Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2014, 18:39

Far Cry 4 – pierwsze recenzje i oceny

W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje gry Far Cry 4, która w sprzedaży oficjalnie zadebiutuje w przyszłym tygodniu. Jak można było przypuszczać, są one w większości pozytywne i oscylują w granicach 8 i 9 punktów. Niestety, żaden z krytyków nie miał okazji przetestować pecetowego portu produkcji.

Kwestia jakości pecetowego portu stoi pod znakiem zapytania do czasu oficjalnej premiery gry - Far Cry 4 – pierwsze recenzje i oceny - wiadomość - 2014-11-14
Kwestia jakości pecetowego portu stoi pod znakiem zapytania do czasu oficjalnej premiery gry

Far Cry 4 trafi do graczy w przyszłym tygodniu, ale już teraz w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje produkcji Ubisoftu. Podobnie jak w przypadku trzeciej części cyklu, są one w większości bardzo pozytywne. Recenzenci chwalą wiele elementów rozgrywki, w tym tryb kooperacji dla dwóch osób. Krytykowana jest warstwa fabularna i struktura misji oraz zadań pobocznych, a także drużynowa zabawa wieloosobowa na osobnych mapach, która nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle konkurencji.

Pierwsze recenzje Far Cry 4:

 1. Eurogamer – 8
 2. Videogamer – 8
 3. Joystiq – 4.5/5
 4. Destructoid – 9
 5. IGN – recenzja bez oceny, oczekiwanie na moduł multiplayer
 6. Gamespot – recenzja bez oceny i w przygotowaniu
 7. The Guardian – 5/5
 8. CVG – 9
 9. GamesRadar – 4/5
 10. Metro – 9
 11. GodisaGeek – 9
 12. GamesVillage – 8.7
 13. XGN – 8
 14. IGN Germany – 8.3
 15. Eurogamer Spain – 9

Nie można jednak nie wspomnieć, że wszystkie recenzje zostały napisane w oparciu o konsolowe edycje tytułu (głównie o wersję na PlayStation 4). Co więcej, w dużej części były one opracowane podczas specjalnych zamkniętych eventów prasowych zorganizowanych przez Ubisoft. Jak zauważa serwis PC Gamer, pecetowy port tytułu nie został wysłany do żadnego serwisu branżowego. Kopie edycji PC mają zostać udostępnione krytykom dopiero po oficjalnej premierze. Sytuacja ta przypomina więc awanturę związaną z recenzenckim embargiem na Assassin's Creed: Unity, której komputerowa wersja okazała się być kompletnie niezoptymalizowana i pełna absurdalnych błędów. Pecetowi gracze powinni więc z uwagą śledzić wieści na temat Far Cry 4 i być może wstrzymać się z jego zakupem, przynajmniej do czasu aż media nie potwierdzą jakości gry.

 1. Far Cry 4 - kompendium wiedzy
 2. Zapowiedź gry Far Cry 4
 3. Oficjalna strona gry Far Cry 4