Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 16:40

Zapowiedziano Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered

Red Faction: Guerrilla jeszcze w tym roku doczeka się swojej zremasterowanej wersji. Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered, nad którym pieczę sprawuje firma THQ Nordic, trafi na komputery osobiste i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Firma THQ Nordic zapowiedziała, że w drugim kwartale 2018 roku do grona pozycji zremasterowanych pod jej skrzydłami dołączy Red Faction: Guerrilla; wówczas na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One pojawi się odświeżona wersja gry, zatytułowana Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered. Twórcy podzielili się z nami pierwszymi materiałami z tej pozycji, a także konkretami na temat wprowadzonych poprawek graficznych.

Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od momentu, w którym gracze na powrót zaczną wyśmiewać potężny młot głównego bohatera. A zarazem potem znowu opadną im szczęki na temat modelu zniszczeń otoczenia. - Zapowiedziano Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered - wiadomość - 2018-03-29
Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od momentu, w którym gracze na powrót zaczną wyśmiewać potężny młot głównego bohatera. A zarazem potem znowu opadną im szczęki na temat modelu zniszczeń otoczenia.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone w owym remasterze? Zacznijmy od tego, że posiadacze komputerów osobistych zagrają w rozdzielczości 4K; można gdybać, że podobnie będą się miały sprawy z wersjami konsolowymi uruchomionymi na PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X. Co poza tym? Autorzy pochylili się nad jakością tekstur, a także nad cieniami i oświetleniem. Mało? Cóż, najwyraźniej zdaniem deweloperów to wystarczy, by gracze cieszyli się z najbardziej zaawansowanej jak dotąd demolki na powierzchni Marsa. Szkoda jedynie, że nie pokuszono się o dodanie nowej zawartości, która mogłaby przyciągnąć do ekranu osoby mające za sobą podróż na Czerwoną Planetę.

Na Marsie bez zmian – tu coś wybucha, tam coś się burzy… - Zapowiedziano Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered - wiadomość - 2018-03-29
Na Marsie bez zmian – tu coś wybucha, tam coś się burzy…

Warto odnotować, że wcześniej zremasterowanych wersji doczekały się dwie części serii Darksiders, które otrzymały równie pokraczne podtytuły; mowa o Darksiders Warmastered Edition oraz Darksiders II: Deathinitive Edition.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej