Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Will Rock (PC)

Will Rock PC

Will Rock to wyprodukowana przez studio Saber Interactive pierwszoosobowa strzelanina, wzorowana na przygodach Serious Sama.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Will Rock (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13czerwca2003

1września2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Will Rock to dynamiczna gra akcji/FPS wzorowana na produkcie firmy Croteam - Serious Sam. Gracz staje się archeologiem o imieniu Will Rock. Akcja gry rozpoczyna się, gdy grupa studentów wynajmuje naszego bohatera wraz z doktorem Headstrongiem oraz jego córką Emmą, by odczytali starożytne runy i otworzyli bramę do Zaginionego Olimpu. Jednak po tym, jak tej trójce udaje się otworzyć owe wrota okazuje się, że studenci to w istocie członkowie kultu, który chce sprowadzić starych greckich bogów, by zawładnęli Ziemią. Fanatycy zabijają doktora Headstronga, a jego córkę porywają, chcąc oddać ją Zeusowi. Teraz nasz bohater wspomagany mocą tytana Prometeusza oraz arsenałem jedenastu potężnych broni (m.in. broń atomowa oraz broń strzelająca żrącym kwasem) udaje się do Olimpu celem odnalezienia porwanej Emmy, pomszczenia śmierci Headstronga i powstrzymania kultu przed zrealizowaniem jego dążeń.

  • Dziesięć poziomów, każdy kończy się pojedynkiem z jakimś bossem, niezwykle istotnym wydarzeniem lub zagadką do rozwiązania.
  • Sześć poziomów dedykowanych grze wieloosobowej.
  • Piętnaście rodzajów krwiożerczych przeciwników.
  • Zaawansowany, trójwymiarowy engine graficzny stworzony specjalnie na potrzeby gry - „Saber 3D engine” (efekty: smooth skin deformation, procedural geometry, texture morphing, procedural character animation, dynamic real-time lighting effects, particle effects, itp.).
  • Interaktywne otoczenie, niemal każdy obiekt może zostać uszkodzony lub zniszczony.
  • Rozgrywka wieloosobowa do ośmiu osób po sieci lokalnej i w Internecie. Kilka trybów gry, m.in.: CTF, Deathmatch, and Treasure Hunt.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 342 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do Will Rock

Klasyfikacja PEGI Will Rock

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Will Rock

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Will Rock - recenzja gry
Will Rock - recenzja gry

Recenzja 3 września 2003, 11:50

Silnik, na którym powstał Will Rock sprawuje się całkiem nieźle i choć na pierwszy rzut oka bardzo przypomina silnik z Unreala, to jest autorskim dziełem rosyjskich programistów. Engine oferuje obsługę map zbudowanych z dużych powierzchni oraz z zamkniętych pomieszczeń, dużej ilości przeciwników, a także szereg najnowszych efektów wizualnych. O pierwszym aspekcie już wspomniałem, kolej na pozostałe. Wrogów jest jakieś dwa tuziny, w tym bossowie z Zeusem na czele. Poza faktem, że ich przewaga leży w ilości, to część atakuje z ukrycia. Gdy podejdziesz zbyt blisko, zauważysz, że kamienny posąg ożywa i otwiera do ciebie ogień – i to już na samym początku. Dalej można spotkać, prócz agresywnych zwierząt (w tym szczura z ładunkiem wybuchowym albo dwugłowego psa z trującym ogonem węża), mitologiczne postacie (m.in. Perseusza i Satyra) oraz uzbrojone kościotrupy, czy też ohydnego, małego amorka strzelającego zatrutymi strzałami.