Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka theHunter: Call of the Wild (PC)

theHunter: Call of the Wild

theHunter: Call of the Wild 2019 Edition

Kontynuacja wydanego w 2009 roku symulatora łowieckiego theHunter autorstwa studia Expansive Worlds. W grze wcielamy się w rolę myśliwego, który przemierzając rozległy (ok. 50 mil kwadratowych) teren wykonuje rozmaite misje, związane oczywiście z polowaniem na zwierzęta.

Akcji | FPP | łowiectwo | sandbox | FPS | multiplayer | strzelanki | Xbox Game Pass

Okładka theHunter: Call of the Wild (PC)

producent: Expansive Worlds

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

16lut2017

PC

2paź2017

PS4 XONE

theHunter: Call of the Wild na PC, XONE i PS4 to symulator polowania, będący kontynuacją wydanego w 2009 roku theHunter. W odróżnieniu od poprzedniej odsłony, ta część nie została oparta na modelu biznesowym free-to-play. Zamiast tego deweloperzy ze studia Expansive Worlds udostępnili ją jako klasyczną, płatną grę.

Mechanika

Tytuł jest symulatorem polowania, w którym akcję obserwujemy z perspektywy FPP. Gracze wcielają się w myśliwego, przemierzającego liczący około 50 mil kwadratowych (prawie 130 km kwadratowych) świat. Podczas zabawy wykonujemy rozmaite misje związane oczywiście z polowaniem na zwierzęta. Udostępniona przez deweloperów lokacja pełna jest rozmaitych stworzeń – od naszych głównych celów pokroju jeleni i dzików, przez ptaki, aż po insekty pełniące kosmetyczną rolę, ale nadającej wirtualnemu światu autentyczności. Dodatkowo twórcy przywiązali dużo uwagi do tego, by wirtualne zwierzęta zachowywały się jak żywe.

Tryby gry

W theHunter: Call of the Wild na PC, XONE i PS4 udostępniono pełnoprawną kampanię fabularną, ale nie jest ona jedyną formą zabawy. Możemy bowiem uczestniczyć także w zmaganiach wieloosobowych, w których bierzemy udział w trybach rywalizacyjnych oraz tych przeznaczonych do współpracy.

Kwestie techniczne

theHunter: Call of the Wild na PC, XONE i PS4 powstało przy użyciu technologii Apex, umożliwiającej generowanie dużego i bogatego w szczegóły świata. Dodatkową atrakcją są zmienne warunki pogodowe, system dobowy oraz zaawansowana balistyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 104,90 PLN

Klasyfikacja PEGI theHunter: Call of the Wild

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe theHunter: Call of the Wild

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 3.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 270x lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Wieści ze świata (World of Warcraft: Legion, theHunter: Call of the Wild, Final Fantasy XIV, GTA V) 28/3/2017
Wieści ze świata (World of Warcraft: Legion, theHunter: Call of the Wild, Final Fantasy XIV, GTA V) 28/3/2017

wiadomość28 marca 2017

Dziś piszemy o wypuszczeniu wielkiej aktualizacji 7.2 do World of Warcraft: Legion, zapowiedzi konsolowych portów theHunter: Call of the Wild (na PS4 i XOne), zdjęciu ograniczenia czasowego z wersji próbnej Final Fantasy XIV i o screenach z moda przenoszącego Liberty City do Grand Theft Auto V. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2017 r.)

wiadomość20 lutego 2017

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się dużo. Rodzimi deweloperzy zapowiedzieli trzy nowe produkcje (w tym X-Morph: Defense i Urban Trial Freestyle 2), a do sprzedaży trafiła strategia Realpolitiks. Ponadto ujawniono pudełkowe wydania gier Motorsport Manager (Cenega) i theHunter: Call of the Wild (cdp.pl), a w Biedronce ruszyła nowa promocja.

Symulator polowania theHunter: Call of the Wild ukaże się 16 lutego
Symulator polowania theHunter: Call of the Wild ukaże się 16 lutego

wiadomość24 stycznia 2017

Jeśli w te ponure zimowe dni brakuje Ci słońca i spacerów po lesie, być może dobrą odskocznią będzie zagłębienie się w świat theHunter: Call of the Wild – następcy popularnego symulatora polowania theHunter. Gra ukaże się w lutym.

Zapowiedziano theHunter: Call of the Wild - kontynuację sieciowego symulatora polowania
Zapowiedziano theHunter: Call of the Wild - kontynuację sieciowego symulatora polowania

wiadomość28 listopada 2016

Studia Avalanche i Expansive Worlds ujawniły theHunter: Call of the Wild. Będzie to kontynuacja gry theHunter z 2009 roku, która ukaże się w przyszłym roku na PC-tach. Wraz z nią, deweloperzy porzucą wykorzystany w poprzedniej części system free-to-play.

PC
PS4
XONE