Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 1 stycznia 2020, 17:22

autor: qjin

Pierwsze dwie części Darksiders i Steep za darmo w Epic Games Store

Nowy rok, nowe darmowe gry w Epic Games Store. Yooka-Laylee and the Impossible Lair miało być ostatnim tytułem w świątecznym rozdawnictwie, ale na zwieńczenie promocji, którą wydłużono o tydzień, postanowiono zaoferować jeszcze trzy prezenty: Darksiders Warmastered Edition, Darksiders II Deathinitive Edition i Steep.

W Darksiders II nie kierujemy losami Wojny, lecz Śmierci. - Pierwsze dwie części Darksiders i Steep za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2020-01-02
W Darksiders II nie kierujemy losami Wojny, lecz Śmierci.

Dzisiaj o 17:00 miała zakończyć się świąteczna wyprzedaż w Epic Games Store, a wraz z nią codzienne rozdawnictwo gier. Jednak akcja została przedłużona o tydzień i w związku z tym sklep postanowił rozdać jeszcze trzy tytuły: Darksiders, Darksiders II i Steep. Tym razem na przypisanie ich do konta macie znacznie więcej czasu, bo ponad tydzień. Aby to uczynić, należy kliknąć na podlinkowane powyżej gry oraz odebrać je, naciskając na stosowny przycisk w karcie produku, po czym potwierdzić zamówienie.

Pierwsze dwie części Darksiders to slashery przygotowane przez nieistniejące już studio Vigil Games. W pierwowzorze wcielamy się w postać Wojny, natomiast w kontynuacji w innego z czterech jeźdźców Apokalipsy – Śmierć. Obie odsłony zostały przyjęte dość podobnie i zebrały przychylne oceny w serwisie Metacritic (odpowiednio 83% i 81% w przypadku podstawowych wydań wersji PC). Tytuły doczekały się później odświeżonych edycji (Warmastered Edition i Deathinitive Edition), które nie przyniosły zbyt wielu istotnych zmian, i to właśnie one zostały udostępnione bez opłat przez Epic Games Store.

Steep nie stało się wielkim hitem. - Pierwsze dwie części Darksiders i Steep za darmo w Epic Games Store - wiadomość - 2020-01-02
Steep nie stało się wielkim hitem.

Z kolei Steep było już rozdawane za darmo na platformie Uplay, ale jeśli komuś nie udało się załapać na promocję, to otrzymał właśnie drugą szansę. Jest to ubisoftowy symulator zimowych sportów ekstremalnych. Produkcja nie osiągnęła zbyt wielkiego sukcesu, a oceny były mieszane (wersja PC ma 72% na Metacritic).

Oferta na darmowe gry jest ograniczona czasowo, ale nie tak krótko jak dotychczas podczas świątecznego rozdawnictwa. Tym razem obowiązuje ona do 9 stycznia do godziny 17:00. Wtedy również zakończy się wyprzedaż w Epic Games Store.