Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 11:20

autor: Meehow

Just Cause 3 z wyższą rozdzielczością na PS4 niż XOne

Jak wynika z informacji udzielonych przez deweloperów ze studia Avalanche, konsolowe Just Cause 3 zaoferuje wyższą rozdzielczość ekranu na PlayStation 4 niż na Xboksie One.

Konsolowe Just Cause 3 zaoferuje wyższą rozdzielczość ekranu na PlayStation 4 – taką informacją podzielił się Roland Lesterlin, reżyser Just Cause 3, z serwisem GamingBolt. Podobnie jak w przypadku chociażby naszego rodzimego hitu, Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, użytkownicy PlayStation 4 będą mogli cieszyć się pełnym HD (1080p), podczas gdy posiadacze Xboksa One otrzymają nieco niższą rozdziałkę: 900p. Jest to nie pierwszy i na pewno nie ostatni przypadek dość wyraźnej różnicy w wydajności konkurujących platform Sony i Microsoftu. Nie da się nie zauważyć, że w tej generacji wyścig zdecydowanie wygrywają Japończycy – z ostatniego raportu finansowego koncernu Sony Computer Entertainment wynika, że PlayStation 4 znalazło ponad 29 milionów nabywców na całym świecie. Microsoft z kolei od dość dawna nie ujawnia danych na temat zainteresowania graczy jego najnowszą platformą. Cóż, najwidoczniej nie można mieć wszystkiego – i konsol, i pecetów. Zresztą żaden gracz nie skorzystał jeszcze na monopolu.

Pod koniec października Just Cause 3 uzyskało status złoty, co oznacza, że gra zadebiutuje na rynku zgodnie z planem: 1 grudnia na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W międzyczasie polecamy lekturę naszego najnowszego testu trzeciej odsłony serii Just Cause.