Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka theHunter: Primal (PC)

theHunter: Primal PC

Samodzielne rozszerzenie sieciowego symulatora łowiectwa The Hunter, przygotowanego we współpracy studia Expansive World z ekipą Avalanche Studios (seria Just Cause). Mechanika rozgrywki łączy cechy klasycznych symulatorów myśliwskich z elementami gier MMO.

To jest dodatek do gry theHunter.

Akcji | FPP | łowiectwo | dinozaury | survival | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka theHunter: Primal (PC)

producent: Avalanche Studios

wydawca PL: IMGN.PRO

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca2015

1grudnia2015

pudełko PL

The Hunter: Primal jest samodzielnym dodatkiem do sieciowego symulatora łowiectwa, powstałego w wyniku współpracy niewielkiego szwedzkiego studia Expansive Worlds z doświadczoną ekipą Avalanche Studios (seria Just Cause). Tytuł przygotowany został przez część ekipy pracującej nad pierwowzorem i w przeciwieństwie do dystrybuowanego w formule free-to-play The Hunter jest płatną, komercyjną produkcją.

Rozgrywka łączy w sobie elementy klasycznego myśliwskiego symulatora w stylu serii Deer Hunter z grą sieciową, ukierunkowaną na interakcję oraz współpracę wielu graczy. W grze przemierzamy rozległy, otwarty świat, pełen życia i realistycznie zachowującej się fauny. W przeciwieństwie do swej prekursorki, pozwalającej tropić i polować na rozmaite współczesne gatunki zwierzyny, The Hunter: Primal wprowadza do rozgrywki przeżywające swą drugą młodość w grach wideo dinozaury. W grze spotkamy całą masę prehistorycznych gadów od niewielkich, zwinnych osobników do potężnych wielotonowych gigantów.

Nowy gatunek zwierzyny to rzecz jasna i nowy, specjalistyczny sprzęt łowiecki odpowiedniego kalibru, zdolny poradzić sobie z przeróżnymi gatunkami oficjalnie wymarłych gadów. Zmiana ta niesie ze sobą również przeniesienie środka ciężkości rozgrywki, która ze stosunkowo prostej gry myśliwskiej stała się prawdziwym symulatorem przetrwania. Podczas zabawy czeka nas eksploracja rozległej krainy w poszukiwaniu tropów i kryjówek prehistorycznych gadów. Dość częste są jednak sytuacje, w których z bezwzględnego myśliwego przeobrażamy się w potencjalną ofiarę i jesteśmy zmuszeni do ucieczki bądź ukrywania się przed potężnymi dinozaurami.

Bazująca na autorskim silniku studia Avalanche oprawa graficzna gry nie uległa zmianie, choć tym razem przemierzamy całkiem nowe, bardziej „prehistoryczne” tereny. Podobnie jak miało to miejsce w grze podstawowej, równie ważnym elementem rozgrywki jest interakcja z innymi uczestnikami zabawy. The Hunter: Primal pozwala na wspólną grę z przyjaciółmi i zakładanie drużyn łowieckich, które, współpracując ze sobą, łatwiej uporają się z przygotowanymi przez twórców zadaniami. Możemy także rzucać wyzwania innym graczom i uczestniczyć w szeregu turniejów oraz zawodów. Postępy w zabawie są szczegółowo odnotowywane w naszym myśliwskim profilu, a najlepsi z graczy mogą trafić na czołowe miejsca internetowych rankingów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,90 PLN

Klasyfikacja PEGI theHunter: Primal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe theHunter: Primal

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 2400 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Wieści ze świata (The Hunter: Primal, Star Wars: Battlefront, Bloodborne) 1/4/15
Wieści ze świata (The Hunter: Primal, Star Wars: Battlefront, Bloodborne) 1/4/15

wiadomość1 kwietnia 2015

Dziś piszemy m.in. o premierze gry The Hunter: Primal, terminie ujawnienia pierwszego zwiastuna Star Wars: Battlefront oraz łatce do Bloodborne. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Pro Evolution Soccer 2015, Dark Souls, Total War: Arena) 16/12/2014
Wieści ze świata (Pro Evolution Soccer 2015, Dark Souls, Total War: Arena) 16/12/2014

wiadomość16 grudnia 2014

Dziś piszemy m.in. o nowej zawartości do Pro Evolution Soccer 2015, migracji Dark Souls na Steama oraz rozpoczęciu alfa-testów gry Total War: Arena. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (The Hunter: Primal, Star Citizen, Far Cry 4) 25/11/14
Wieści ze świata (The Hunter: Primal, Star Citizen, Far Cry 4) 25/11/14

wiadomość25 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi dodatku Primal do gry The Hunter, oczekiwaniach Chrisa Robertsa odnośnie zbiórki na rzecz Star Citizen oraz łatce do pecetowej wersji Far Cry 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.