Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWiiPSP
Okładka F1 2009 (Wii)
OkładkaF1 2009 (Wii)

F1 2009

Formula 1 2009

Gra wyścigowa oparta na licencji Formuły 1 stworzona przez brytyjską ekipę Codemasters. Oferuje możliwość wcielenia się w członka wszystkich dziesięciu ekip F1 i ścigania się po siedemnastu torach zaakceptowanych do sezonu 2009.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 2009 Premiera

17lis2009

Wii PSP

producent: Sumo Digital wydawca: Codemasters wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

F1 2009 to pierwsza produkcja brytyjskiego dewelopera Codemasters stworzona w pełni na licencji F1. Za jej produkcję odpowiada ekipa mająca w dorobku wiele uznanych gier wyścigowych, w tym doceniane na całym świecie serie Colin McRae: DiRT oraz Race Driver: GRID.

F1 2009 to produkcja aspirująca do miana symulacji. Przemawia za tym m.in. fakt, że autorzy zdecydowali się przenieść do niej wszystkie dziesięć zespołów biorących udział w sezonie 2009 (McLaren Mercedes, Ferrari, BMW Sauber, Renault, Toyota, Toro Rosso, Red Bull, Williams, Force India, Brawn GP). Twórcy odwzorowali także siedemnaście torów wyścigowych, na których rozgrywane są kolejne Grand Prix (Australia, Malezja, Chiny, Bahrajn, Hiszpania, Monako, Turcja, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Grand Prix Europy, Belgia, Włochy, Singapur, Japonia, Brazylia i Abu Zabi), nie zapominając o najbardziej charakterystycznych fragmentach każdego z nich. Po raz pierwszy w historii gracze uzyskają dzięki temu możliwość wzięcia udziału w wyścigu nocnym, który rozgrywany jest na trasie w Singapurze.

Na potrzeby gry autorzy opracowali zaawansowany model jazdy, biorąc przy tym pod uwagę takie elementy, jak nierówności terenu wpływające na zachowanie bolidów, czy też zmiany ustawień spojlerów i skrzydeł. Okazuje się, że osiągnięcie zadowalającego wyniku zależy także od taktyki rozgrywania pit-stopów – zatankowanie samochodu do pełna ma istotny wpływ na jego wagę oraz sposób prowadzenia, podobnie jak dobór opon do warunków atmosferycznych. Autorzy uwzględnili także nowe reguły wprowadzone w sezonie 2009. Dotyczą one m.in. aerodynamiki samochodów, powrotu opon typu slick oraz wprowadzenia systemu KERS.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 351 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI F1 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
PSP