Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2015, 09:50

autor: Adrian Werner

Darksiders II: Deathinitive Edition trafi także na pecety

Studio Gunfire Games poinformowało, że Darksiders II: Deathinitive Edition, czyli odświeżona wersja gry Darksiders II, trafi także na pecety.

W odświeżoną wersję Darksiders II zagrają również pecetowcy. - Darksiders II: Deathinitive Edition trafi także na pecety - wiadomość - 2015-10-11
W odświeżoną wersję Darksiders II zagrają również pecetowcy.

Już tylko trochę ponad dwa tygodnie pozostały do premiery Darksiders II: Deathinitive Edition, czyli odświeżonej wersji udanej przygodowej gry akcji z 2012 roku, na Xboksie One i PlayStation 4. Okazuje się jednak, że autorzy nie zamierzają poprzestać na tych dwóch platformach. Za pomocą swojego konta Twitter odpowiedzialne za ten projekt studio Gunfire Games poinformowało, że w planach jest także wersja pecetowa. Na razie twórcy koncentrują się na ukończeniu wydań konsolowych, a edycja na PC ukaże się w późniejszym terminie.

W porównaniu z pierwowzorem sprzed trzech lat, Darksiders II: Deathinitive Edition zaoferuje przede wszystkim znacznie ulepszoną oprawę graficzną. Otrzymamy wyższą rozdzielczość, płynniejszą animację, ostrzejsze tekstury oraz ładniejsze efekty świetlne i pogodowe. Ponadto produkcja zawierać ma nie tylko podstawową wersję gry, ale również wszystkie wydane do niej dodatki DLC, czyli Maker Armor Set, The Abyssal Forge, The Demon Lord Belial, Death Rides, Angel of Death, Deadly Despair, Shadow of Death, Mortis Pack, Rusanov’s Axe, Van Der Schmash Hammer, Fletcher’s Crow Hammer, Mace Maximus oraz Argul’s Tomb. Listę zmian zamknie poprawione zbalansowanie rozgrywki.

Przypomnijmy na koniec, że Darksiders II: Deathinitive Edition trafi 27 października na konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie ujawniono terminu premiery wersji pecetowej.

  1. Darksiders II: Deathinitive Edition – oficjalna strona gry

Dwie dotychczasowe odsłony cyklu Darksiders zostały sfinansowane i wydane przez firmę THQ. Po jej bankructwie prawa do marki przejęło Nordic Games. Pierwotny plan zakładał opracowanie czterech części serii, po jednej dla każdego jeźdźca apokalipsy. Całkiem prawdopodobne, że to od sukcesu Darksiders II: Deathinitive Edition zależeć będzie, czy te ambicje zostaną ostatecznie zrealizowane.

Warto dodać, że ostatnimi czasy firma Nordic Games bardzo agresywnie pozyskuje nowe marki. Poza Darksiders nabyła prawa do takich gier i serii jak Aquanox, Spellforce, Nexus: The Jupiter Incident, The Guild oraz Jagged Alliance.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.