Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 8 czerwca 2018, 10:55

Forts i Tooth and Tail z darmowym weekendem

W tym tygodniu w ramach darmowego weekendu Steam będzie można przetestować dwie strategie – Forts oraz Tooth and Tail. Obie te produkcje można też zakupić po obniżonej cenie.

Choć ten weekend to przede wszystkim emocje związane z targami E3, nie zapomniano o osobach lubujących się w testowaniu gier udostępnionych w ramach darmowego weekendu Steam. W tym tygodniu cieszyć się mogą przede wszystkim miłośnicy strategii. Przez najbliższe dwa dni na platformie firmy Valve można bezpłatnie sprawdzić aż dwie produkcje należące do tego gatunku. Pierwszą z nich jest Forts. Ten stworzony przez studio EarthWork Games nietypowy RTS z zaawansowaną fizyką zadebiutował w kwietniu ubiegłego roku. Jego akcja toczy się w przyszłości, w której zapasy ropy są na wyczerpaniu. Wojnę o to, co pozostało, toczą trzy frakcje. W trakcie zabawy wybieramy jedną z nich. Naszym zadaniem jest budowa tytułowych fortów, obrona ich oraz niszczenie konstrukcji przeciwnika. Tytuł oferuje kilka trybów zabawy, z czego podczas darmowego weekendu udostępniony został tylko jeden – multiplayer. Testować można go do niedzieli, do godziny 22:00 czasu polskiego.

Walki między fortami potrafią być zaskakująco emocjonujące. - Forts i Tooth and Tail z darmowym weekendem - wiadomość - 2018-06-08
Walki między fortami potrafią być zaskakująco emocjonujące.

Drugą grą, którą można za darmo wypróbować do godziny 22:00 w niedzielę jest Tooth and Tail. Stworzona przez studio Pocketwatch Games produkcja na pierwszy rzut oka jest dość klasyczną strategią, w której budujemy bazę i zbieramy surowce. Tytuł wyróżniają jednak dwa elementy. Po pierwsze - stylistyka. Akcja Tooth and Tail rozgrywa się podczas zwierzęcej rewolucji, która przywodzi na myśl konflikty z przełomu XIX i XX wieku. Wszystko zostało przedstawione w atrakcyjnej, pixel artowej grafice. Po drugie, w trakcie zabawy pod kontrolą gracza znajduje się tylko jedna jednostka – mysi dowódca ze sztandarem w ręku. To właśnie za jej pośrednictwem wznosimy konstrukcje oraz prowadzimy do boju bataliony lisów, skunksów, dzików, kameleonów i innych gatunków zwierząt.

Aby wziąć udział w darmowym weekendzie w którejś z tych produkcji, należy wejść na jej oficjalną kartę na platformie Steam i kliknąć przycisk „Zagraj”. Tytuł zostanie automatycznie i bez żadnych opłat przypisany na dwa dni do naszego konta.

Ponadto, tradycyjnie, gry udostępnione w ramach darmowego weekendu Steam zostały na tej platformie przecenione. Forts można zakupić za 32,39 złotych (rabat 40%). Dokładnie tyle samo trzeba wydać na Tooth and Tail (rabat 55%). Obie promocje zakończą się 11 czerwca. Warto pamiętać, że wszystkie postępy poczynione w czasie darmowego weekendu zostaną przeniesione do zakupionej wersji wybranej gry.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej