Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2014, 13:54

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Pro Evolution Soccer 2015, Dark Souls, Total War: Arena) 16/12/2014

Dziś piszemy m.in. o nowej zawartości do Pro Evolution Soccer 2015, migracji Dark Souls na Steama oraz rozpoczęciu alfa-testów gry Total War: Arena. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 17.12):

 1. Space Engineers (wczesny dostęp) – obniżka 50% – 9,49 euro (ok. 40 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 22.12) – obniżka cen 12 tytułów, WWW

Pro Evolution Soccer 2015

Dziś debiutuje Data Pack 2 do Pro Evolution Soccer 2015 (źródło: Konami)

Firma Konami planuje wypuścić dziś drugą paczkę z zawartością do Pro Evolution Soccer 2015. Zestaw ma zawierać 4 licencjonowane drużyny (FC Basel 1893, Besiktas, FC Bate Borisov oraz NK Maribor), 73 wiernie odwzorowanych piłkarzy oraz 4 stadiony (te ostatnie będą dostępne wyłącznie w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One). Pondto aktualizacja wprowadzi nowe elementy do trybu myClub (Event Competitions) – więcej na ten temat można przeczytać w tym miejscu.

Dark Souls

Posiadacze pecetowej wersji gry Dark Souls: Prepare to Die Edition mogą wreszcie dokonać migracji z Games for Windows Live na Steamworks. Dla weteranów oznacza to możliwość odzyskania zapisanych stanów gry i zdobytcyh osiągnięć, przechowywanych w nieaktywnej już usłudze sieciowej firmy Microsoft. W tym celu należy najpierw uruchomić produkcję i zalogować się na swoje konto GfWL, po czym zamknąć grę i odpalić ją w trybie beta (wejdź w właściwości gry i w zakładce BETA ustaw „dsptde-2.0-”). Szczegółową instrukcję postępowania (kroki te różnią się nieco w zależności od posiadanej edycji) znajdziecie na forum Steama. Deweloperzy zalecają dokonanie transferu przed 16 lutego 2015 roku – od tego dnia pecetowe Dark Souls będzie domyślnie zawierać obsługę Steamworks, a przeniesienie starych save’ów może nie być możliwe.

The Hunter: Primal

The Hunter: Primal – samodzielny dodatek do udanego symulatora myśliwego – pojawił się we wczesnym dostępie na Steamie. Obecna wersja tytułu oferuje zarówno tryby solowe, jak i multiplayer dla 16 osób, trzy gatunki dinozaurów, mapę o rozmiarach 24 kilometrów kwadratowych oraz garść broni i gadżetów. Studio Expansive Worlds planuje w przyszłości wprowadzić dwa kolejne rodzaje dinozaurów, bardziej urozmaicony tryb wieloosobowy i kolejne przedmioty. Zabawę z wczesną wersją The Hunter: Primal można rozpocząć w zamian za 19,99 euro (ok. 84 zł). Cena nieco wzrośnie w dniu premiery, co ma nastąpić na początku 2015 roku.

The Hunter: Primal pozwala stanąć oko w oko z przerażającym T-Reksem

RollerCoaster Tycoon World

Dotychczasowy deweloper gry RollerCoaster Tycoon World – studio Pipeworks – zostało zastąpione ekipą Area 52 Games (twórcy anulowanego Star Wars: Attack Squadrons). W oficjalnym komunikacie czytamy, że nowy zespół jest ukierunkowany na sieciowe gry pecetowe, a w jego skład wchodzą branżowi weterani, w przeszłości pracujący nad serią Tropico, The Sims, Railroad Tycoon, Age of Empires i nie tylko. Firma Atari nie podała publicznie przyczyn omawianej decyzji, ani jak może ona wpłynąć na samą grę lub datę jej premiery (planowanej na marzec 2015 roku).

Total War: Arena

Sieciowa gra strategiczna Total War: Arena weszła w fazę zamkniętych testów alfa. Aby wziąć w nich udział, należy udać się pod ten adres i wypełnić ankietę, na podstawie której studio Creative Assembly wyselekcjonuje testerów. Alfa, tak jak i późniejsza beta, jest objęta umową o poufności, co oznacza, że uczestnicy nie mogą publicznie udostępniać swoich opinii o grze ani jakichkolwiek pochodzących z niej materiałów. Darmowa odsłona popularnego cyklu pecetowych strategii ukaże się w 2015 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. DmC: Devil May Cry Definitive Edition
 2. Wiedźmin 3: Dziki Gon
 3. War Thunder
 4. Killer Instinct
 5. Skytorn
 6. Rocket League
 7. Hatoful Boyfriend
 8. Rodea: The Sky Soldier
 9. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4
 10. Forgive Me
 11. Giana Sisters: Twisted Dreams - Director's Cut
 12. World of Warships
 13. Cities XXL

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Kerbal Space Program beta than ever - gameplay z komentarzem twórców
 2. Starbound winter update
 3. Shin Megami Tensei: Devil Survivor 2 trailer
 4. DriveClub Redline DLC trailer
 5. Saints Row: Gat out of Hell kulisy produkcji - podkładanie głosów
 6. PayDay 2 The Diamond Heist DLC - trailer
 7. Fortnite art of monsters - the husk
 8. What Remains of Edith Finch trailer