Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Guest (PC)
OkładkaThe Guest (PC)

The Guest PC

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi, opracowana przez niewielkie hiszpańskie studio Team Gotham. Akcja The Guest osadzona została w latach 80. ubiegłego wieku we wnętrzu obskurnego hotelu.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | eksploracyjne | lata 80.

The Guest Premiera PC

10marca2016

Steam

10marca2016

producent: Team Gotham wydawca: Team Gotham Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Guest

Outlast

Layers of Fear

11th Hour

The Guest to wydana na platformę PC przygodówka FPP. Opracowało ją hiszpańskie studio Team Gotham, znane z mobilnej gry logicznej Cooking Time.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w latach 80. ubiegłego wieku. Głównym bohaterem jest doktor Evgueni Leonov - radziecki naukowiec o pełnej tajemnic przeszłości oraz sporych problemach psychicznych, z których przynajmniej część jest spowodowana silnym uzależnieniem od różnorodnych leków. W trakcie kampanii stan jego umysłu będzie stopniowo ulegał pogorszeniu, co wpłynie na sposób postrzegania przez niego rzeczywistości.

Historia rozpoczyna się, gdy Leonov postanawia spędzić noc w mocno zaniedbanym hotelu. Po przebudzeniu się w środku nocy bohater z przerażeniem odkrywa, że ktoś usunął z jego pokoju klamki. Pierwszym zadaniem staje wydostanie się z tego pomieszczenia, ale po jego wykonaniu szybko okazuje się, że wnętrze budynku jest całkowicie opuszczone, a do tego na każdym kroku czekają liczne przeszkody, mające zatrzymać naukowca w środku.

Podczas kampanii musimy nie tylko znaleźć sposób na ucieczkę z hotelu, ale także poznać jego historię i odkryć, w jaki sposób jest ona powiązana z przeszłością bohatera.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki The Guest stanowi rozwiniecie pomysłów z popularnego wśród darmowych produkcji przeglądarkowych gatunku escape the room. Kampania składa się więc z serii większych i mniejszych zamkniętych pomieszczeń. Po trafieniu do każdego z nich gracz musi wykombinować sposób na przedostanie się dalej, co wymaga dokładnej eksploracji wnętrz, gromadzenia przedmiotów i rozwiązywania zagadek. Poziom trudności łamigłówek jest wysoki i gra potrafi solidnie przetestować spryt oraz spostrzegawczość gracza. W The Guest brakuje natomiast jakichkolwiek wyzwań zręcznościowych.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Guest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

The Guest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/Radeon HD 4800 lub lepsza
  • Windows XP