Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2009, 10:45

Risen debiutuje na europejskim rynku

Piątek, 2 października 2009 roku to dzień europejskiej premiery kilku interesujących pozycji. Jedną z nich jest Risen – jedna z najbardziej oczekiwanych gier cRPG w bieżącym roku. Dzieło niemieckiego studia Piranha Bytes zapowiadało się wyjątkowo dobrze. Czy finalna wersja gry spełnia wymagania graczy, w tym fanów serii Gothic?

Piątek, 2 października 2009 roku to dzień europejskiej premiery kilku interesujących pozycji. Jedną z nich jest Risen – jedna z najbardziej oczekiwanych gier cRPG w bieżącym roku. Dzieło niemieckiego studia Piranha Bytes zapowiadało się wyjątkowo dobrze. Czy finalna wersja gry spełnia wymagania graczy, w tym fanów serii Gothic (wszak mamy tu do czynienia z nieoficjalną kontynuacją)? Możecie się o tym przekonać podczas testów wersji demonstracyjnej, która trafiła dzisiaj do Internetu.

Risen debiutuje na europejskim rynku - ilustracja #1

Przypominamy, że Risen zostało wydane jednocześnie na pecety oraz konsolę Xbox 360. Póki co najnowsze przygody Bezimiennego nie są jednak dostępne w naszym kraju. Oficjalny dystrybutor produkcji, firma Cenega Poland, wprowadzi bowiem dzieło Piranha Bytes do naszych sklepów dopiero 16 października. W zamian gracze zamieszkujący nasz kraj będą mogli wędrować po wyspie Faranga z możliwością włączenia polskich napisów. W pudełku zawarta zostanie ponadto 64-stronicowa instrukcja oraz dodatkowa płyta z materiałami na temat gry.

Nie dotyczy to niestety edycji na konsolę Xbox 360, której wydaniem w naszym kraju nie zajmuje się póki co żadna firma. Użytkownicy platformy Microsoftu planujący jej zakup będą zatem musieli liczyć na to, że na jej sprowadzenie zdecydują się same sklepy lub też ludzie handlujący na serwisach aukcyjnych.

W ostatnim czasie opublikowaliśmy na naszych łamach sporą liczbę materiałów na temat Risen. Najważniejszymi z nich były oczywiście dwa filmy z cyklu Gramy! Za ich sprawą mieliście szansę zapoznać się z samym początkiem przygody oraz zwiedzić z nami główne miasto świata gry, a także obszerny artykuł „Risen bez tajemnic”. W tym ostatnim U.V. Impaler rozprawia się ze wszelkimi mitami, które zdążyły narosnąć wokół dzieła Piranha Bytes. Wart uwagi jest również beta-test produkcji autorstwa Terraga, który został podzielony na dwie części – #1 i #2.

Na koniec pragniemy Was ponownie zachęcić do przetestowania wersji demonstracyjnej gry. Znajdziecie ją m.in. na naszych łamach. Dzięki demu możecie zapoznać się z początkowym etapem głównej kampanii Risen.