Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Red Faction: Guerrilla (PC)
OkładkaRed Faction: Guerrilla (PC)

Red Faction: Guerrilla

Osadzona w realiach science fiction trzecioosobowa gra akcji, stanowiąca trzecią pełnoprawną odsłonę zapoczątkowanej w 2001 roku serii studia Volition. Fabuła Red Faction: Guerrilla toczy się na Marsie, 50 lat po wydarzeniach znanych z jedynki.

Akcji | TPP | sandbox | TPS

Red Faction: Guerrilla Premiera

2cze2009

X360 PS3

15wrz2009

PC

producent: Volition Inc. wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Red Faction: Guerrilla

Doom 3

Gears of War

Lost Planet: Colonies

Red Faction: Guerrilla to gra akcji, która stanowi trzecią już odsłonę serii zapoczątkowanej w 2001 roku. Za wydanie tytułu odpowiada THQ. Produkcją natomiast zajęło się studio Volition, znane graczom nie tylko z poprzednich części cyklu, ale i z obu edycji genialnego Freespace’a czy oryginalnego w swojej brutalności Punishera.

Fabuła ponownie przenosi nas na planetę Mars. Tym razem historia toczy się pięćdziesiąt lat po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym Red Faction. Wcielamy się w awanturnika, który otwarcie buntuje się przeciw uciskom Earth Defense Force, wydając tym samym wyrok śmierci na siebie samego.

Jako dzielna jednostka i członek ruchu oporu zarazem, toczymy tu swego rodzaju wojnę podjazdową. Do naszych zadań należy dokładne planowanie ataków oraz szybkie podejmowanie decyzji. Co więcej, sami nierzadko jesteśmy zmuszeni używać elementów otoczenia po to, by zasłonić się przed atakami lub pozostać niezauważonym. Potęguje to wszechobecny efekt zaszczucia. W Guerrilla właściwą akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, zza pleców naszego bohatera. Podczas rozgrywki zwiedzamy ogromny, otwarty świat mieszczący się w obrębie obcej planety. Trafiamy między innymi do opuszczonej placówki górniczej oraz głównej siedziby sił Earth Defense Force.

Jednym z kluczowych elementów trzeciego Red Faction jest system destrukcji terenu. Dzięki niemu ściany nie stanowią tu żadnej przeszkody, a niszczenie okolicy przy użyciu ładunków wybuchowych oraz narzędzi górniczych nie jest niczym niezwykłym. To on decyduje też o wyjątkowości trybu multiplayer, gdyż ten skupia się w głównej mierze na imponujących możliwościach deformowania środowiska.

Ostatnia modyfikacja 22 września 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1102 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 503 głosów czytelników.

Red Faction: Guerrilla cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Red Faction: Guerrilla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Red Faction: Guerrilla Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS3
X360