Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka theHunter (PC)

theHunter PC

theHunter to darmowy sieciowy symulator polowania. Tytuł został przygotowany przez debiutujące szwedzkie studio Expansive Worlds przy wsparciu merytorycznym ekipy Avalanche Studios - twórców cenionej sandboksowej serii Just Cause.

Akcji | FPP | łowiectwo | zagraj za darmo | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka theHunter (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4marca2009

The Hunter to darmowy sieciowy symulator polowania. Tytuł został przygotowany przez debiutujące szwedzkie studio Expansive Worlds przy wsparciu merytorycznym ekipy Avalanche Studios - twórców cenionej sandboksowej serii Just Cause.

Tytuł zawiera tradycyjne elementy tego gatunku. Otrzymujemy więc wirtualny świat pełen rozmaitych realistycznie zachowujących się zwierząt, od małych ptaków i mniejszej zwierzyny łownej, aż po spore okazy, jak niedźwiedzie, czy jelenie. Oczywiście jak na nowoczesnego myśliwego przystało, do dyspozycji mamy szereg specjalistycznego sprzętu oraz różne modele broni strzeleckiej.

Tutaj kończą się podobieństwa do innych produkcji tego typu, jak np. seria Deer Hunter. The Hunter jest bowiem tytułem sieciowym, w którym prócz samego polowania możemy wchodzić w interakcję ze skupioną wokół gry społecznością. Wśród możliwości interakcji z innymi ludźmi, najważniejszą jest implementacja w grze interfejsu komunikacji sieciowej, za pomocą którego możemy porozumiewać się z tysiącami innych graczy aktualnie bawiących się w myśliwych.

Możemy więc zakładać grupy przyjaciół, konkurować z innymi, brać udział w turniejach i zawodach, lub wspólnie pokonywać ekscytujące wyzwania. Dobre kontakty z bardziej doświadczonymi myśliwymi mogą również zaowocować otrzymanymi od nich podpowiedziami, czy informacjami o dodatkowych, mniej dostępnych misjach.

To nie wszystkie możliwości jakie oferuje gra. Kolejną opcją jest dzielenie się wrażeniami z zabawy z innymi. Możemy więc publikować opisy wypraw, czy zdjęcia i filmy przedstawiające nasze dokonania oraz komentować wyczyny innych. Ponadto, każda z grających osób znajduje się w rozmaitych rankingach, zarówno globalnych, jak i lokalnych. Dzięki temu zawsze możemy sprawdzić kto jest najlepszym myśliwym w naszej okolicy.

Sporym atutem tego produktu jest także fakt, że jest on dostępny za darmo, bazując na reklamach, czy mikro-transakcjach, chociaż do zostania prawdziwym myśliwym wymagane jest wykupienie licencji łowieckiej. W innym przypadku czeka nas żywot kłusownika, co może skończyć się niemiłym spotkaniem z wirtualnym leśniczym.

Prócz powyższych rozbudowanych aspektów społecznych tego produktu, warto zwrócić uwagę także na jego wykonanie audio-wizualne. Gra stworzona została na autorskim silniku graficznym firmy Avalanche. Środowisko odwzorowane zostało z dużą dbałością o szczegóły oraz z wykorzystaniem wielu nowoczesnych efektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 425 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe theHunter

16+

Wymagania sprzętowe theHunter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
The Hunter ma 5 milionów zarejestrowanych użytkowników
The Hunter ma 5 milionów zarejestrowanych użytkowników

wiadomość28 lutego 2015

The Hunter, jedna z nielicznych produkcji skupiających się na niełatwej sztuce myśliwskiej, przekroczyła właśnie imponujący próg pięciu milionów zarejestrowanych graczy. Sieciowy symulator łowów największy skok popularności zanotował w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wieści ze świata (Pro Evolution Soccer 2015, Dark Souls, Total War: Arena) 16/12/2014
Wieści ze świata (Pro Evolution Soccer 2015, Dark Souls, Total War: Arena) 16/12/2014

wiadomość16 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o nowej zawartości do Pro Evolution Soccer 2015, migracji Dark Souls na Steama oraz rozpoczęciu alfa-testów gry Total War: Arena. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (The Hunter: Primal, Star Citizen, Far Cry 4) 25/11/14
Wieści ze świata (The Hunter: Primal, Star Citizen, Far Cry 4) 25/11/14

wiadomość25 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi dodatku Primal do gry The Hunter, oczekiwaniach Chrisa Robertsa odnośnie zbiórki na rzecz Star Citizen oraz łatce do pecetowej wersji Far Cry 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gra łowiecka The Hunter otrzyma tryb multiplayer
Gra łowiecka The Hunter otrzyma tryb multiplayer

wiadomość6 kwietnia 2013

Funkcjonująca w modelu free-to-play gra łowiecka The Hunter otrzyma tryb multiplayer. W pierwszej kolejności twórcy ze studia Avalanche wprowadzą możliwość zabawy kooperacyjnej, przeznaczonej dla maksymalnie ośmiu osób. Testy nowego trybu rozpoczną się 8 kwietnia.

W co pograć za darmo - część 12 (Mytheon, Dragon Age i inne)

wiadomość22 marca 2011

Dwunasty przegląd darmowych gier przynosi atrakcje dla miłośników polowań, strategii czasu rzeczywistego, mrocznych światów fantasy, mitologii oraz klasycznych przygodówek. Oprócz tego podsumowujemy najważniejsze informacje z ostatnich tygodni. Dzięki temu dowiesz się, jakich bezpłatnych produkcji można spodziewać się w najbliższych miesiącach.