Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2017, 09:25

autor: Miłosz "AlexB" Szubert

Just Cause 3: Multiplayer Mod zadebiutuje 20 lipca na platformie Steam

Po ponad roku prac znamy datę premiery wersji 1.0 modyfikacji, która dodaje tryb wieloosobowy do gry Just Cause 3. Zadebiutuje ona na platformie Steam w czwartek 20 lipca.

O modyfikacji dodającej tryb wieloosobowy do gry Just Cause 3, czyli najnowszej odsłony popularnej serii trzecioosobowych gier akcji z otwartym światem, w których nacisk położony jest na efektowną destrukcję otoczenia, po raz pierwszy usłyszeliśmy w styczniu 2016 roku. Początkowo pracowała nad nią osoba odpowiedzialna za podobny mod do Just Cause 2 – Cameron „Trix” Foote. Został on jednak zatrudniony przez twórców gry, studio Avalanche. W międzyczasie grupa modderska Nanos, złożona z koderów z Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii, rozpoczęła własny projekt Just Cause 3: Multiplayer Mod. Efekt ich pracy mogliśmy poznać chociażby podczas publicznej bety, która rozpoczęła się 7 stycznia bieżącego roku. Dziś, po ponad roku prac i wielu miesiącach testów, w końcu poznaliśmy datę premiery wersji 1.0 modyfikacji. Zadebiutuje ona już za tydzień – w czwartek 20 lipca. Będzie dostępna na platformie Steam jako darmowe DLC do Just Cause 3.

Cool Guys Don’t Look at Explosions. - Just Cause 3: Multiplayer Mod zadebiutuje 20 lipca na platformie Steam - wiadomość - 2017-07-14
Cool Guys Don’t Look at Explosions.

Multiplayer stworzony przez fanów w Just Cause 3 przypomina tryb wieloosobowy znany z GTA V, choć rzecz jasna nie jest w podobnym stopniu rozbudowany. Będziemy mogli zatem wziąć udział w wyścigach ze znajomymi, spróbować swoich sił w deathmatchu, zarówno solo, jak i w drużynie, poskakać ze spadochronem, polatać myśliwcami, czy po prostu pokręcić się po mapie z przyjaciółmi i efektownie demolować otoczenie. Jeśli natomiast wpadniemy na pomysł nowego trybu, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by takowy stworzyć samemu. Jak podkreśliła ekipa Nanos:

Naszym celem jest wyniesienie rozgrywki dla wielu graczy na kolejny poziom i pozwolenie im na budowanie własnych modów na stworzonych przez nas fundamentach!

W wersji 1.0 Just Cause 3: Multiplayer Mod na jednym serwerze będzie mogło grać nawet sto osób jednocześnie. Mimo to ilość lagów ma zostać ograniczona do minimum dzięki „najwyższej jakości synchronizacji”. Aby ją osiągnąć, twórcy musieli pójść na pewne kompromisy – tuż po premierze w modyfikacji będzie brakowało chociażby w pełni skoordynowanej destrukcji. Jednak według obietnic (via Reddit) ma ona się pojawić w jednej z kolejnych łatek.

Eskadra w gotowości. - Just Cause 3: Multiplayer Mod zadebiutuje 20 lipca na platformie Steam - wiadomość - 2017-07-14
Eskadra w gotowości.

Wymagania sprzętowe Just Cause 3: Multiplayer Mod w żaden sposób nie różnią się od tych znanych z oryginalnej gry. Sama modyfikacja ma zajmować około 300 MB (choć zalecane jest posiadanie co najmniej 1 GB wolnej przestrzeni na dysku).

Mordercze kaczki w natarciu. - Just Cause 3: Multiplayer Mod zadebiutuje 20 lipca na platformie Steam - wiadomość - 2017-07-14
Mordercze kaczki w natarciu.