Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2015, 14:30

The Guest - pierwszoosobowa przygodówka od studia Team Gotham

Hiszpańskie studio Team Gotham pracuje nad pierwszoosobową przygodówką The Guest, w której zadaniem gracza będzie znalezienie sposobu na wydostanie się z pełnego pułapek, ponurego hotelu.

Zlokalizowane w Madrycie niezależne studio Team Gotham znane jest głównie z prostej mobilnej gry logicznej Cooking Time. Teraz zespół powoli kończy prace nad swoim kolejnym i tym razem znacznie bardziej ambitnym projektem. Jest nim przygodówka The Guest, w której zadaniem gracza będzie znalezienie sposobu na ucieczkę z pełnego pułapek hotelu. Obecnie produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera zaplanowana została na początek przyszłego roku.

Akcja gry osadzona zostanie w latach 80-tych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem będzie doktor Evgueni Leonov - radziecki naukowiec o pełnej tajemnic przeszłości oraz sporych problemach psychicznych, z których przynajmniej część jest spowodowana silnym uzależnieniem od różnorodnych leków. W trakcie kampanii stan jego umysłu będzie stopniowo ulegał pogorszeniu, co wpłynie na sposób postrzegania przez niego rzeczywistości.

Historia rozpocznie się, gdy Leonov postanowi spędzić noc w mocno zaniedbanym hotelu. Po przebudzeniu się w środku nocy bohater z przerażeniem odkryje, że ktoś usunął z jego pokoju klamki. Pierwszym zadaniem będzie wydostanie się z tego pomieszczenia, ale szybko okaże się, że wnętrze budynku jest całkowicie opuszczone, a do tego na każdym kroku czekają liczne przeszkody, mające zatrzymać naukowca w środku.

Pod względem mechanizmów rozgrywki The Guest stanowi rozwiniecie pomysłów z popularnego wśród darmowych produkcji przeglądarkowych gatunku escape the room. Kampania składać się więc będzie z serii większych i mniejszych zamkniętych pomieszczeń. Po trafieniu do każdego z nich gracz zmuszony zostanie do wykombinowania sposobu na przedostanie się dalej, co wymagać ma dokładnej eksploracji wnętrz, gromadzenia przedmiotów i rozwiązywania zagadek. Poziom trudności łamigłówek ma być wysoki i gra solidnie przetestuje spryt oraz spostrzegawczość gracza.

Team Gotham jest małym zespołem, dlatego cała akcja toczyć się będzie w środku stosunkowo niewielkiego hotelu. Ograniczenie skali świata pozwoli autorom na zaoferowanie wysokiego poziomu detali. Ponadto twórcy chcą, aby gracz dobrze poznał cały budynek, aby potem przez zmiany w znajomym otoczeniu wywołać niepokój i strach.

  1. The Guest – oficjalny profil gry w serwisie IndieDB