Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2009, 12:10

Wieści ze świata (World of Warcraft, Red Faction: Guerrilla, Need for Speed Shift) 2/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: społeczność kontra Valve, nowa instancja do World of Warcraft, premiera trzeciego DLC do Red Faction: Guerrilla, debiut konsolowego dema Need for Speed: Shift i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: społeczność kontra Valve, nowa instancja do World of Warcraft, premiera trzeciego DLC do Red Faction: Guerrilla, debiut konsolowego dema Need for Speed: Shift i inne. Zapraszamy do lektury.

Parabellum

Serwis Fileplanet rozpoczął rozdawanie kluczy do zamkniętych beta-testów sieciowej strzelaniny o tytule Parabellum. Mogą do nich przystąpić zarejestrowani użytkownicy portalu. Przypominamy, że producentem gry jest firma Acony. Jej akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, a zmagania polegają na uczestnictwie w walkach pomiędzy graczami z całego świata. Premiera pełnej wersji odbędzie się w lutym 2010 roku.

Valve

Poznajcie siłę społeczności. Fani gry Left 4 Dead wsparli australijskiego moddera Joe W-A trzema tysiącami dolarów, które przekaże on Gabe’owi Newellowi, założycielowi firmy Valve. Dzięki tej pokaźnej sumce słynny projektant będzie mógł udać się w podróż na drugi koniec świata, by móc zapoznać się z nowym modem autorstwa Joe. Jest to swego rodzaju rewanż, kontynuujący niedawną wizytę członków grupy L4D2 Boycott (bojkotującej drugą odsłonę serii) w siedzibie Valve. Producent pokazał im grywalną wersję Left 4 Dead 2, by w ten sposób przekonać ich do swojego nowego produktu.

World of Warcraft

Firma Blizzard przedstawiła szczegóły i pierwsze zrzuty ekranowe z nowej, pięcioosobowej instancji Icecrown Citadel: The Frozen Halls, która zostanie oddana do użytku już niebawem.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Red Faction: Guerrilla, Need for Speed Shift) 2/10/09 - ilustracja #1

EVE Online

Przedstawiciele islandzkiej firmy CCP, producenta kosmicznego MMO EVE Online poinformowali, że kolejne rozszerzenie do gry – Walking In Stations – zostanie wydane przed grą DUST 514 – taktyczną, sieciową strzelaniną osadzoną w świecie EVE Online i przeznaczoną na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety nie znamy choćby przybliżonych terminów premiery obu produkcji. Pewnym jest jednak, że nowy dodatek do EVE wprowadzi m.in. obsługę trójwymiarowych awatarów, zapewniając tym samym możliwość przechadzania się po stacjach kosmicznych i statkach.

Red Faction: Guerrilla

Firma THQ, wydawca gry akcji Red Faction: Guerrilla, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży trzeciego dodatku DLC. Smasher Pack oferuje kilka map do sieciowego trybu Wrecking Crew oraz nową opcję zabawy wieloosobowej – Behemoth, umożliwiającą przejęcie kontroli nad trzema obecnymi w grze modelami mechów. Dodatek kosztuje 400 punktów MS (X360) i 4,99 dolarów/euro (PS3).

APB

Przedstawiciele firmy Realtime Worlds poinformowali, że oficjalne beta-testy gry APBAll Points Bulletin – rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Zapisy na nie trwają już od sierpnia. Premiera pełnej wersji sieciowej strzelaniny odbędzie się wiosną 2010 roku.

Requiem: Memento Mori

Koreańska firma Gravity Interactive uruchomiła trzecią grę MMO z cyklu Requiem. Requiem: Memento Mori to klasyczny przedstawiciel gatunku, osadzony w uniwersum utrzymanym w stylu horroru i dark fantasy. Gra cechuje się krwawą, brutalną rozgrywką, dlatego też jest przeznaczona dla dorosłych graczy. Pierwsze dwie odsłony zgromadziły rzeszę 700 tysięcy fanów. Polecamy Wam odwiedziny oficjalnej strony produkcji – znajdziecie tam wszelkie potrzebne informacje, a także materiały multimedialne na temat gry.

Hydrophobia

Zapomniana już nieco gra akcji Hydrophobia zostanie najprawdopodobniej podzielona na epizody i wydana w formie cyfrowej wyłącznie na Xboksa 360 w ramach serwisu Xbox Live Arcade. Pozycja ma zostać podzielona na trzy rozdziały, po pięć godzin każdy. W przypadku, gdy gracze wykażą zainteresowanie deweloperzy ze studia Blade Interactive stworzą kolejne trzy rozdziały. Informację tę przekazał wydawca produkcji, firma Dark Energy Digital. Przypominamy, że pozycja została zapowiedziana dwa i pół roku temu. Pierwotnie premiera miała się odbyć w marcu 2009 roku. W Hydrophobii główną rolę odegra woda, z którą nierówną walkę podejmie Kate Wilson, pracująca na pokładzie statku Queen of the World. Akcja nabierze rumieńców w chwili ataku terrorystów.

Need for Speed Shift

Konsolowe demo gry wyścigowej Need for Speed Shift trafiło już do oferty Xbox Live i PlayStation Network. Za jego sprawą możemy przetestować następujące samochody: BMW M3 (E46), Dodge Viper SRT10, Lotus Elise 111R, Nissan GT-R oraz Pagani Zonda F (do odblokowania).

Empire: Total War

Wraz z łatką 1.5 przeznaczonej do gry strategicznej Empire: Total War gracze uzyskają dostęp do pięciu nowych map multiplayer. Patch zostanie wydany w tym samym czasie, co dodatek The Warpath, czyli już w przyszłym miesiącu. Szczegóły tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

F1 2009

Greed

Gravity Crash

Jam Sessions 2

Ninja Captains

Silent Hill: Shattered Memories PSP

Silent Hill: Shattered Memories Wii

Tekken 6

Super Street Fighter IV PS3

Super Street Fighter IV X360

FIFA 10

Assassin's Creed II

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Relacja z Pikniku GRY-OnLine video relacja

gry