Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Red Faction: Guerrilla (PC)

Red Faction: Guerrilla

Osadzona w realiach science fiction trzecioosobowa gra akcji, stanowiąca trzecią pełnoprawną odsłonę zapoczątkowanej w 2001 roku serii studia Volition. Fabuła Red Faction: Guerrilla toczy się na Marsie, 50 lat po wydarzeniach znanych z jedynki.

Akcji | TPP | sandbox | multiplayer | TPS

Okładka Red Faction: Guerrilla (PC)

producent: Volition Inc.

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

2cze2009

PS3 X360

15wrz2009

PC

Red Faction: Guerrilla to gra akcji, która stanowi trzecią już odsłonę serii zapoczątkowanej w 2001 roku. Za wydanie tytułu odpowiada THQ. Produkcją natomiast zajęło się studio Volition, znane graczom nie tylko z poprzednich części cyklu, ale i z obu edycji genialnego Freespace’a czy oryginalnego w swojej brutalności Punishera.

Fabuła ponownie przenosi nas na planetę Mars. Tym razem historia toczy się pięćdziesiąt lat po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym Red Faction. Wcielamy się w awanturnika, który otwarcie buntuje się przeciw uciskom Earth Defense Force, wydając tym samym wyrok śmierci na siebie samego.

Jako dzielna jednostka i członek ruchu oporu zarazem, toczymy tu swego rodzaju wojnę podjazdową. Do naszych zadań należy dokładne planowanie ataków oraz szybkie podejmowanie decyzji. Co więcej, sami nierzadko jesteśmy zmuszeni używać elementów otoczenia po to, by zasłonić się przed atakami lub pozostać niezauważonym. Potęguje to wszechobecny efekt zaszczucia. W Guerrilla właściwą akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, zza pleców naszego bohatera. Podczas rozgrywki zwiedzamy ogromny, otwarty świat mieszczący się w obrębie obcej planety. Trafiamy między innymi do opuszczonej placówki górniczej oraz głównej siedziby sił Earth Defense Force.

Jednym z kluczowych elementów trzeciego Red Faction jest system destrukcji terenu. Dzięki niemu ściany nie stanowią tu żadnej przeszkody, a niszczenie okolicy przy użyciu ładunków wybuchowych oraz narzędzi górniczych nie jest niczym niezwykłym. To on decyduje też o wyjątkowości trybu multiplayer, gdyż ten skupia się w głównej mierze na imponujących możliwościach deformowania środowiska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1068 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,3 / 10 na podstawie 503 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Red Faction: Guerrilla

Klasyfikacja PEGI Red Faction: Guerrilla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Red Faction: Guerrilla

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Red Faction: Guerrilla - recenzja gry na PC
Red Faction: Guerrilla - recenzja gry na PC

Recenzja 24 września 2009, 13:56

Gracze komputerowi jako rekompensatę za cztery miesiące oczekiwań otrzymali szereg dodatków. Warto dodać, że ich posiadanie w przypadku konsol wymagało wcześniejszego uiszczenia opłaty. W ten sposób rozgrywki wieloosobowe wzbogaciły się o sześć nowych map i dwa nowe tryby rozgrywki: bagman i team bagman. Ponadto w grze znalazło się DLC zatytułowane Demons of the Badlands, dodatkowy rozdział kampanii dla pojedynczego gracza, fabularnie będący prequelem dla zmagań z wersji bez rozszerzenia.

PC
PS3
X360