Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Darksiders II: Deathinitive Edition (PC)

Darksiders II: Deathinitive Edition

Kompletna edycja trzecioosobowej gry akcji Darksiders II z 2012 roku, odświeżona na potrzeby konsol ósmej generacji przez firmę Nordic Games, która nabyła prawa do marki po upadku koncernu THQ.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | sandbox | elementy RPG | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

Okładka Darksiders II: Deathinitive Edition (PC)

data premiery gry:

27paź2015

PS4 XONE

5lis2015

PC

26wrz2019

Switch

Darksiders II: Deathinitive Edition to odświeżona wersja gry Darksiders II zawierająca w sobie nie tylko liczne usprawnienia względem pierwowzoru, ale także wszystkie dodatki oraz rozszerzenia tytułu, jakie do tej pory się pojawiły. Za wydanie produkcji odpowiada Nordic Games, które przejęło markę po upadku THQ.

W kwestii mechaniki rozgrywki oraz fabuły, Darksiders II: Deathinitive Edition nie różni się zbyt mocno od pierwotnej wersji. Gracz wciela się w Śmierć - jednego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy, starając się jednocześnie pomóc jednemu ze swych braci, czyli Wojnie, który znalazł się w poważnych tarapatach. Rozpoczynając wojaże w zaświatach, nie tylko próbujemy rozgryźć powstałą intrygę, ale także zmierzyć się z własnymi problemami i słabościami. Dodatkowo, w trakcie podróży możemy wykonywać mnóstwo misji oraz zadań pobocznych uzupełniających główny wątek oraz historię uniwersum.

Darksiders II: Deathinitive Edition oferuje podobnie jak w oryginale duży nacisk na efektowną walkę oraz ogromne lokacje, które przemierzamy albo na grzebiecie konia głównego bohatera lub też pieszo, wykonując przy tym niezwykle efektowne akrobacje. Część ze specjalnych ruchów można odblokować jedynie poprzez zdobycie konkretnych umiejętności, które rozwijamy w trakcie rozgrywki.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że odświeżona edycja w odniesieniu do pierwowzoru działa znacznie płynniej, dzięki czemu wykonywane ewolucje wyglądają jeszcze bardziej efektownie. Tytuł prezentuje się także nieporównywalnie lepiej pod względem oprawy graficznej. Posiada bardziej szczegółowe tekstury postaci oraz otoczenia, usprawnione animacje, twórcy zadbali także o bardziej realistyczną grę światłocienia oraz efekty pogodowe. Słyszana w grze muzyka oraz odgłosy nie zostały w stosunku do oryginału zmienione w żaden znaczący sposób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 413 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Darksiders II: Deathinitive Edition

Klasyfikacja PEGI Darksiders II: Deathinitive Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Darksiders II: Deathinitive Edition

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT lub lepsza
 • 13 GB HDD
 • Windows XP/Vista(SP1)/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 3770 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260 lub lepsza
 • 13 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/10 64-bit
Pierwsze dwie części Darksiders i Steep za darmo w Epic Games Store
Pierwsze dwie części Darksiders i Steep za darmo w Epic Games Store

wiadomość1 stycznia 2020

Nowy rok, nowe darmowe gry w Epic Games Store. Yooka-Laylee and the Impossible Lair miało być ostatnim tytułem w świątecznym rozdawnictwie, ale na zwieńczenie promocji, którą wydłużono o tydzień, postanowiono zaoferować jeszcze trzy prezenty: Darksiders Warmastered Edition, Darksiders II Deathinitive Edition i Steep.

Darksiders II: Deathinitive Edition – darmowe klucze dla abonentów VIP
Darksiders II: Deathinitive Edition – darmowe klucze dla abonentów VIP

wiadomość6 listopada 2015

Firma Nordic Games obdarzyła nas kluczami gry Darksiders II: Deathinitive Edition na PC, więc rozdamy je czytelnikom posiadającym abonamenty Premium z opcją VIP. Zajrzyjcie do środka, jeśli chcecie wiedzieć, jak zdobyć jeden z nich.

Darksiders II: Deathinitive Edition debiutuje na PC-tach
Darksiders II: Deathinitive Edition debiutuje na PC-tach

wiadomość5 listopada 2015

Darksiders II: Deathinitive Edition, ulepszone wydanie Darksiders II z 2012 roku, zadebiutowało dziś na komputerach PC. Jednocześnie firma Nordic Games przygotowała promocje dla osób posiadających oryginalne wydanie.

Darksiders II: Deathinitive Edition trafi także na pecety
Darksiders II: Deathinitive Edition trafi także na pecety

wiadomość11 października 2015

Studio Gunfire Games poinformowało, że Darksiders II: Deathinitive Edition, czyli odświeżona wersja gry Darksiders II, trafi także na pecety.

Darksiders II: Deathinitive Edition zadebiutuje 27 października
Darksiders II: Deathinitive Edition zadebiutuje 27 października

wiadomość6 października 2015

Firma Nordic Games ujawniła, kiedy możemy spodziewać się premiery odświeżonej wersji gry Darksiders II. Stosowna edycja wspomnianego tytułu zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 27 października tego roku, oferując między innymi szereg usprawnień graficznych.

PS4
XONE
PC
Switch