Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPS4XONEPC
Okładka Carnivores: Dinosaur Hunt (XONE)
OkładkaCarnivores: Dinosaur Hunt (XONE)

Carnivores: Dinosaur Hunt

Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn

Nowa wersja klasycznej strzelaniny FPS z dinozaurami w roli głównej, która pojawiła się pierwotnie w 1998 roku na komputerach PC.

Akcji | FPP | science fiction | polowanie | dinozaury | FPS | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carnivores: Dinosaur Hunt Premiera

27maj2015

PC

1cze2021

Switch PS4 XONE

Carnivores: Dinosaur Hunter Reborn to odświeżona z myślą o użytkownikach PC wersja bestsellerowej gry studia Action Forms, łączącej elementy symulacji łowieckiej i strzelaniny FPS z dinozaurami w roli głównej. Oryginalna produkcja ukazała się w 1998 roku i po kilkunastu latach doczekała się konwersji na konsole firmy Sony oraz urządzenia mobilne. Jej nowa odsłona łączy fabułę i mechanikę pierwowzoru z unowocześnioną oprawą i rozwiązaniami, wykorzystanymi w późniejszych portach gry. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa pod wodzą Yaroslava Kravchenko, złożona w znacznej części z twórców pierwowzoru.

Akcja gry przenosi nas w odległą przyszłość, gdy podczas eksploracji odległych układów planetarnych odkryta zostaje planeta, na której panują warunki zbliżone do ziemskich. Jej kolonizacja okazuje się jednak niemożliwa z powodu zamieszkujących ją ogromnych gadów, przypominających nasze prehistoryczne dinozaury. Okazję wykorzystuje firma DinoHunt Inc., która, wietrząc doskonały interes, oferuje najbogatszym i żądnym przygód obywatelom oryginalne safari, połączone z polowaniem na olbrzymie drapieżniki.

Podczas rozgrywki eksplorujemy rozległe tereny kilku wysp, różniących się odmiennym środowiskiem (plaże, dżungle, lasy, skały i pustynie) oraz warunkami pogodowymi. Wcielając się w jednego z myśliwych, musimy zdobyć odpowiednią licencję, spakować do plecaka przydatny ekwipunek i wyruszyć na najniebezpieczniejszą wyprawę życia. Do naszej dyspozycji oddano szeroki zakres uzbrojenia – od zwykłych pistoletów, poprzez precyzyjne strzelby, na cichych i zabójczych kuszach skończywszy. W zależności od preferencji, zamiast na zabijaniu gadów możemy skupić się na ich łapaniu, wykorzystując do tego celu np. amunicję usypiającą. Zdobyte na polowaniu trofea trafiają do naszego unikalnego trophy roomu. Musimy jednak pamiętać, z jaką zwierzyną mamy tak naprawdę do czynienia, gdyż każdy nieostrożny krok może skończyć się śmiercią w zębach olbrzyma.

Autorzy włożyli sporo pracy w to, by dostosować oprawę gry do współczesnych standardów. Podczas wyprawy możemy podziwiać rozległe przestrzenie i obserwować żyjące własnym życiem dzikie środowisko. Szczegółowo odwzorowano także szereg gatunków dinozaurów, począwszy od niewielkich 2-metrowych okazów, po znajdujące się na szczycie łańcucha pokarmowego gigantyczne T-Rexy. Dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji, gady reagują na bodźce wizualne, odgłosy oraz zapach i wykorzystują swe zmysły w konfrontacji z myśliwymi.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Carnivores: Dinosaur Hunt: Odpowiednia dla każdego wieku.

Carnivores: Dinosaur Hunt Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
PS4
XONE