Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 października 2015, 11:33

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 10-11 października (m.in. Tales from the Borderlands, Dark Echo, Broken Age)

W tym tygodniu w promocji znalazło się kilka niezłych gier mobilnych. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich produkcji jak Tales from the Borderlands, Dark Echo, Broken Age, Epic War TD 2, Dim Light, RPG-i firmy Kemco, a także o nowej promocji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Tales from the Borderlands

Android: pierwszy epizod za darmo / iOS: pierwszy epizod za darmo

22 października gracze mobilni otrzymają piąty i ostatni rozdział epizodycznej przygodówki Tales from the Borderlands. Z tej okazji studio Telltale Games zdecydowało się udostępnić pierwszy epizod opowieści za darmo. Można go pobrać bezpłatnie zarówno na platformie Google Play, jak i App Store. Akcja gry toczy się na obcej planecie znanej jako Pandora, po wydarzeniach z Borderlands 2. Fabuła obraca się wokół losów dwóch postaci. Pierwszą z nich jest Rhys – pracownik korporacji Hyperion, którego ambicją jest zostać następnym Handsome Jackiem.  Towarzyszy mu oszustka Fiona. Przeznaczenie łączy ich życia, wysyłając na misję odzyskania sporej sumy pieniędzy.

Dark Echo

Android: ok. 3,50 zł; wcześniej ok. 8 zł

Przeceny doczekał się również jeden z najciekawszych horrorów ostatnich lat. W Dark Echo wcielamy się w mężczyznę przemierzającego spowite w ciemności pomieszczenia. Wszechobecny mrok sprawia, że bohater musi polegać na słuchu. Wizualnie jest to reprezentowane przez linie dźwięku, jakie generują poruszające się istoty i kontrolowana postać (długość linii zależy od prędkości, z jaką się przemieszczamy). Linie odbijają się od elementów otoczeń, w tym ścian i przeszkód. W efekcie zaczynamy „widzieć”, ale jednocześnie zostajemy wystawieni na ataki wrogów. Celem rozgrywki jest bezpieczne dotarcie do wyjścia.

Wyprzedaż RPG-ów firmy Kemco (Android/iOS)

Firma Kemco zorganizowała kolejną masową obniżkę cen swoich mobilnych jRPG-ów. Tym razem objęła nią edycje dedykowane smartfonom i tabletom działającym w oparciu o systemy Android oraz iOS. Promocją, sięgającą 75%, potraktowano następujące produkcje:

Epic War TD 2

Android: ok. 9 zł; wcześniej ok. 13 zł

Jeżeli brakowało Wam w ostatnim czasie godnych uwagi premier z zakresu strategii tower defense, to mamy dla Was ciekawą propozycję – 30-procentowej przeceny doczekała się gra Epic War TD 2, kontynuacja jednej z bardziej udanych pozycji tego typu w bazie Google Play. Kampania solowa składa się z ponad pięćdziesięciu misji i połączeniu z pozostałymi trybami zabawy zapewnia nawet 100 godzin zabawy na wysokim poziomie.

Toca Builders

Android: 3,99 zł; wcześniej ok. 12 zł / iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 12 zł

W tym tygodniu mamy też coś dla najmłodszych graczy. Toca Builders to gra traktująca o budowaniu, inspirowana Minecraftem. W grze łączymy ze sobą bloki, malujemy je i budujemy w ten sposób całe światy. Pomaga w tym wysokiej jakości grafika 3D oraz intuicyjny interfejs, dający szerokie możliwości w zakresie operowania ustawienia kamery itp. Przez kilka najbliższych dni produkcję firmy Toca Boca, specjalizującej się w projektowaniu aplikacji dla dzieci, można nabyć za około 4 złote.

Dim Light

Android: 3,99 zł; wcześniej 7,99 zł / iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 8 zł

50% doczekał się już wydany pod koniec września horror z widokiem top-down, zatytułowany Dim Light. W projekcie studia SanBea wcielamy się w pacjenta, który budzi się w ogarniętym ciemnościami szpitalu. Szybko okazuje się, że w placówce dzieje się coś niedobrego, a świadczą o tym dziesiątki tajemniczych, ewidentnie niebezpiecznych istot przemierzających bez większego celu liczne korytarze i pokoje. Celem na każdym kolejnym poziomie jest dotarcie do wyjścia. Problem w tym, że wszystkie pomieszczenia spowite są w mroku, a na naszym wyposażeniu znajduje się wyłącznie podręczna latarka.

Broken Age

iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 30 zł

W ostatnich dniach cena przygodówki Broken Age w wersji iOS skacze to w dół, to w górę. Aktualnie można ją nabyć za około 21 złotych (edycja na Androida od dłuższego czasu kosztuje 33 złote). Produkcja studia Double Fine powstała dzięki akcji w serwisie Kickstarter. Ostateczne Tim Schafer i spółka musieli podzielić grę na dwie części, ponieważ suma 3,3 milionów dolarów okazała się niewystarczająca do sfinalizowania prac nad całością. Na szczęście pierwszy rozdział sprzedał się na tyle dobrze, że historia Shay’a i Velli będzie mogła zostać dokończona. Drugi Akt ostatecznie udostępniono za darmo w ramach aktualizacji.

Humble Mobile Bundle eye candy – m.in. Deep Under the Sky, Botanicula, Jelly Defense

Trwa kolejna edycja akcji Humble Mobile Bundle, umożliwiającej zakup gier na smartfony i tablety z systemem Android za stosunkowo niską cenę. Płacąc jednego dolara, czyli około 4 złotych, uzyskacie dostęp do: Deep Under the Sky, Botanicula i Haunt the House: Terrortown. Jeśli wysupłacie ze swych portfeli co najmniej 4,02 dolary, czyli około 15 złotych, otrzymacie dodatkowo: Jelly Defense, Dark Echo oraz Fearless Fantasy. W kolejnych dniach zostaną ujawnione dodatkowe gry. Akcja dobiegnie końca 19 października.