Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2009, 12:59

autor: Jiker

W F1 2009 zagramy w drugiej połowie listopada

Brytyjczycy z Codemasters podzielili się informacjami odnośnie daty premiery F1 2009 – jedynej oficjalnej produkcji podejmującej temat Formuły 1 w roku bieżącym. Dzieło przeznaczone na konsole Nintendo Wii i przenośne PSP zostanie wydane na europejskim rynku 20 listopada. Trzy dni wcześniej możliwość jego nabycia otrzymają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Brytyjczycy z Codemasters podzielili się informacjami odnośnie daty premiery F1 2009 – jedynej oficjalnej produkcji podejmującej temat Formuły 1 w roku bieżącym. Dzieło przeznaczone na konsole Nintendo Wii i przenośne PSP zostanie wydane na europejskim rynku 20 listopada (czyli już po zakończeniu sezonu). Trzy dni wcześniej możliwość jego nabycia otrzymają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

W F1 2009 zagramy w drugiej połowie listopada - ilustracja #1

F1 2009 w wersji na Wii.

W F1 2009 zagramy w drugiej połowie listopada - ilustracja #2

F1 2009 w wersji na PSP.

Obie odsłony F1 2009 powstawały oczywiście w oparciu o pełną licencję FIA Formula One World Championship, w związku z czym zaoferują nam możliwość wzięcia udziału w pełnym sezonie F1. Wyścigi prowadzone będą na torach zawartych w tegorocznych kalendarzu wyścigów. Oprócz tego otrzymamy szansę wcielenia się w znanych kierowców i przejęcia kontroli nad wszystkimi bolidami F1, które przystąpiły w tym roku do zawodów.

Z kolei w przyszłym roku własną edycje F1 – zatytułowaną F1 2010 – otrzymają użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3, a także komputerów osobistych. Dopieszczone pod względem technicznym produkcje będą oczywiście w pełni licencjonowane. Z uwagi na to, że w 2010 roku na rynek trafi również produkcja poświęcona rajdom WRC (nie wspominając już o debiucie Gran Turismo 5 na PS3) możemy uznać, że zapowiada się wyjątkowo ciekawy okres dla fanów motoryzacji.