Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2017, 15:50

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2017 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się dużo. Rodzimi deweloperzy zapowiedzieli trzy nowe produkcje (w tym X-Morph: Defense i Urban Trial Freestyle 2), a do sprzedaży trafiła strategia Realpolitiks. Ponadto ujawniono pudełkowe wydania gier Motorsport Manager (Cenega) i theHunter: Call of the Wild (cdp.pl), a w Biedronce ruszyła nowa promocja.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

My Memory of Us to jedna z polskich gier zapowiedzianych w minionym tygodniu. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2016 r.) - wiadomość - 2017-02-20
My Memory of Us to jedna z polskich gier zapowiedzianych w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

My Memory of Us

Warszawskie studio Juggler Games i firma IMGN.PRO zapowiedziały grę My Memory of Us. Będzie to przygodówka zainspirowana historią Polski z czasów II wojny światowej, która opowie o przyjaźni dzieci w czasach konfliktu zbrojnego.

Gra zmierza wyłącznie na pecety i na razie nie podano planowanej daty premiery.

X-Morph: Defense

Z kolei znany z Zombie Driver szczeciński zespół Exor Studios poinformował, że pracuje nad grą X-Morph: Defense, czyli nietypową hybrydą gatunkową, która połączy mechanizmy oldskulowej strzelanki z elementami tower defense.

Projekt powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży w tym roku.

Urban Trial Freestyle 2

Trzecią polską produkcją ujawnioną w zeszłym tygodniu okazało się Urban Trial Freestyle 2, czyli kontynuacja gry motocyklowej wzorowanej na cyklu Trials. Projekt powstaje w warszawskim studiu Tate Multimedia. Co ciekawe, tytuł zmierza wyłącznie na Nintendo 3DS. Jest to o tyle zaskakujące, że pierwsza część trafiła na tę konsolę przenośną dopiero wiele miesięcy po debiucie na PlayStation 3.

Premiera Urban Trial Freestyle 2 ma nastąpić w tym roku.

Motorsport Manager

Z kolei firma Cenega poinformowała, że zamierza wydać w naszym kraju pudełkową wersję Motorsport Manager. Zawierać ona będzie podstawową edycję gry wraz ze wszystkimi dodatkami, wliczając w to nadchodzące DLC GT Series.

Produkcja trafi na półki polskich sklepów 24 marca tego roku, wyłącznie w wersji na PC.

theHunter: Call of the Wild

Z kolei firma CDP.pl ogłosiła, że do jej planów wydawniczych dołączył pecetowy symulator myśliwski theHunter: Call of the Wild.

Gra ukaże się w Polsce w edycji pudełkowej 14 marca, w wersji zlokalizowanej kinowo (napisy). Sugerowana cena detaliczna wyniesie 99,99 zł.

Tanie gry

Promocja w Biedronce

W sieci sklepów Biedronka ruszyła dzisiaj promocja gier pecetowych. W jej ramach można kupić kilkadziesiąt produkcji kosztujących 9,99 lub 19,99 złotych. Polecamy zapoznanie się z pełną ofertą wyprzedaży:

  1. lista gier za 9,99 zł,
  2. lista gier za 19,99 zł.

Pozostałe wieści

Premiera Realpolitiks

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiła gra Realpolitiks, czyli strategia autorstwa polskiego studia Jujubee. Produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety, ale za kilka miesięcy ma trafić także na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z naszą recenzją i wypróbowanie dema.

  1. Recenzja gry Realpolitiks – globalna zawierucha w skali mikro

Sprzedaż pism komputerowych w listopadzie 2016 roku

Poznaliśmy wyniki sprzedaży magazynów komputerowych za listopad ubiegłego roku. Liderem tradycyjnie okazało się CD-Action, które rozeszło się w 66 513 egzemplarzach, co było jednak spadkiem aż o 32% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Pozycję numer dwa zajął PC Format z wynikiem 43 654 egzemplarzy, czyli 0,93% wyższym niż listopadzie 2015 r. Był to jedyny zanotowany wzrost w zestawieniu.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2016 r.) - ilustracja #7
 Żródło: Wiartualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2016 r.) - wiadomość - 2017-02-20
Żródło: Wiartualnemedia.pl

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (13-17 lutego 2017)
  2. Wyniki głosowania w plebiscycie Gra roku 2016