Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 11:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Darksiders II: Deathinitive Edition debiutuje na PC-tach

Darksiders II: Deathinitive Edition, ulepszone wydanie Darksiders II z 2012 roku, zadebiutowało dziś na komputerach PC. Jednocześnie firma Nordic Games przygotowała promocje dla osób posiadających oryginalne wydanie.

Pod koniec października bieżącego roku Darksiders II: Deathinitive Edition zadebiutowało na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Firma Nordic Games na szczęście nie kazała zbyt długo czekać posiadaczom komputerów PC i dziś wypuściła rzeczoną edycję produkcji. Grę kupicie za około 70 zł (wydanie komputerowe – szczegóły w ramce obok), a w zamian możecie liczyć przede wszystkim na ulepszoną względem oryginału z 2012 roku oprawę graficzną (1080p, lepsze oświetlenie i cienie itd.) oraz wszystkie wydane wcześniej dodatki, które są teraz w pełni zintegrowane z „podstawką”, zapewniającą tym samym ponad 30 godzin rozgrywki (tak przynajmniej twierdzi wydawca). Ponadto deweloperzy zmienili nieco balans produkcji oraz system łupów.

Darksiders II: Deathinitive Edition – witamy Śmierć po raz drugi. - Darksiders II: Deathinitive Edition debiutuje na PC-tach - wiadomość - 2015-11-05
Darksiders II: Deathinitive Edition – witamy Śmierć po raz drugi.

Oprócz tego warto wspomnieć, że Nordic Games zamierza wynagrodzić osoby posiadające oryginalne wydanie. Przede wszystkim gracze, którzy zakupili wcześniej Darksiders Franchise Pack, Darksiders II: Deathinitive Edition dostaną za darmo. Jeżeli posiadacie zwykłą, podstawową wersję Darksiders II, to w pierwszym tygodniu sprzedaży nowej edycji możecie ją nabyć z 80% zniżką. Promocje dotyczą zarówno gier kupionych bezpośrednio na Steamie, jak i tych aktywowanych przy pomocy kluczy. Podobna akcja przeprowadzana jest także na platformie GOG.com.

Darksiders II: Deathinitive Edition debiutuje na PC-tach - ilustracja #3

Darksiders II to druga odsłona serii slasherów produkowanych niegdyś przez studio Vigil Games. W pierwszej odsłonie wcielaliśmy się w Wojnę – jednego z Jeźdźców Apokalipsy, przybyłego na Ziemię z zamiarem jej zniszczenia, ale ostatecznie zdradzonego. W „dwójce” przejmujemy kontrolę nad Śmiercią, który postanawia pomóc swojemu towarzyszowi.

Obie produkcje zostały swego czasu ciepło przyjęte, jednak w wyniku problemów finansowych wydawcy THQ, studio Vigil Games zlikwidowano, a markę sprzedano firmie Nordic Games. Obecnie nie wiemy, czy kiedykolwiek doczekamy się kolejnych odsłon cyklu. Aktualny właściciel co prawda wyjawił, że zamierza kontynuować serię, ale do dziś nie doczekaliśmy się żadnych konkretów.