek 12 września. W ciągu pierwszych dwóch dni obecności w tamtejszych sklepach gracze zakupili niemal półtora miliona egzemplarzy obu produkcji.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Serwis internetowy Modern Warfare 247 opublikował na swych stronach zdjęcia przedstawiające album z grafikami oraz noktowizor – jedne z elementów kolekcjonerskich edycji strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 2. Premiera dzieła Infinity Ward odbędzie się już w pierwszej połowie listopada.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Jedi Knight/Dark Forces, Pokemon) 15/09/09 - ilustracja #2

PlayStation 3

Sony Computer Entertainment udostępniło nową wersję firmware do konsoli PlayStation 3 – edycję 3.01 (wpływa ona na stabilne działanie platformy).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Final Fantasy XIII

Machinarium

Ninja Gaiden Sigma II

Heroes Over Europe

Just Cause 2

The Sims 3: Wymarzone Podróże

Final Fantasy IV: The After Years

F1 2009

Blur

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Lucidity

NecroVision: Lost Company

Littlest Pet Shop Friends

Borderlands

Demon's Souls

Star Wars: The Old Republic

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

NHL 10

Ninja Gaiden Sigma II

Marvel: Ultimate Alliance 2

Gramy w Need for Speed Shift

Dante's Inferno

Just Cause 2

Divinity II: Ego Draconis

gry