Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Serious Sam: The Second Encounter (PC)

Serious Sam: Drugie Starcie PC

Serious Sam: The Second Encounter

Sequel gry akcji/FPS Serious Sam: The First Encounter. Gracze ponownie wcielają się w postać muskularnego komandosa „Sam Stone’a” i podążają historią będącą ścisłą kontynuacją fabuły części poprzedniej.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Serious Sam: The Second Encounter (PC)

producent: Croteam

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25stycznia2002

6lutego2002

pudełko PL

Druga część gry akcji/FPS Serious Sam: The First Encounter. Gracze ponownie wcielają się w postać muskularnego komandosa „Sam Stone’a” i podążają historią będącą ścisłą kontynuacją fabuły części poprzedniej. Jednak tym razem, akcja nie toczy się w starożytnym Egipcie, a w Południowej Ameryce, Babilonie i Średniowiecznej Europie. Nie mniej jednak, podobnie jak w Serious Sam: The First Encounter spotkamy się tu z piramidami, lecz tym razem nie Egipskimi, a Azteckimi. Do dyspozycji bohatera oddano pokaźny asortyment broni, w którego skład wchodzą między innymi: karabin snajperski, miotacz ognia i piła łańcuchowa. Bardzo przyda się on podczas spotkań z zastępami nowych monstrów i przeciwników.

Twórcy zastosowali unowocześniony, bardziej efektowny i szczegółowy silnik graficzny, a do przejścia czeka dwanaście map w trybie single player. Gra posiada zaimplementowany bardzo rozbudowany tryb multiplayer (mod stworzony przez fanów gry, tj. „Seriously Warped Deathmatch” - wersja 3) zawierający ponad 20 map oraz pozwalający na grę do szesnastu osób równocześnie. Serious Sam: The Second Encounter jest kompatybilny z modami i dodatkowymi mapami już istniejącymi (możliwość instalacji w nowym folderze lub tym istniejącym Serious Sam: The First Encounter).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1240 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69 PLN

Gry podobne do Serious Sam: Drugie Starcie

Wymagania wiekowe Serious Sam: The Second Encounter

16+

Wymagania sprzętowe Serious Sam: Drugie Starcie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • accelerator 3D
Serious Sam: Drugie Starcie - recenzja gry
Serious Sam: Drugie Starcie - recenzja gry

Recenzja 20 lutego 2002, 09:29

Teraz to już nie mogłem się doczekać, coby znowu na dwór wyjrzeć i parę drzew dla Jolki przyjarać. Że moje uczucie takie płomienne i w ogóle powaga. W końcum wyszedł. I drzewa się palą, a jakże, czernieją, że kulturka. Tyle że wszystko pryszcz, bo oto minąłem kładeczkę nad przepaścią, myk-myk z półeczki na skałkę i wszedłem w posiadanie prawdziwie poważnej rakietnicy. Dopierom pół lasu pod pastwisko przysposobił! Minuta pięć i wszystko skryły gałęzie i pociachane pnie. Jeden karcz nie został jak mi się rakiety pokończyły. Była jazda, że hej! No i dość gadania, synku, bo jak chcesz wiedzieć, co było dalej, to sam se sprawdź, bo mnie już coś gębę paraliż chwyta. I trzym powagę!