Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2015, 10:00

autor: Góral

Battleborn - znamy wymagania sprzętowe; potrzeba 70 GB miejsca

Studio Gearbox Software opublikowało rekomendowane wymagania sprzętowe gry Battleborn. Dotyczą one nadchodzących testów technicznych, więc do czasu oficjalnej premiery mogą się jeszcze zmienić, ale przynajmniej wiemy już, czego mniej więcej należy się spodziewać.

We wrześniu donosiliśmy, że Battleborn, nowa produkcja studia Gearbox Software, doczeka się zamkniętych testów technicznych na wszystkich docelowych platformach sprzętowych (PC, PlayStation 4 i Xbox One). Część zarejestrowanych użytkowników Shift otrzymała wiadomości z umową NDA i informacją, że zabawa rozpocznie się wkrótce. Co ciekawsze, poznaliśmy także rekomendowane wymagania sprzętowe tytułu. Same w sobie nie są one wyjątkowe, ale 70 GB wymaganego miejsca na dysku twardym chyba jeszcze nie widzieliśmy, a do tego mówimy przecież o testach produkcji, a nie pełnej wersji. Należy więc pamiętać, że nie są to ostateczne wymagania i do czasu premiery, która odbędzie się w lutym 2016 roku, może się jeszcze zmienić to i owo, ale wiemy już czego mniej więcej należy się spodziewać.

Battleborn - znamy wymagania sprzętowe. Szykujcie 70 GB miejsca na twardym dysku - ilustracja #1

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core2 Extreme CPU Q6850 / AMD A8-3870k;
  • Karta grafiki: z 2 GB pamięci i obsługą PhysX, układ pokroju AMD HD 7700/ NVIDIA GeForce GTX 660 lub lepszy;
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Twardy dysk: 70 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy.

Battleborn ma być połączeniem strzelanki FPP z popularnym gatunkiem MOBA. Gracze trafią do systemu słonecznego Solus, gdzie toczyć będą starcia z przedstawicielami różnych kosmicznych ras. Deweloperzy na start przyszykują około 20 postaci, z czego każda ma posiadać unikalny zestaw umiejętności, które będziemy rozwijać w trakcie spotkań. Podobnie jak np. w League of Legends, w walce pomagać mają nam sterowani przez SI żołnierze, w tym przypadku droidy. Celem rozgrywek będzie przebicie się przez fortyfikacje przeciwników i zniszczenie ich bazy.