Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2009, 12:59

autor: Jiker

Producent EVE Online szczegółowo o platformie społecznościowej New Eden

Islandzka firma CCP podzieliła się szczegółami na temat nowej, zintegrowanej platformy społecznościowej dedykowanej fanom uniwersum EVE Online, której uruchomienie przewidziane jest na pierwszym kwartał 2010 roku.

Islandzka firma CCP podzieliła się szczegółami na temat nowej, zintegrowanej platformy społecznościowej dedykowanej fanom uniwersum EVE Online, której uruchomienie przewidziane jest na pierwszym kwartał 2010 roku. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że w przyszłości, za sprawą gry akcji DUST 514 osadzonej w świecie EVE i bezpośrednio z nim związanej, z usługi będą również mogli korzystać posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Producent EVE Online szczegółowo o platformie społecznościowej New Eden - ilustracja #1

Przede wszystkim projekt zmienił nazwę. Robocze określenie „COSMOS” zastąpione zostało przez oficjalny New Eden. Zmiana wynika z prostej przyczyny – taką samą nazwę nosi bowiem uniwersum EVE Online, w związku z czym twórcy nie chcieli stworzyć sztucznego podziału pomiędzy światem gry a wspomnianą platformą społecznościową, mającą być jego integralną częścią. Sama usługa zostanie zaprojektowana na wzór popularnych serwisów społecznościowych – Facebook, LinkedIn itp. – lecz z uwagi na fakt bycia częścią gry MMO możemy liczyć na znacznie większy poziom rozbudowania. Generalnie będziemy mieć tu do czynienia z platformą pokroju MyLOTRO (korzystają z niej amerykańscy gracze The Lord of the Rings Online), czy też poważniejszą wersją World of Warcraft Armory. Wskazuje na to choćby fakt przyszłej integracji ze wspomnianym DUST 514, w ramach którego użytkownicy konsol nowej generacji otrzymają szansę wpłynięcia na kształt świata EVE.

Czas na wejście w szczegóły, które niewątpliwie prezentują się interesująco. Otóż na starcie New Eden zaoferuje m.in. rozbudowaną obsługę profili. Przeglądając dane gracza natkniemy się na jego poszerzoną biografię stworzoną w oparciu o dokonania, historię zatrudnienia, lokalizację w świecie EVE, a także informacje dotyczące posiadanego majątku. Kolejne zakładki poświęcone zostaną umiejętnościom bohatera oraz kwestiom związanym z treningiem. Otrzymamy także możliwość dokonywania aktualizacji statusu w stylu znanym z Facebooka. Ponadto w każdej chwili będziemy mogli przejrzeć nowe informacje i aktualizacje wysyłane przez przyjaciół, korporacje i sojusze.

Nieco wcześniej, bo pod koniec tego roku wraz z premierą jedenastego rozszerzenia Dominion twórcy oddadzą do użytku nowy system mailowy – z obsługą etykiet, antyspamem oraz listami mailingowymi ułatwiającymi bezpośredni kontakt z korporacjami i sojuszami. Platforma społecznościowa zaoferuje również ciekawie zapowiadający się system interakcji pomiędzy użytkownikami. Mianowicie, będzie on nieustannie zbierać informacje na temat naszych relacji ze wszystkimi graczami napotkanymi w EVE Online i w ramach samego New Eden – bez względu na to, jakie interakcje z nimi nawiązaliśmy (walka, handel, komunikacja itd.).

Po premierze platformy New Eden twórcy planują rozwinięcie jej o dodatkowe fora dyskusyjne – przeznaczone m.in. tylko dla poszczególnych korporacji i sojuszy. W ramach usługi znajdzie się także opcja tekstowe i głosowego czatu (oczywiście poza grą), a także możliwość kontrolowania sytuacji za pomocą urządzeń mobilnych (np. komórek). Gracze będą również mogli skorzystać z możliwości publikacji różnego rodzaju materiałów multimedialnych, choć na razie wspomina się tylko o obrazkach. New Eden nawiąże ponadto współprace z bazą danych EVE Online w kontekście kontraktów, działań na rynku handlowym, nauki, przemysłu, walki itd. Dostęp do wszelkich danych w formie tekstowej ma ułatwić rozgrywkę wszystkich zaangażowanym graczom.