Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2015, 13:41

autor: Góral

Just Cause 3 - nowe przygody Rico Rodrigueza ważą ponad 42 GB na XOne

Dzięki karcie gry Just Cause 3 w witrynie Xbox.com dowiedzieliśmy się, że nowe przygody Rico Rodrigueza będą ważyć na Xboksie One ponad 42 GB. Dużo, ale na rynku są gry, które zajmują więcej miejsca, w tym Grand Theft Auto V.

Poznaliśmy rozmiar gry Just Cause 3. Według informacji zamieszczonej na karcie produktu w witrynie Xbox.com, nowy tytuł studia Avalanche będzie ważyć na konsoli Xbox One 42,49 GB. Z jednej strony sporo, z drugiej nie jest to jakiś imponujący wynik, wziąwszy pod uwagę, że takie Grand Theft Auto V potrzebuje prawie 50 GB (wersja na XOne, na PC wymagane jest 65 GB wolnego miejsca na dysku), Call of Duty: Advanced Warfare zjada 55 GB na HDD, Battleborn wymagać ma 70 GB, a Star Citizen 100 GB. Jako że Just Cause 3 będzie grą z dużym, otwartym światem, to nie jest tak źle, aczkolwiek osoby, które skuszą się na wersję cyfrową czeka trochę ściągania.

Just Cause 3 – Rico może i będzie lekki jak piórko, ale sama gra już nie. - Just Cause 3 - nowe przygody Rico Rodrigueza ważą ponad 42 GB na XOne - wiadomość - 2015-10-16
Just Cause 3 – Rico może i będzie lekki jak piórko, ale sama gra już nie.
Just Cause 3 w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji / sandbox
  • Deweloper: Avalanche Studios
  • Wydawca: Square Enix
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 1 grudnia 2015 roku
  • Inne: na Xboksie One gra ważyć będzie ponad 42 GB

Just Cause 3 będzie trzecią odsłoną zwariowanych sandboksów, w których wcielamy się w agenta Rico Rodrigueza. Tym razem zostanie on wysłany z misją powstrzymania generała Di Ravello, siejącego terror wśród mieszkańców republiki Medici. Podstawowe założenia zabawy nie ulegną zmianie, w związku z czym będziemy mieć do czynienia z widowiskową grą akcji, ale oprócz nowej lokacji, deweloperzy wprowadzą także inne usprawnienia, w tym chociażby kostium wingsuit.

Produkcja ukaże się na początku grudnia bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC. Oprócz podstawowego wydania, doczekamy się także edycji kolekcjonerskiej, w której, poza samą grą, znajdziemy również mapę Medici, 32-stronicowy album z grafikami oraz blisko 40-centymetrową replikę liny z hakiem.