Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Greed: Black Border (PC)

Greed: Black Border PC

Greed należy do popularnego gatunku Action/cRPG, który łączy głębię gier fabularnych z szybką, dynamiczną akcją, charakterystyczną dla klasycznych zręcznościówek.

RPG | TPP | science fiction | hack'and'slash | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Greed: Black Border (PC)

wydawca: Headup Games

wydawca PL: Play-publishing

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26listopada2009

2sierpnia2010

pudełko PL

Greed to pecetowy przedstawiciel popularnego na tej platformie sprzętowej gatunku hack’n’slash. W tym konkretnym przypadku zamiast walczyć z ogrami i nieumarłymi bierzemy udział w starciu utrzymanym w konwencji mrocznego science-fiction. Produkcję przygotowało niemieckie studio Clockstone Software, mające w swym dorobku inną produkcję tego typu – Avencast: Rise of the Mage.

Fabuła Greed opowiada historię walki pięciu kolonialnych mocarstw, zajmujących się podbijaniem odległych planet. Rywalizacja przybiera zupełnie nowy wymiar w chwili, gdy na jednej z nich odkryty zostaje nieznany dotąd surowiec – Ikarium – będący źródłem nieskończonej energii. Gracz wciela się w postać członka pewnego militarnego oddziału, trafiającego w sam środek potężnej wojny.

W Greed dokonujemy wyboru spośród trzech odmiennych klas postaci. Każda z nich posiada trzy kategorie umiejętności. W miarę postępów w rozgrywce i zdobywania kolejnych punktów doświadczenia, jesteśmy w stanie zwiększać ich poziom, czyniąc tym samym z bohatera prawdziwą maszynę do zabijania. Podobnemu procesowi poddajemy również atrybuty protagonisty, a jego możliwości zwiększamy dodatkowo za pomocą przedmiotów, w tym różnych rodzajów broni i pancerza. Zdobywamy je na pokonanych przeciwnikach, w tym robotach, kosmitach i przedstawicielach pięciu mocarstw, a także znajdujemy w sekretnych miejscach.

Greed oferuje nam również możliwość aktywacji trybu sieciowej kooperacji dla trzech osób. Wpływa on oczywiście na wzrost żywotności gry, a także na jej jakość. Całość ukazana została w cieszącej oko trójwymiarowej oprawie wizualnej, która obserwujemy z kamery umieszczonej nad głównym bohaterem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90PLN

Gry podobne do Greed: Black Border

Klasyfikacja PEGI Greed: Black Border

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Greed: Black Border

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 6200 lub lepsza
  • Windows XP
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych
Trwa trzecia edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych

wiadomość28 marca 2012

Ruszyła trzecia edycja akcji The Indie Gala. Za jej sprawą możecie zaopatrzyć się w kilka gier niezależnych na PC, wspierając przy tym organizacje charytatywne. Z czasem odblokowane zostaną kolejne bonusy dla niektórych uczestników.

Mroczny hack'n'slash Greed nową grą twórców Avencast
Mroczny hack'n'slash Greed nową grą twórców Avencast

wiadomość30 czerwca 2009

W listopadzie bieżącego roku studio Clockstone Software wspólnie z firmą Headup Games wprowadzi do sklepów grę Greed – pecetową produkcję hack’n’slash osadzoną w klimacie mrocznego science-fiction.