Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 11:45

Alan Wake 2 potwierdzony. Quantum Break mogłoby wyjść na PC?

W wywiadzie dla magazynu Game Informer Sam Lake, szef Remedy Entertainment, zdradził, że studio ma w planach Alana Wake’a 2 i ujawnił parę ciekawostek nt. Quantum Break. Wyraził też nadzieję, że ostatnia z wymienionych gier wyjdzie kiedyś na PC.

Najciekawsze pytania z wywiadu udzielonego przez Sama Lake’a dla Game Informera:
  • „Czy kiedykolwiek zagramy w Alana Wake’a 2?” – „TAK”
  • „Czy chciałbyś zobaczyć Quantum Break na PC?” – „Tak”
  • „Czy Quantum Break może zostać przełożone po raz kolejny?” – „Nie”
  • „Czy po zakończeniu Quantum Break będę tak samo skonfundowany jak po finale Alana Wake’a?” – „Nie”
  • „Czy w Quantum Break znajdą się dinozaury?” – „Tak”
  • „Czy zrobicie kiedyś samodzielny serial z prawdziwego zdarzenia?” – „Może”
  • „Czy Jack Joyce może cofnąć się w czasie i naprawić życie Maksa Payne’a?” – „To byłoby cudowne, ale nie”

Quantum Break jest okładkowym tematem bieżącego numeru magazynu Game Informer, więc redakcja poleciała do Finlandii, by zdobyć trochę wiedzy od studia Remedy Entertainment. Jednym z efektów tej wizyty jest specyficzny wywiad udzielony przez Sama Lake’a (szefa zespołu) – szybka seria pytań i odpowiedzi, w większości dość głupich (i zabawnych), ale niepozbawionych też pewnej wartości merytorycznej. Przede wszystkim, padło pytanie o to, czy kiedykolwiek zagramy w Alana Wake’a 2 – odpowiedzią dewelopera było dobitne „TAK”. W taki sam sposób, choć bez podobnej mocy, Sam Lake potwierdził, że chciałby wypuścić Quantum Break na komputery osobiste. Jednak nie ma co robić sobie nadziei, bo w tej kwestii karty rozdaje Microsoft, a jak zostało pokazane niedawno na przykładzie Halo 5: Guardians, gigant z Redmond nie jest skory udostępniać pecetowcom największych tytułów ekskluzywnych konsoli Xbox One… Chociaż sam Phil Spencer powiedział jakiś czas temu, że nie da się wykluczyć wypuszczenia przygód Jacka Joyce’a na PC, więc kto wie, może jednak jest szansa?

Słuchy o Alanie Wake’u 2 chodzą już od paru lat i nie mogą dojść, ale jedno jest pewne – nie dowiemy się o nim nic konkretnego, dopóki Quantum Break nie trafi na rynek. - Alan Wake 2 potwierdzony. Quantum Break mogłoby wyjść na PC? - wiadomość - 2015-11-05
Słuchy o Alanie Wake’u 2 chodzą już od paru lat i nie mogą dojść, ale jedno jest pewne – nie dowiemy się o nim nic konkretnego, dopóki Quantum Break nie trafi na rynek.

Ponadto w wywiadzie szef Remedy zapewnił, że Quantum Break nie dotknie już kolejne przesunięcie premiery. Z innych rzeczowych pytań, które dotyczyły omawianej gry, poznaliśmy jeszcze parę ciekawostek – moce głównego bohatera będzie można ulepszać wraz z postępami w rozgrywce, a ponadto nic nie stanie na przeszkodzie, by przewijać odcinki serialu przeplatającego się z interaktywnymi etapami i/lub wracać do nich po zakończeniu kampanii (również do tych, które nie zostały nam wyświetlone z racji podjętych wyborów).

Na koniec przypomnijmy, że Quantum Break ma zadebiutować 5 kwietnia 2016 roku – oczywiście tylko na konsoli Xbox One. Przez kolejne miesiące powinniśmy uzyskać więcej informacji na temat tej gry, wraz z ujawnianiem przez Game Informer kolejnych materiałów.