Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2015, 09:11

autor: Luc

Star Citizen zajmie na dysku ponad 100 GB

Star Citizen to nie tylko rekordzista crowdfundingu, ale także jedna z gier o najwyższych wymaganiach sprzętowych. Twórcy zdradzili, że będzie również jedną z „najcięższych”, a jej rozmiary przekroczą praktycznie wszystko, co do tej pory widzieliśmy na PC.

Star Citizen będzie naprawdę ogromne. - Star Citizen zajmie na dysku ponad 100 GB - wiadomość - 2015-03-12
Star Citizen będzie naprawdę ogromne.

Od kilku dni wszyscy chętni mogą za darmo testować grę Star Citizen, jednak kolejne wieści z obozu Cloud Imperium Games nie są już tak przyjemne. Tego, że tytuł wyciśnie z komputerów maksimum i do płynnej rozgrywki na najwyższych detalach potrzebować będziemy potężnego sprzętu wiedzieli wszyscy, niewielu przewidywało jednak to, jak wiele danych trafi na nasz dysk w dniu premiery. Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy wczoraj za sprawą jednego z przedstawicieli twórców – podczas wciąż trwającej sesji Q&A, zapytano o „ciężar” gry, ale to, co usłyszeliśmy nie ucieszy graczy z nieco wolniejszym łączem. Sam klient Star Citizena ma zajmować ponad 100 GB na dysku. Część assetów, tekstur oraz skryptów jest wgrywana na bieżąco i osoby, które posiadają już wczesną wersję tytułu nie będą musiały ściągać całego pakietu, ale kolejne partie elementów mają trafiać do nich w formie aktualizacji o ciężarze 2-6 GB. W niektórych przypadkach patch może osiągnąć jednak nawet i 20 GB. Dla osób, które nie dysponują szybkim połączeniem internetowym powyższe doniesienia oznaczają konieczność pobierania gry przez dobrych kilkanaście godzin, a niekiedy nawet i kilka dni.

Star Citizen to kosmiczny symulator, w którym gracz wciela się w rolę pilota. Samodzielnie decydujemy o tym, jaką ścieżkę kariery chcemy wybrać – do naszej dyspozycji oddano m.in. handlowanie, odkrywanie nieznanych zakątków galaktyki czy choćby skupienie się na pojedynkach z innymi graczami. Gra może pochwalić się niekwestionowanym rekordem w dziedzinie crowdfundingu – do dzisiaj zebrała już niewiarygodne 75 milionów dolarów. Jej zawartość jest udostępniana wspierającym stopniowo – w kolejnych aktualizacjach dodawane są nowe tryby oraz moduły.