Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka theHunter: Primal (PC)
OkładkatheHunter: Primal (PC)

theHunter: Primal PC

Samodzielne rozszerzenie sieciowego symulatora łowiectwa The Hunter, przygotowanego we współpracy studia Expansive World z ekipą Avalanche Studios (seria Just Cause). Mechanika rozgrywki łączy cechy klasycznych symulatorów myśliwskich z elementami gier MMO.

To jest dodatek do gry theHunter.

Akcji | FPP | łowiectwo | dinozaury | survival | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

theHunter: Primal Premiera PC

31marca2015

pudełko PL

1grudnia2015

producent: Avalanche Studios wydawca: Avalanche Studios wydawca PL: IMGN.PRO

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Hunter: Primal jest samodzielnym dodatkiem do sieciowego symulatora łowiectwa, powstałego w wyniku współpracy niewielkiego szwedzkiego studia Expansive Worlds z doświadczoną ekipą Avalanche Studios (seria Just Cause). Tytuł przygotowany został przez część ekipy pracującej nad pierwowzorem i w przeciwieństwie do dystrybuowanego w formule free-to-play The Hunter jest płatną, komercyjną produkcją.

Rozgrywka łączy w sobie elementy klasycznego myśliwskiego symulatora w stylu serii Deer Hunter z grą sieciową, ukierunkowaną na interakcję oraz współpracę wielu graczy. W grze przemierzamy rozległy, otwarty świat, pełen życia i realistycznie zachowującej się fauny. W przeciwieństwie do swej prekursorki, pozwalającej tropić i polować na rozmaite współczesne gatunki zwierzyny, The Hunter: Primal wprowadza do rozgrywki przeżywające swą drugą młodość w grach wideo dinozaury. W grze spotkamy całą masę prehistorycznych gadów od niewielkich, zwinnych osobników do potężnych wielotonowych gigantów.

Nowy gatunek zwierzyny to rzecz jasna i nowy, specjalistyczny sprzęt łowiecki odpowiedniego kalibru, zdolny poradzić sobie z przeróżnymi gatunkami oficjalnie wymarłych gadów. Zmiana ta niesie ze sobą również przeniesienie środka ciężkości rozgrywki, która ze stosunkowo prostej gry myśliwskiej stała się prawdziwym symulatorem przetrwania. Podczas zabawy czeka nas eksploracja rozległej krainy w poszukiwaniu tropów i kryjówek prehistorycznych gadów. Dość częste są jednak sytuacje, w których z bezwzględnego myśliwego przeobrażamy się w potencjalną ofiarę i jesteśmy zmuszeni do ucieczki bądź ukrywania się przed potężnymi dinozaurami.

Bazująca na autorskim silniku studia Avalanche oprawa graficzna gry nie uległa zmianie, choć tym razem przemierzamy całkiem nowe, bardziej „prehistoryczne” tereny. Podobnie jak miało to miejsce w grze podstawowej, równie ważnym elementem rozgrywki jest interakcja z innymi uczestnikami zabawy. The Hunter: Primal pozwala na wspólną grę z przyjaciółmi i zakładanie drużyn łowieckich, które, współpracując ze sobą, łatwiej uporają się z przygotowanymi przez twórców zadaniami. Możemy także rzucać wyzwania innym graczom i uczestniczyć w szeregu turniejów oraz zawodów. Postępy w zabawie są szczegółowo odnotowywane w naszym myśliwskim profilu, a najlepsi z graczy mogą trafić na czołowe miejsca internetowych rankingów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

theHunter: Primal cena w dniu premiery: 64,90 PLN

Klasyfikacja PEGI theHunter: Primal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

theHunter: Primal Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 2400 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8