Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2015, 10:03

autor: Góral

Twórcy Just Cause 3 zwalniają pracowników

Ekipa Avalanche Studios skurczyła się w ostatnich miesiącach o około 20 pracowników. Firma jakiś czas temu wydała grę Mad Max, obecnie kończy prace nad Just Cause 3, więc z częścią deweloperów postanowiono się pożegnać.

Do premiery Just Cause 3 pozostało jeszcze trochę czasu. Produkcja ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC 1 grudnia bieżącego roku, ale najbardziej pracowity okres studio Avalanche ma już za sobą. Ekipa jednak nie świętuje, gdyż w sieci pojawiły się informacje związane ze zwolnieniami pracowników dewelopera. W gruncie rzeczy nie koniecznie muszą one oznaczać kiepską sytuację firmy, która całkiem niedawno dostarczyła na rynek grę Mad Max i obecnie kończy (a nawet już skończyła) nowe przygody Rico Rodrigueza, w związku z czym studio ma teraz nieco mniej pracy. Poskutkowało to koniecznością pożegnania się z częścią deweloperów. W przesłanym serwisowi Game Informer komunikacie stwierdzono, że:

„Przejścia pomiędzy dużymi projektami zawsze są trudne, zwłaszcza dla niezależnych deweloperów. Niedawno zakończyliśmy jedną grę i kończymy drugą. Rozpoczynając kolejne projekty nie udało nam się idealnie dopasować rozmiarów zespołów i zestawów umiejętności z poprzednich, więc niestety musieliśmy zwolnić niektórych utalentowanych deweloperów. 12 osób z Nowego Jorku otrzymało wypowiedzenia, a latem bieżącego roku mniej więcej tylu samo w Sztokholmie. Obecnie część z nich staramy się zatrudnić ponownie i spodziewamy się kolejnych przyjęć w następnym roku.”

Just Cause 3 z pewnością usatysfakcjonuje miłośników demolki. - Twórcy Just Cause 3 zwalniają pracowników - wiadomość - 2015-10-31
Just Cause 3 z pewnością usatysfakcjonuje miłośników demolki.

Zaznaczono także, ze zwolnienia nie mają żadnego wpływu na obecne projekty studia, a poza tym firma stara się teraz w ten sposób dobierać zespoły, by uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości. Co ciekawe, dowiedzieliśmy się przy okazji, że deweloper bierze się powoli za kolejne gry, ale nie wiemy na ich temat absolutnie nic, no może oprócz tego, że współpracuje ze Square Enix przy Final Fantasy XV.

Twórcy Just Cause 3 zwalniają pracowników - ilustracja #2

Avalanche Studios zostało założone w 2003 roku. Firma swoją główną siedzibę ma w Sztokholmie, ale w listopadzie 2011 roku otworzono także drugą filię w Nowym Jorku. Deweloper znany jest przede wszystkim z serii sandboksów akcji Just Cause, ale oprócz niej studio stworzyło także wspomnianego w tekście Mad Maksa, Renegade Ops i pomagało przy grze The Hunter.