Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2018, 10:28

Reklama Just Cause 4 na Steamie; prezentacja na E3 niemal pewna

Na platformie Steam pojawiła się reklama niezapowiedzianej oficjalnie gry Just Cause 4. Tytuł ten już wcześniej został przypadkowo ujawniony przez amerykańską sieć sklepów Walmart.

Przeciętne oceny Just Cause 3 nie zniechęciły twórców – można ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że Rico Rodriguez powróci po raz czwarty. - Reklama Just Cause 4 na Steamie; prezentacja na E3 niemal pewna - wiadomość - 2018-06-08
Przeciętne oceny Just Cause 3 nie zniechęciły twórców – można ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że Rico Rodriguez powróci po raz czwarty.

Na chwilę przed startem tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles w sieci mnożą się przecieki na temat tego, jakie gry zobaczymy podczas tej imprezy. Zazwyczaj winne są sklepy internetowe, ujawniające przedwcześnie swoją ofertę, ale w przypadku niezapowiedzianego oficjalnie Just Cause 4 zawinił Steam. Reklama tego tytułu, zachęcająca do zakupu w przedsprzedaży, pojawiła się na krótką chwilę na tej platformie, co oczywiście nie umknęło uwadze graczy. To nie pierwszy raz, kiedy gra pada ofiarą przecieku – na początku maja informację o jej istnieniu ujawniła sieć sklepów Walmart. Możemy się więc spodziewać, że wydawca, firma Square Enix, zaprezentuje ją podczas rozpoczynających się już w ten weekend targów.

Po przecieku ze strony Steama i Walmarta zapowiedź Just Cause 4 na E3 jest niemalże pewna. / źródło: Gematsu.

Poprzednie odsłony cyklu dawały graczom gigantyczny, otwarty teren, arsenał broni zdolny do obalenia małej republiki i niemalże nieograniczone możliwości siania zniszczenia. Fabularnie nigdy nie prezentowały szczególnej dojrzałości, jednak w serii zawsze chodziło przede wszystkim o radosną destrukcję wszystkiego i wszystkich. Tymczasem grafika promocyjna Just Cause 4 – poraniony na twarzy i uzbrojony po zęby protagonista, Rico Rodriguez, stojący na tle gęstego lasu w trakcie burzy – sugeruje, że tym razem może nie być równie beztrosko. Naturalnie, to tylko gdybania, a pierwsze detale od ludzi bezpośrednio odpowiedzialnych za grę otrzymamy zapewne na dniach.

Reklama Just Cause 4 na Steamie; prezentacja na E3 niemal pewna - ilustracja #3

Deweloper dotychczasowych trzech części cyklu Just Cause, studio Avalanche, będzie musiał dzielić czas na dwie produkcje. Wczoraj zespół ujawnił swój kolejny projekt, wieloosobową strzelankę Generation Zero, w której czwórka graczy w kooperacji stawi czoła wrogim maszynom, starającym się przejąć kontrolę nad Szwecją. Do dyspozycji mamy otrzymać duży, otwarty świat, zmienne warunki pogodowe oraz roboty na tyle zaawansowane, że często trzeba będzie z nimi walczyć na raty. Ponadto Szwedzi współpracują z zespołem id Software nad RAGE 2. Oby ten natłok obowiązków nie wpłynął negatywnie na jakość wszystkich produkcji. Gdy w 2015 roku studio tworzyło jednocześnie Just Cause’a 3 i Mad Maksa, oba tytuły zebrały mieszane recenzje. Z pewnością wolelibyśmy uniknąć powtórki takiego scenariusza.

  1. Oficjalna strona internetowa Avalanche Studios