Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2014, 18:53

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Citizen - pełna wersja wymagać będzie minimum 8 GB pamięci RAM

Sean Tracy, dyrektor techniczny zajmujący się silnikiem produkcji, wyjawił, że wymagania sprzętowe pełnej wersji gry Star Citizen nie będą niższe niż te, które znamy obecnie. Oznacza to, że do zabawy potrzebować będziemy minimum 8 GB pamięci RAM, czterordzeniowego procesora i karty graficznej obsługującej biblioteki DirectX 11.

Star Citizen w skrócie:
  • Gatunek: space-sim
  • Deweloper: Cloud Imperium Games
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: pełna wersja zadebiutuje najpewniej w 2016 roku

Wymagania sprzętowe space-sima Star Citizen od studia Cloud Imperium Games znane są od dłuższego czasu (do zabawy w module Arena Commander zaleca się komputer z czterordzeniowym procesorem, kartą graficzną z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 11, 8 GB RAM-u oraz Windowsa 7/8) i wydaje się, że raczej nie zmienią się one diametralnie już do momentu premiery pełnej wersji. Sean Tracy, dyrektor techniczny zajmujący się silnikiem produkcji, w czasie wywiadu dla serwisu DSOGaming, na pytanie czy finalne wydanie Star Citizena ruszy na komputerach dysponujących mniej niż 8 GB pamięci RAM, odpowiedział, że:

„Prawdopodobnie nie. Tworzymy grę z myślą o PC-towych graczach. Oczywiście wydajność będzie zoptymalizowana dużo lepiej, niż w obecnej wersji Arena Commander, ale nie spodziewałbym się obniżenia wymagań sprzętowych w najbliższym czasie.”

Star Citizen - pełna wersja wymagać będzie minimum 8 GB pamięci RAM - ilustracja #1

Jednocześnie zaznaczył, że studio nie przewiduje dalszego wspierania kart obsługujących biblioteki DirectX 10 i skupi się na nowszych rozwiązaniach (DirectX 11, 12, Mantle). Krótko pisząc, na byle czym w Star Citizena nie pogramy, ale w zamian otrzymamy bardzo ładną produkcję z olbrzymim terenem do eksploracji. Warto także zauważyć, że 8 GB RAM-u, czterordzeniowe procesory i karty obsługujące DirectX 11 nawet dziś nie są niczym nadzwyczajnym i coraz więcej gier wymaga takich (a także lepszych) podzespołów do zabawy w zalecanych ustawieniach, jednak kosmiczny symulator pożre minimum 8 GB, a w najwyższych ustawieniach zapewne jeszcze więcej.

Przypominam także, że Studio Cloud Imperium Games zebrało do tej pory ponad 61 milionów dolarów na produkcję gry. Dzięki temu tytuł zostanie wzbogacony o kolejny element - Espera Prowler.