Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka theHunter (PC)
OkładkatheHunter (PC)

theHunter PC

theHunter to darmowy sieciowy symulator polowania. Tytuł został przygotowany przez debiutujące szwedzkie studio Expansive Worlds przy wsparciu merytorycznym ekipy Avalanche Studios - twórców cenionej sandboksowej serii Just Cause.

Akcji | FPP | polowanie | zagraj za darmo | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

theHunter Premiera PC

4marca2009

producent: Expansive Worlds wydawca: Emote Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Hunter to darmowy sieciowy symulator polowania. Tytuł został przygotowany przez debiutujące szwedzkie studio Expansive Worlds przy wsparciu merytorycznym ekipy Avalanche Studios - twórców cenionej sandboksowej serii Just Cause.

Tytuł zawiera tradycyjne elementy tego gatunku. Otrzymujemy więc wirtualny świat pełen rozmaitych realistycznie zachowujących się zwierząt, od małych ptaków i mniejszej zwierzyny łownej, aż po spore okazy, jak niedźwiedzie, czy jelenie. Oczywiście jak na nowoczesnego myśliwego przystało, do dyspozycji mamy szereg specjalistycznego sprzętu oraz różne modele broni strzeleckiej.

Tutaj kończą się podobieństwa do innych produkcji tego typu, jak np. seria Deer Hunter. The Hunter jest bowiem tytułem sieciowym, w którym prócz samego polowania możemy wchodzić w interakcję ze skupioną wokół gry społecznością. Wśród możliwości interakcji z innymi ludźmi, najważniejszą jest implementacja w grze interfejsu komunikacji sieciowej, za pomocą którego możemy porozumiewać się z tysiącami innych graczy aktualnie bawiących się w myśliwych.

Możemy więc zakładać grupy przyjaciół, konkurować z innymi, brać udział w turniejach i zawodach, lub wspólnie pokonywać ekscytujące wyzwania. Dobre kontakty z bardziej doświadczonymi myśliwymi mogą również zaowocować otrzymanymi od nich podpowiedziami, czy informacjami o dodatkowych, mniej dostępnych misjach.

To nie wszystkie możliwości jakie oferuje gra. Kolejną opcją jest dzielenie się wrażeniami z zabawy z innymi. Możemy więc publikować opisy wypraw, czy zdjęcia i filmy przedstawiające nasze dokonania oraz komentować wyczyny innych. Ponadto, każda z grających osób znajduje się w rozmaitych rankingach, zarówno globalnych, jak i lokalnych. Dzięki temu zawsze możemy sprawdzić kto jest najlepszym myśliwym w naszej okolicy.

Sporym atutem tego produktu jest także fakt, że jest on dostępny za darmo, bazując na reklamach, czy mikro-transakcjach, chociaż do zostania prawdziwym myśliwym wymagane jest wykupienie licencji łowieckiej. W innym przypadku czeka nas żywot kłusownika, co może skończyć się niemiłym spotkaniem z wirtualnym leśniczym.

Prócz powyższych rozbudowanych aspektów społecznych tego produktu, warto zwrócić uwagę także na jego wykonanie audio-wizualne. Gra stworzona została na autorskim silniku graficznym firmy Avalanche. Środowisko odwzorowane zostało z dużą dbałością o szczegóły oraz z wykorzystaniem wielu nowoczesnych efektów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 433 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe theHunter: 16+

theHunter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista